Devatenáctka přejela Boleslav

05.09.2011 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 hrál v 5. kole celostátní ligy dorostu doma proti Mladé Boleslavi. Devatenáctka zvítězila vysoko 5:1 a posunula se do čela tabulky. Domácí šli do vedení v 11. minutě. Pas Svozila posunul A. Ševčík na Hladíka, který byl faulován v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Houska. Deset minut před přestávkou zahrával rohový kop P. Ševčík a hosté si dali vlastní gól. Ve 47. minutě proměnil v třetí domácí branku přihrávku Hladíka povedenou střelou Zahradníček. Ve čtyřiapadesáté minutě Boleslav po rozehraném přímém kopu snížila. Stav 3:1 vydržel čtyři minuty. Pak se znovu prosadil Zahradníček, tentokrát asistoval Texl. V 67. minutě vyslal Schmidt A. Ševčíka, který se v situaci sám na brankáře nespletl a dal výsledku konečnou podobu. „Jsem rád, že mužstvo neponechalo nic náhodě a soupeře, který předvedl slušný výkon, jsme dokázali přehrát. Boleslav nebyla odevzdaná, vyrukovala na nás s vysunutým presinkem, ale kluci to zvládli,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. Jeho tým dal ve druhém zápase za sebou pět branek. „Snažíme se hrát hodně dopředu, je dobré, že se kluků střelecká chuť drží,“ podotkl Chromý. Do zápasu poslal i tři reprezentanty do devatenácti let, kteří hráli v týdnu dvě utkání v Norsku. „Habusta, Houska i Falta nastoupili v základní sestavě. Měl jsem připravenou i jinou variantu, ale kluci hned po návratu domů volali, že jsou v pořádku a chtějí nastoupit,“ uvedl Chromý. SK Sigma Olomouc U 19 – Mladá Boleslav U 19 5:1 (2:0) Branky: 11. Houska, 35. vlastní, 47. a 58. Zahradníček, 67. A. Ševčík. SK Sigma U 19: Arbeit – Štulajter (55. Globa), Svozil, Habusta, Falta – Hladík (77. Můčka), Texl (82. Ješko), Houska (64. Schmidt), Zahradníček – P. Ševčík, A. Ševčík (74. Teplý). Trenér Augustin Chromý.