Devatenáctka řádila i na jihu Čech

21.05.2012 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 už má titul mistra dávno jasný, ale to nemění nic na tom, že stále hraje na plný plyn. Naposledy se o tom přesvědčili v sobotu v Českých Budějovicích. Tam devatenáctka Modré laviny vyhrála 6:3. Svěřenci trenéra Augustina Chromého už nastříleli 113 branek. V 9. minutě se zakončením z první po centru Studeného prosadil Schmidt. Ve 22. minutě prošel po autovém vhazování přes tři protihráče Houska a střelou z dvaceti metrů k levé tyčce zvýšil. Devět minut před přestávkou vyslal Houska po křídle Faltu, který přidal třetí branku. Ve 39. minutě proměnil ve čtvrtý gól kolmičku Housky Zahradníček. Čtyři minuty po pauze utekl Zahradníček, přihrál po sebe pro Hladíka, který se v zakončení nespletl. V 52. minutě vybídl přihrávkou Houska ke skórování Faltu a šestý gól hostů byl na světě. Další šance už hosté proměnit nedokázali, naopak sami třikrát inkasovali. „Ten zápas se mi líbil do stavu šest nula, pak už hráči jakoby defenzivu pustili z hlavy. Samozřejmě to s nimi ještě proberu na tréninku. I když je fakt, že jsme měli i potom další šance,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. Č. Budějovice U 19 - SK Sigma Olomouc U 19 3:6 (0:4) Branky: 36. a 52. Falta, 9. Schmidt, 22. Houska, 39. Zahradníček, 49. Hladík. SK Sigma U 19: Slaný – Studený, Hlavica, Svozil, Falta (70. Hýbl) – Hladík, Texl (87. Zbraněk), Houska (62. Bzirský), Zahradníček (75. Bača) – P. Ševčík, Schmidt. Trenér Augustin Chromý.