Devatenáctka rozhodla v první půli

24.03.2012 / SCM

Další jarní výhru zapsal do statistik tým SK Sigma Olomouc U 19. Devatenáctka hrála dnes dopoledne utkání 22. kola celostátní ligy dorostu v Mladé Boleslavi. A zvítězila tam o tři branky. Rozhodující náskok si hosté vybudovali v úvodní pětadvacetiminutovce. V 6. minutě přihrál Houska pod sebe a Schmidt poslal Sigmu za výhrou. Druhou brankou Hanáci přidali v 19. minutě. Roh Falty prodloužil Hladík a Ješko poslal míč přesně tam, kam bylo potřeba. O pět minut později po přihrávce Studeného střílel Holub a jeho pokus srazil do sítě Schmidt. V 71. minutě domácí ztrestali zbytečnou ztrátu ve středu pole a snížili. Čtyři minuty před koncem uvolnil Zahradníček Housku. Ten se zbavil tří protihráčů a střelou z vápna do protipohybu brankáře uzavřel skóre. „Byl to dobrý zápas, ve vysokém tempu. Domácí na nás vyrukovali s dobrý presinkem. V úvodu šance nedali, my ano. Po přestávce jsme měli už za stavu tři nula hodně šancí, ale nevyužili jsme je,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. „Dobrými zákroky nás podržel brankář Arbeit, dobře zahrál i stoper Ješko, který nahradil vykartovaného Svozila, ale pochvalu samozřejmě zaslouží celý tým,“ podotkl. Mladá Boleslav U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 1:4 (0:3) Branky Sigmy: 6. A 24. Schmidt, 19. Ješko, 86. Houska. SK Sigma U 19: Arbeit – Studený, Ješko, Štěrba, Falta – Hladík (83. Bača), Texl, Houska, Zahradníček (90. Hýbl) – Schmidt (72. P. Ševčík), Holub (90. Hlavica). Trenér Augustin Chromý.