Devatenáctka se loučila porážkou

07.12.2013 / SCM

Až v posledním podzimním kole skončila série neporazitelnosti týmu SK Sigma Olomouc U 19. Utkání 23. kola devatenáctka z Hané prohrála s Bohemians 2:4 a přezimuje na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na prvního. První šanci zápasu neproměnil v 11. minutě Danis, jeho dobrou střelu z vápna brankáře vyrazil se štěstí na roh. Tím jakoby byl dán smolný vývoj zápasu pro domácí. V 15. minutě musel brankář Neuer ven a při zákroku fauloval. Nařízenou penaltu však Radimskému chytil. O tři minuty později hosté skórovali. Srovnáno bylo vzápětí, kdy se po uvolnění a přihrávce Yunise trefil z otočky Bzirský. Deset minut před přestávkou přišel brejk hostů po domácím rohu. První střelu z úhlu ještě brankář Neuer vyrazil, ale na dorážku už mít nemohl. A o dvě minuty později přidali hosté třetí branku. Do přestávky mohl snížit Danis, jeho zakončení z úhlu brankář nadvakrát lapil. Po přestávce se hrálo jenom na jednu bránu, soupeř Sigmy se dostával za půlící čáru jen při pokusech o brejk, kterých moc nebylo. Ale dlouho se nedařilo dát gól. Řehák hlavičkoval nad, střelu Bzirského vykopával jeden ze zadáků na brankové čáře, Žák hlavou těsně přestřelili. Tlak Sigmy byl velký. Kontaktní gól přišel třináct minut před koncem. Kalvach se krásně proháčkoval obranou a perfektním lobem překonal brankáře. Sigma se snažila o zvrat, ale nebylo jí přáno. Střely Bzirského a Žáka zneškodnil brankář. A v poslední minutě hosté definitivně rozhodli, když si domácí dali nešťastně vlastní gól. „Jednou za čas se stane, že přijde takový ten zápas blbec. No a my jsme to měli dnes. V prvním poločase jsme soupeři umožnili nějaké brejky, to asi rozhodlo, tam jsme si to pokazili. Ve druhém se hrálo na jednu bránu. Ale místo toho, aby se nám podařilo minimálně z té velké převahy vyrovnat, tak jsme si dali v poslední minutě vlastní branku,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc U 19 – Bohemians 1905 U 19 2:4 (1:3) Branky: 19. Bzirský, 77. Kalvach. SK Sigma U 19: Neuer - Nedoma, O. Ševčík, Řehák, Jemelka – Danis (46. Buchvaldek), Bzirský, Kalvach, Weinlich (46. Banovec), Vichta (61. Žák) – Yunis. Trenéři Augustin Chromý a Lukáš Staroba. Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +