Devatenáctka Sigmy vykročila rázně za obhajobou

14.08.2007 / SCM

Do nového ročníku první české dorostenecké ligy vstoupili tento víkend fotbalisté olomoucké Sigmy. Devatenáctka v něm bude obhajovat mistrovský titul, sedmnáctku po odchodu Jiřího Saňáka povede jako hlavní trenér Michal Coufal. V Mladé Boleslavi se Hanákům dařilo maximálně. Starší dorostenci potvrzují výsostní postavení z uplynulé sezony, když vyhráli 5:0. A také mladší odváží do Olomouce tři body po výsledku 2:1. Ml. Boleslav U19 - Sigma U19 0:5 (0:1) Trenér starších dorostenců Sigmy Zdeněk Psotka může i v této sezoně počítat s hráči, kteří tvořili jarní osu mistrovské sestavy. A tato nesporná výhoda se projevila i ve středu Čech. Hanáci byli od první minuty pánem na hřišti, ale proti dobře organizované defenzivě domácích se v první půli prosadil jen Štětina. Po přestávce mladoboleslavští kupili chyby, které Sigma trestala. Vrozmezí mezi 70. a 81. minutou vsítila čtyři branky! Po dvou si je rozdělili Javůrek s Pospíšilem. "První poločas jsme hráli velice dobře. V druhé půli jsme trestali chyby. Prakticky jsme trefili všechno do brány. Na to, že to bylo první mistrovské utkání, můžu být rozhodně spokojený," uvedl Psotka. Branky: 70. a 75. Javůrek, 72. a 81. Pospíšil, 21. Štětina. Sigma: Bárta - Potyš (46. Doležal), Dreksa, Ulma, Heidenreich - Nuc, Štětina, Jančík, Javůrek (77. Škoda) - Blaha (60. Dvořák), Pospíšil. Trenér Zdeněk Psotka. Ml. Boleslav U17 - Sigma U17 1:2 (1:2) Nový trenér Olomouce Michal Coufal má podobnou filozofii jako jeho předchůdce Jiří Saňák. Útočný fotbal. Ten ale bude muset předvádět s radikálně jiným kádrem, protože až na Machalického přešli prakticky všichni hráči z loňské sedmnáctky do osmnáctky. V Boleslavi jeho svěřenci vedli už od 2. minuty, když pokutový kop proměnil Murin. Domácí si za úvodní agresivitu vysloužili dvě žluté karty a posléze i vyrovnání. Na to odpověděl v 30. minutě právě Machalický. Krajní obránce Sigmy si naběhl na padesátimetrový pas a pohotovou střelou v šestnáctce vrátil vedení na stranu Hanáků. Druhé dějství od fotbalových momentů prakticky upustilo. Boleslav spoléhala na dlouhé nakopávané míče nebo standardní situace. Ani jedno však k vážnému ohrožení Neoralovi branky nevedlo. "Spokojený můžu být jen s prvním poločasem a s body. V druhém jsme nedohráli spoustu brejků ideálně," řekl po své premiéře na lavičce mladšího dorostu Michal Coufal. Branky Sigmy: 2. Murin (pen.), 30. Machalický. Sigma: Neoral - Machalický, Murin, Soušek, Koutný - Tomeček, Pospíšil, Šindelář (75. Sova), Bábovka - Pančochář (78. Žáček), Brada (68. Zachar). Trenér Michal Coufal.