Devatenáctka SK Sigma přestřílela Frýdek

21.09.2013 / SCM

Celkem pohodový zápas si užil v 11. kole celostátní ligy dorostu tým SK Sigma Olomouc U 19. Devatenáctka doma na stadionu v Řepčíně s chutí rozstřílela Frýdek-Místek vysoko devět k nule. Třetinu branek dal útočník Lukáš Buchvaldek. Výraznou herní převahu začali domácí záhy měnit v góly. V 6. minutě Buchvaldek vyšachoval obranu hostů a nahrál Vichtovi před prázdnou. O dvě minuty později trefil Yunis tyčku. Ve 24. proměnil penaltu za faul na Yunise Buchvaldek. Ten přichystal třetí branku. Sólo přes dvě třetiny hřiště zakončil výtečnou přihrávkou pro Vichtu, který dával zase do prázdné. Těsně před pauzou přidal hlavou čtvrtou branku O. Ševčík. Pak už bylo jen otázkou, kolik gólů ještě Sigma po přestávce přidá. Nakonec jich bylo pět. V 51. minutě se prosadil Buchvaldek. O osm minut později se trefil hezky zpoza vápna Banovec. V 66. završil Buchvaldek hattrick. Dvě minuty poté skóroval hlavou Jemelka a vzápětí dal devátý gól Sigmy Bzirský. „Splnili jsme cíl, který jsme do utkání měli. Chtěli jsme být aktivní, polepšili jsme se, byli jsme produktivní, dokázali jsme převahu zúročit, to se projevilo i na konečném výsledku,“ řekl trenér Lukáš Staroba. SK Sigma Olomouc U 19 - Fr.-Místek U 19 9:0 (4:0) Branky: 24. (pen.), 51. a 66. Buchvaldek, 6. a 33. Vichta, 45. O. Ševčík, 59. Banovec, 68. Jemelka, 69. Bzirský. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Klíma. Diváci: 62. SK Sigma U 19: Spurný - Nedoma (82. Weinlich), O. Ševčík, Řehák, Jemelka - Buchvaldek, Kalvach, Banovec (70. Fišer), Bzirský, Vichta (79. Kováč) - Yunis. Trenéři Augustin Chromý.