Devatenáctka veze tři body z Mostu

03.06.2012 / SCM

Ve znamení trojek byl z pohledu týmu SK Sigma Olomouc U 19 dnešní mistrovský zápas. 3. června vyhrála devatenáctka utkání 33. kola celostátní ligy dorostu v Mostě 3:0 a získala do tabulky další tři body. Domácí bojují o záchranu a proti již jasným mistrům bojovali statečně do doby, než dostali první branku. Ta přišla ve 28. minutě. V té byla po faulu na Schmidta ponechána výhoda a Houska se levou z osmnácti metrů trefil přesně. Houska dal v první půlce ještě jednu branku, střelou do šibenice, ale ta neplatila, neboť rozhodčí odpískal právě v tom okamžiku poločas … Což ovšem mladou Modrou lavinu nemohlo zastavit. V 60. minutě vysunul Houska P. Ševčíka a bylo to o dva. O čtyři minuty později opět přihrával Houska. Tentokrát Holubovi, který obešel brankáře a přidal třetí hanáckou branku. Další gól už Sigmáci nepřidali, i když šancí k tomu měli dost. SK Sigma Olomouc v síti Google + „Domácí se snažili, vzdorovali, dvakrát nám pomohlo břevno, nebyl to lehký zápas. Kluci si vyzkoušeli, že pokud nedají k fotbalovosti potřebnou dávku agresivity, tak to nemůže jít. Za stavu tři nula jsme mohli přidat ještě dalších pět šest gólů, ale už jsme šance neproměnili,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. Most U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 0:3 (0:1) Branky: 28. Houska, 60. P. Ševčík, 64. Holub. SK Sigma U 19: Arbeit – Studený, Svozil, Štěrba, Falta – Holub (75. Langer), Texl, Houska, Zahradníček (82. Hýbl) – Schmidt (63. Bzirský), P. Ševčík. Trenér Augustin Chromý.
Dá devatenáctka další rekord? To je i na vás! Tým SK Sigma Olomouc U 19 už má měsíc jasné první místo v celostátní lize dorostu. Čerstvé mistry to neuchlácholilo, dál hrají naplno a vítězí, k tomu překonávají rekordní zápisy soutěže. Získali 85 bodů, nastříleli 120 branek, to se nikomu před nimi nepovedlo. K dalšímu rekordu můžou přispět i fanoušci Modré laviny. V posledním kole sezony bude hrát naše devatenáctka doma proti Spartě Praha. Bude to v sobotu 9. června od 11.00. Pro kluky z týmu U 19 bude duel 34. dějství ligy neobvyklý místem konání. Odměnou za výtečné výkony v celé sezoně jim bude utkání na hlavním hřišti Androva sportovního areálu! A to je výzva pro fans SK Sigma - pojďme vytvořit rekordní návštěvu na utkání dorostenecké ligy! Vstup na zápas je zdarma, občerstvení zajištěno. Na hlavním budou hrát mistři, vezměte známé a kamarády, přijďte se podívat, jak to klukům hraje. A samozřejmě je také povzbudit, takže dresy, vlajky, šály, cokoliv modrobílé, to nesmí také chybět. Na utkání SK Sigma Olomouc U 19 – Sparta Praha U 19 bude otevřena hlavní, tedy západní, tribuna Androva stadionu. Dokážeme ji zaplnit!