Devatenáctka vyhrála Česko-slovenský pohár

16.06.2012 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 má další trofej. Po zisku titulu v celostátní lize dorostu vyhrála naše devatenáctka i Česko-slovenský pohár, měření mezi nejlepší týmy staršího dorostu z České republiky a Slovenska. Kluci v Trnavě porazili domácí devatenáctku o gól, byť posledních pětatřicet minut utkání hráli v deseti. SK Sigma Olomouc v síti Google + Do měření nejlepších starších dorostenců dvou států měla lepší vstup Sigma. Šla do vedení hodně rychle. V 6. minutě po přihrávce Můčky napřáhl z dvaceti metrů Plšek a mladá Modrá lavina vedla. O pět minut později přihrál Adam Ševčík proti noze Houskovi, který z osmnácti metrů trefil hezky přesně do šibenice. Ve 20. minutě se po standardce a následném zmatku prosadila Trnava. Do pauzy si Hanáci ale ještě stačili zajistit nakonec rozhodující náskok. Ve 32. minutě Zahradníčkův roh posunul hlavou Schmidt a Texl balon patičkou dorazil do brány. Jedenáct minut po přestávce byl vyloučen Falta, za dalších šest minut Trnava po standardce snížila. Tým Sigmy pak dokázal hru v deseti zvládnout, mohl přidat i další branky, ale šance P. Ševčíka nebo Hladíka zůstaly bez gólové radosti. „Technicky a herně jsme v tomto utkání dominovali. Je škoda, že se nám nepodařilo dát na čtyři jedna, mohlo být hotovo, šancí jsme na to měli dost. S přibývajícím časem pak rozhodčí trošku podlehl domácí atmosféře, na utkání bylo hodně diváků, dokonce i nějaké dýmovnice,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. „Domácí se snažili, bojovali, nakopávali, ale i v deseti jsme to zvládli. Musím kluky pochválit, i v deseti byli schopni soupeři nejen odolávat, ale také si vytvořit šance. Pro domácí to byl celkem prestižní duel, bojovalo se až do konce,“ podotkl. „Jsme rádi, že na Sigmu v této sezoně putuje další pohár, úspěšně jsme zakončili naše snažení,“ uvedl Chromý. SK Sigma Olomouc U 19 – Trnava U 19 3:2 (3:1) Branky Sigmy: 6. Plšek, 11. Houska, 32. Texl. ČK: 56. Falta. SK Sigma U 19: Arbeit – Texl, Svozil, Habusta, Můčka – Schmidt (61. Holub), Plšek, Houska (86. Štěrba), Zahradníček (46. Falta) - A. Ševčík (70. Hladík), P. Ševčík (90. Studený). Trenér Augustin Chromý. Facebook SK Sigma Olomouc