Devatenáctka ztratila na vodě zápas

03.06.2013 / SCM

V předposledním kole celostátní ligy dorostu si tým SK Sigma Olomouc U 19 zkomplikoval možnou cestu k titulu. Devatenáctka prohrála v Liberci 2:3, do konce sezony ji zbývá odehrát už jen utkání doma proti Spartě. V prvním poločase se podařilo hostům dvakrát skórovat, ale ani v jednom případě branka neplatila … Deset minut před přestávkou Sigma po standardce inkasovala. „Ještě předtím jsme měli tři čtyři vyložené šance, ale neproměnili jsme je. Hrálo se na vodě, takže pokyn pro druhý poločas byl jen nakopávat dopředu, fotbal hrát nešel,“ řekl trenér SK Sigma Michal Coufal. Srovnat se jeho svěřencům podařilo až v 78. minutě. Jenže o tři minuty později domácí po tečované střele zase vedli. Pět minut před koncem po přihrávce Danise vyrovnal Bača. V závěru hosté vrhli všechno do ofenzivy. „Bod za remízu pro nás stejně nic neřešil, chtěli jsme vyhrát,“ řekl Coufal. Jenže příroda byla proti. „Stoper chtěl vrátit míč gólmanovi, aby nakopl dopředu, jenže balon se zastavil na vodě a dostali jsme z toho gól. Je to škoda, přitom předtím jsme měli tutovou možnost, po závaru před domácí brankou jsme snad na čtyři pokusy nedokázali dotlačit balon do brány,“ podotkl. V posledním kole má Sigma doma Spartu, hraje se v sobotu 8. června od 11.00 na dvojce Androva sportovního areálu. „Chceme vyhrát, získat tři body. Stát se může cokoliv, ale my musíme zvítězit a pak čekat na další výsledky,“ uvedl Coufal. Liberec U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 3:2 (1:0) Branky: 78. O. Ševčík, 85. Bača. SK Sigma: Urbášek – Studený, O. Ševčík, Řehák, Němeček (85. Hlavica) – Kalvach, Richter (71. Danis), Bzirský – Langer (64. Bača), Chorý, Vichta (77. Stříž). Trenér Michal Coufal.