Doležal: Musíme vydržet, musíme pracovat

17.09.2013 / A tým

Útočník SK Sigma Olomouc Martin Doležal (1990) už dal v Gambrinus lize třináct branek. Říká se, že třináctka je nešťastné číslo. Ale v případě Martina to neplatí. Právě jeho třináctá ligová trefa byla šťastná, tou rozhodl v poslední minutě o výhře Modré laviny nad Jihlavou 4:3. „Dali jsme do toho asi poslední morální síly, co nám zbyly. Ke konci už nás hnali diváci, prostě jsme to nevzdali. Bylo to o vůli, o tom nějak to tam dotlačit a vyhrát,“ řekl Martin Doležal, který se po osmém kole posunul do elitní desítky ligových střelců. Sigma porazila doma Jihlavu čtyři tři, dvakrát jste prohrávali, pak rozhodli v poslední minutě. Hrál jste někdy tak divoký zápas? Co jsem v první lize, tak určitě ne. Vedli jsme dva jedna, pak během dvou minut prohrávali dva tři. A pak nakonec v devadesáté vyhrajeme čtyři tři. Jsme za tu výhru strašně šťastní. Pomohl jste si do základní sestavy? Za začátku sezony jste nehrával, poslední dvě kola ale už byl v základu a dal tři branky. Snažím se pracovat tak, jak jsem pracoval minulou sezonu. Teď jsem dal dva góly, daří se mi i na tréninku. Ale na předzápasovém tréninku jsem nemohl dát gól, říkal jsem si, že dám v sobotu dva, říkal mi to i Vari. A vyšlo to. Asi to byl osud. V sobotním utkání mužstvu jistě pomohl vyrovnávací gól po rohu v prvním poločase. Určitě. Protože kdybychom do poločasu prohrávali nula jedna, tak by to asi bylo špatné. Ale zvedli jsme se tím. Ale myslím, že jsme byli v prvním poločase lepší, než Jihlava, jen jsme nedokázali podržet ve středu balon, uklidnit to, to nás trápí. Byl to takový zvláštní zápas, Sigma byla lepší, ale soupeř měl více šancí. Je to tak. Měli víc šancí, my jsme sice měli více ze hry. Kdybychom proměnili brejkové situace za stavu dva jedna a dali třetí gól, tak by Jihlava odpadla. Takhle pořád cítila šanci. Když vedeme o jeden gól, tak se začneme strachovat, je tam znát nervozita. Ale jsem rád, že jsme se zvedli a ukázali sílu, kterou máme. Musíme vydržet, musíme pracovat a získat další tři body na Bohémce. Čím to, že jste se v závěru zápasu tak zvedli a ještě stav otočili? Dali jsme do toho asi poslední morální síly, co nám zbyly. Ke konci už nás hnali diváci, prostě jsme to nevzdali. Bylo to o vůli, o tom nějak to tam dotlačit a vyhrát. Vy jste při tom čtvrtém gólu, rozhodujícím a v nastaveném čase, prokázal hodně klidu. No, možná to tak vypadalo. Měl jsem balon trošku pod nohou, napřed jsem chtěl volit obstřel, ale obránce mi tam zkoušel dávat nohu. Tak jsem to během kopu ještě změnil a trefil jsem to tak, jak jsem to trefil. A pak už byla jen euforie a byli jsme všichni šťastní.