Doležal: Prostě jsme na ně vletěli

10.03.2013 / A tým

Hráčem zápasu SK Sigma Olomouc versus Jihlava byl v přímém přenosu ČTsport vybrán útočník Modré laviny Martin Doležal (1990). A nebylo se čemu divit. V sobotním podvečeru na Andrově stadionu zazářil, přihrál na první dvě branky zápasu, třetí sám dal a Hanáci vyhráli 3:0. „Zatím dostávám důvěru, splácím ji, doufám, že to tak půjde dál,“ řekl Doležal, který v této sezoně skóroval už popáté. Jaký byl zápas proti Jihlavě? My jsme se připravovali na to, že Jihlava sem přijede hrát z bloku a čekat na brejky. První poločas jsme je přehrávali, pak přišla ta červená, tím nám to asi usnadnili. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme být trpěliví, že je utaháme, že to přijde. Naštěstí jsme pak během pěti minut rozhodli. Tentokrát jste nebyl jen střelec, ale i nahrávač. Vždycky jsem si tam zaběhl mezi stopery a beky, dával jsem to pod sebe. Dvakrát to vyšlo, takže je to dobré. Proč jste nešli do vedení už v prvním poločase? Jak jsem už říkal, oni hráli blok, dobře to zhušťovali. A pak je docela těžké, aby nás vpředu spoluhráči přímo trefili v šestnáctce. Oni to dobře zhušťovali a my jsme se tam nedostávali asi v tom počtu, v jakém jsme měli. Váš gól byl možná trošku neobvyklý. Soupeř jakoby čekal, že bude písknuto, rozhodčí nechal výhodu. Věděl jste, že je ponechána výhoda? Myslel jsem, že nakonec bude pískat ofsajd, tak jsem do toho jen tak trknul (směje se). Pak jsem jenom viděl, jak se to kutálí za čáru, tak jsem se začal radovat. Jsem rád, že to tam padlo. Ono se zdálo, jakoby jihlavští hráči, včetně brankáře Blažka, na chviličku ztuhli a přestali hrát. Také jsem si toho všiml. Nevím, jestli to Blažek podcenil, pro mě a pro nás to bylo jedině dobře. A mohli jste pak ještě nasázet i mnohem více gólů než jenom ty tři. Asi ano. Ale pak už jsme to prostě jenom dohrávali a užívali si ten zápas. I když další šance jsme tam měli. Bylo by to těžší proti jedenácti? Bylo znát, že soupeř hraje v deseti? Určitě bylo. Druhý poločas jen odkopávali balony, my jsme do nich bušili, byla jen otázka času, kdy jim dojdou síly, a my rozhodneme. Rozhodli jste během pěti minut. Něco jste změnili nebo Jihlava nastoupila nekoncentrovaná? Myslím, že jenom čekali a mysleli, že budeme hrát jenom nějaké dlouhé míče do brány. A my jsme na ně prostě vletěli, to bylo rozhodující. Před prvním gólem jste si dal sprint až k vlastní brance, pak zase nahoru. Měl jste dost sil na dobrou přihrávku? Už jsem šel do útoku tak na půl plynu s tím, že to Honza Navrátil dohraje. Bohudík se to pak ke mně odrazilo, a z toho vyplynul ten gól. Na jaře už Sigma uhrála devět bodů. Cítíte formu? Formu, myslím si, máme. Ale my se soustředíme na každý zápas. Cílem jsou poháry a za tím jdeme. Po těch třech výhrách už může vedoucí trojice cítit od Sigmy nějaký tlak? Nevím jestli tlak. Nahoře jsou pod tlakem všichni, všichni chtějí vyhrávat. My se chceme hlavně odpoutat od Boleslavi a doufám, že nám to vyjde. Vám se vydařila příprava, pohodu z ní jste si přenesl i do ligy. Doufám, že ano. Příprava mi vždycky vyjde, zatím dostávám důvěru, splácím ji, doufám, že to tak půjde dál. V dalším domácím zápase hraje Sigma doma proti Ostravě. Za tu dal tři branky Baroš, nevystrašilo vás to trošku? Nevystrašilo. Jeden hráč tým nedělá, myslím, že to bude otevřené a doufám, že vyhrajme. Určitě přijedou diváci, doufám, že přijde i dost našich fans, myslím, že to bude hodně slušné derby.

Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
| 29.09.2016
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval