Dorost a žáci ve středu bez ztráty

20.08.2010 / SCM

Ve středu hráli naši žáci (U15 a U13) druhé mistrovské utkání v Hodoníně. Dorostenci měli za soupeře Most. U19 - Rozhodly dvě standardky U17 - Kvalitní výkon proti Mostu U15 - Šťastné 3 body U13 – veze 3 body z Hodonína U12 – deklasovala Havířov U19 - Rozhodly dvě standardky CDL SK Sigma Olomouc U 19 – Most U 19 2:0 (1:0) Fotbalisté SK Sigma Olomouc U 19 první domácí zápas sezony zvládli. Na stadionu v Řepčíně porazila devatenáctka Most. Stačilo jí k tomu zakončit dvě standardky, roh v prvním a přímý kop ve druhém poločase. Branky: 31. J. Bednář, 57. A. Ševčík. SK Sigma U 19: Slaný – F. Přikryl, Ješko, J. Bednář, Talián – Falta (64. Jakubec), Nešický, Habusta, Zahradníček (59. Houska) – A. Ševčík, Rolinc. Trenér Leoš Kalvoda. www.olomoucstred.naseadresa.cz : Petr Pelíšek U17 v prvním domácím utkání kvalitním výkonem okořeněným 5 brankami porazila Most 1.kolo 1.ligy mladšího dorostu SK Sigma Olomouc U 17 - FK Baník Most 5 : 2 (4 : 2) Hosté z Mostu v prvním kole porazili silný Baník Ostrava a posíleni seběvědomím přijeli do Olomouce s technickou a velmi sympatickou hrou. Chtěli hrát fotbal a to se muselo divákům líbit. Protože i Sigma chce praktikovat technický fotbal, plný pohybu, zápas se tudíž musel líbit jak divákům, tak i trenérům a všem přihlížejícím činovníkům. Zápas byl i bohatý na góly, takže splňoval ty nejpřísnější měřítka! Domácí se ujali vedení již v 7. minutě zásluhou důrazu Bači. Hostům, ale trvalo jen málo a za 3 minuty vyrovnali, když centr do pokutového území domácích si nešťastně srazil do vlastní brány Vrána. Ve 14. minutě Studený krásnou přihrávkou našel Holuba a ten mazácky kolem brankáře hostů zavěsil na 2 : 1. Za 2 minuty se domácí radovali opět, když po rozehraném rohovém kopu Langer pěknou střelou zvýšil náskok Sigmy už o dvě branky. Hosté snížili, když špatnou rozehrávku Ševčíka potrestali gólem na 3 : 2. Ševčík si spravil chuť, když byl posledním poločasovým střelcem – 4 : 2. Po přestávce se hrál opět pěkný fotbal, bohužel gól diváci viděli už jen jeden, když opět Ševčík upravil konečný výsledek utkání na 5 : 2 pro Sigmu. Branky: 7. Bača, 14. Holub, 16. Langer, 35.a 66. Ševčík – 10. Vrána vlastní, 19. Kotlan Sestava: Urbášek – Štěrba, Vrána, Hlavica, Hýbl – Bača (61. Machálek), Studený (66. Vasiljev), Ševčík, Langer (61. Richter), Holub – Krátký (41. Kabourek). Trenér: Václav Jílek Mgr. Autor: Michal Kalvach – as. trenéra U15 - Šťastné 3 body 1.kolo MSŽL - starší „U15“ RSM Hodonín „U15“ - Sigma Olomouc „U15“ 0:1 (0:0) Ke druhému utkání v žákovské lize hráči Sigmy zajížděli na půdu RSM Hodonín, který v úvodním utkání podzimní části sezony získal 1 bod za remízu na půdě Vítkovic. Sigma do utkání vlétla odhodlaná napravit nepovedený domácí zápas s Baníkem. Hned v 1. minutě utkání měl obrovskou šanci Danis, který šel sám na brankáře domácích, ale bohužel branku nevsítil. Domácí se v prvním poločase soustředili převážně na obranu a Sigmě se nedařilo do přehuštěné obrany prosadit. Když se konečně otevřelo v obraně domácích okénko a Danis se po druhé řítil sám na brankáře hostů, znovu přišlo špatné zakončení. 1. poločas tak skončil 0:0. V 2. poločase se hra začala vyrovnávat a přišly i šance domácích, které - naštěstí pro Sigmu – nebyly využity. Když už se zdálo, že v utkání dojde k dělbě bodů, přišla 65. minuta a rohový kop Sigmy. Přetažený centr Weinlicha vrátil na malé vápno Kotouč, kde nikým nekrytý Danis vstřelil hlavou vítězný gól Sigmy. Poté se již nic podstatného nestalo. Sigma tak dala jediný gól utkání a připsala si první důležité 3 body. Branky: Danis (Kotouč) Sestava: Hora - Opletal, Širůček, Kotouč, Sikora - Zrník, Kubeček, Weinlich, Kováč – Danis, Machala ( Kasal, Jura, Kratochvíl, Markovič, Ambrozek ). Trenér: Pavel Tököly Autor: Standa Skříček Fotografie: Jan Opletal U13 – veze 3 body z Hodonína V 1. vloženém kole MSŽL Sigma zvítězila na hřišti Hodonína 1:0. 1. kolo MSŽL „U13“ RSM Hodonín-Šardice - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Ke středečnímu vloženému kolu zajížděli mladí Hanáci do Hodonína. Od počátku utkání měli hosté více ze hry, avšak nejvážněji ohrozili branku hráči domácího celku, kdy z rohového kopu skončil míč na břevně Psotkovi branky. Ve druhém dějství se Sigma ujala brzkého vedení. Krásnou branku zpoza šestnáctky zaznamenal Janošek. Domácí obraně se další hostující útoky dařily eliminovat a tak se Sigma spokojila s chudým vítězstvím v poměru 0:1. Branky: 36. Janošek Základní sestava: Psotka – Kráčmar, Metelka, Kvapil, Žouželka – Juriga, Brázdil, Janošek, Valouch – Šmirják, Horák. Střídali: Lýsek, Polách, Kolomazník, Kiška, Cybyk, Takáč. Trenér: Vojtěch Smolák Autor: Martin Neoral U12 – deklasovala Havířov Ve 4. předehrávaném kole MSŽD Sigma na hřišti v Řepčíně rozdrtila Havířov. 4. kolo MSŽD U12 SK Sigma Olomouc – MFK Havířov 11:0 ( 6:0 ) Pouze v úvodu se zdálo, že zápas bude vyrovnaný. V 7.min. však Stoklasa přihrál od brankové čáry míč proti noze Svobodovi, který propálil golmana hostů a odstartoval střeleckou smršť Hanáků 1:0. Už o minutu sám zahrával roh a na zadní tyči nekrytý Zifčák hlavou zvýšil na 2:0.V 10.minutě akci trojice Zmrzlý, Svoboda, Spáčil, zakončil posledně jmenovaný střelou z 18 metrů pod břevno 3:0. Poté se prosadil olomoucký kapitán Chytil, jehož rána z dobrých 23 metrů znamenala v 16.min. čtvrtý gol v síti hostů. Když ve 21.min. Spáčil doklepl do branky Chytilovu střelu, kterou golman hostů neudržel , zvýšil na 5:0, o 2.min později opět Chytil dává 6.gol a vzápětí Sláma trefuje břevno ,byli hosté zralí na ručník a konec první půle byl pro ně vysvobozením. Jak 1.poločas skončil tak druhý začal. Hned z první akce Zifčák posílá míč podél celé branky a nabíhající Zmrzlý zvyšuje na 7:0. Ve 33.min trefuje Zmrzlý břevno, o 2min. později Spáčilův trestňák lízne hlavou Chytil a je to 8:0. 42.min, Svobodovu střelu brankář jen vyráží před sebe a Zifčák nemá problém míč uklidit do sítě 9:0.Už o minutu později centruje Al Kuhaly, Hrabálek hlavou míč prodlouží a střela Zmrzlého dává výsledku dvoucifernou podobu 10:0.Ve 48.min. Spáčilův přímý kop hlavičkuje Sivoň do břevna ,konečnou podobu výsledku dává v 57.min po přihrávce Slámy střelou z otočky Hrabálek 11:0. Sigmáci tak před očekávaným derby v Holici proti HFK U13, které se hraje v neděli 22.8. v 11.45.hod., mají plný počet bodů. Branky: 16., 23. a 35.min.Chytil, 10. a 21.min. Spáčil, 8. a 42.min. Zifčák, 31. a 43.min. Zmrzlý, 7.min Svoboda, 57.min Hrabálek Sestava: Gröger – Galus, Neuer, Chytil, Sláma – Stoklasa, Spáčil, Svoboda, Zmrzlý – Zifčák, Sivoň Střídali: Vinter, Hrabálek, Al Kuhaly, Krása, Konečný Trenéři: Ondřej Kalina, Roman Maňka