Dorost hrál proti Dynamu

21.04.2009 / SCM

V celostátní dorostenecké lize hráli naše týmy v Českých Budějovicích. Starší prohráli 2:4, naopak mladší vyhráli s přehledem 4:0, když dvakrát se trefil Rolinc a Nešický. 22.kolo CDL „U19“ Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 4:2 (2:0) Branky: 12. 1:0, 21. 2:0, 53. 3:0, 63. 4:0 – 68. 4:1 Vavřík, 85. 4:2 Vašíček. Sestava: Šustr – Soušek (59. Vavřík), Koutný, Komenda (59. Talián), Hála– Šindelář(K), Pospíšil, Navrátil – Tomeček (78. Pančochář), Vašíček, Chlebek. Trenér: Mgr. Václav Jílek Po úspěšném domácím vystoupení proti Příbrami zajížděla Sigma do Českých Budějovic, kde se střetla s aktuálně čtrnáctým týmem tabulky - SK Dynamem. Prvních dvacet minut bylo pro hosty po úmorné čtyřhodinové cestě ledovou sprchou, neboť agresivní soupeř a nepřesné výroky trojice rozhodčích znamenaly vedení domácích 2:0. V dalším průběhu se hra vyrovnala a hosté si začali postupně vytvářet gólové příležitosti. Navrátil, Pospíšil ani Tomeček však své šance neproměnili. Ve druhé půli vrhla Sigma veškeré síly do útoku, z čehož pramenily jednak její další velké příležitosti, na druhou stranu ale také smrtící brejky domácích. Protože ve finální fázi byli úspěšní pouze útočníci Budějovic, svítilo v 63. minutě na ukazateli skóre hrozivých 4:0. Ani za tohoto stavu se však hosté nepoložili a neustále zaměstnávali domácí obranu. Svou snahu korunovali brankami Vavříka a Vašíčka v 68., resp. v 85. minutě, a kdyby Pospíšil proměnil v 74. minutě pokutový kop, mohl být závěr ještě dramatičtější. I tak si velmi ceníme morálky a týmového ducha, které naši hráči za nepříznivého stavu a nepříznivých podmínek předvedli. Mgr. Zdeněk Botek 22. kolo 1. DL MD „U17“ SK České Budějovice - SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2) Branky: 20., 55. Nešický, 40., 48. Rolinc; ŽK: 50. Reichl (hosté) Sestava: Reichl - Malý, Plšek, Bednář, Talián (66. Chrastina) - Jakubec, Nešický - Benýšek (61. Koudelka), Rolinc (72. Karabina), Kostorek - Novotný (52. Hradil). Trenér Michal Coufal. Tentokrát hráči Sigmy zajížděli k utkání s předposledním týmem ligy do Českých Budějovic, kde za krásného letního počasí chtěli potvrdit tři body z domácího zápasu s Příbramí. Domácí se dostanou pouze do dvou náznaků šancí, kdy po chybě obrany střílí z velkého vápna domácí hráč Troup a v 10. minutě se po závaru v pokutovém území hostů nedůraznou střelou chce prosadit Tadeáš, ale gólman Sigmy Reichl chytí spolehlivě obě střely. A tak se rozjíždí tým Sigmy, kdy ve 13. minutě se po kolmém přízemním centru středem obrany od Malého řítí do šance Benýšek, který chce situaci vylepšit ještě nahrávkou pod sebe na volného Nešického, ale obranu tuto přihrávku skluzem zachytí a tak nedovolí skórovat do prázdné branky. Ve 14. minutě po rychlé akci ocitá za obranou Kostorek, ale střílí jen do vybíhajícího gólmana domácích a tak se gólu hráči Sigmy dočkají ve 20. minutě, kdy centr Malého nachází Novotného, jehož střelu obrana zablokuje jen k Nešickému, který střelou k tyči z 26 m nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. Ve 40. minutě dlouhý aut nachází Novotného, který vrací míč Benýškovi a následný centr uklízí do brány Rolinc. Tím končí první poločas. V druhém poločase je obraz hry stejný, kdy opět Novotný běží sám na gólmana, ale svůj únik zakončuje jen střelou do gólmana domácích. Ve 45. minutě se naposledy dostanou do zakončení domácí, kteří po rohovém kopu neprostřelí nadvakrát gólmana Sigmy Reichla. Ve 48. minutě opět se hosté prosazují po zahrání autového vhazování, kdy Benýšek centruje do vápna, kde je pouze hráč hostí Rolinc, který si míč zpracuje a z otočky nedá gólmanovi žádnou šanci. V 49. se v pokutovém území ocitá úplně sám Benýšek, ale po kličce gólmanovi přestřeluje prázdnou branku. V 55. minutě vymyslí pěknou akci střídající hráči, kdy Hradil nachází za obranou Nešického, který stehnem přehazuje gólmana domácích. V 76. minutě se opět ukáže střídající hráč Hradil, když se na velkém vápně uvolní přes tři domácí hráče, ale vybíhající gólman vyráží jeho střelu na roh. A tím utkání končí, neboť rozhodčí odpískají konec v 77. minutě. V dalším kole se představí hráči Sigmy na domácím trávníku v Řepčíně proti hráčům z Hradce Králové a to dne 25. dubna 2009 od 13:15 hod. Čas utkání může být na základě dohody týmů ještě změněn. Zpracoval: Mgr. Libor Skopalík, asistent trenéra