Dorost naplno!

11.11.2008 / A tým

Naši dorostenci mají za sebou velmi úspěšný víkend. V celostátní lize dorostu starší sejmuli Slavii 4:1 a mladší dokázali otočit utkání proti sešívaným a rovněž zvítězit. V MSDL si oba týmy vezou tři body z Kroměříže. 14. kolo CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 4:1(2:1) Branky: 40., 56. Šindelář, 32. Šichor, 51. Navrátil Sestava: Šustr – Přikryl, Murin, Soušek, Koutný – Šindelář – Kučera (77. Šuráň), Navrátil (70. Pospíšil), Šichor, Vašíček – Nekuda. Trenér: Augustin Chromý V posledním domácím zápase hostila Sigma devátý celek tabulky, pražskou Slavii. Úvod utkání byl poznamenán řadou nepřesností při rozehrávce ze strany domácích a po jedné z nich padl také první gól utkání. Po ztráté míče uprostřed pole přišel centr z pravé strany, který na zadní tyči usměrnil jeden z hráčů Slavie do domácí sítě. Od tohoto okamžiku se domácí zlepšili ve všech herních činnostech a vyústěním bylo nejprve vyrovnání Šichora výstavní ranou do šibenice z 25 metrů, a gól Šindeláře, který dopravil míč za záda slávistického gólmana po střele Vašíčka. Nástup do druhého poločasu byl poté zcela v režii domácích a prvních dvacet minut patřilo k tomu nejlepšímu, co naši hráči v průběhu podzimní sezony předvedli. V této části padli také dvě branky, které rozhodli o osudu utkání. V 56. minutě se v pokutovém území nejlépe zorientoval Navrátil a dorazil do sítě míč po střele Šichora a o pět minut později to byl opět Šindelář, který potrestal hrubku hostujícího brankáře a upravil na 4:1. Zbytek utkání se již nesl v poklidném duchu a tak si naši dorostenci připsali na své konto další cenný skalp. Zdeněk Botek 14. MSDL „U18“ SK Kroměříž - SK Sigma Olomouc „B“ 1:2(0:1) Branky: 7. Tomeček, 65. Pančochář Sestava: Jakoubek – Kulíšek, Heinz, Vala, Hloch – Pančochář (72. Brada) Rajnoha, Kotůlek, Vančura, Tomeček (86. Bábovka) – Alexa (60. Zachar) V předehrávaném čtrnáctém kole zajížděli dorostenci Sigmy na Slavii Kroměříž. První poločas byl v jasné režii borců ze Sigmy, kdy se střelecky prosadil Tomeček. V druhé půli zvýšil Pančochář po ose Heinz - Tomeček. Domácí se k zakončení dostávali jen sporadicky, ovšem v závěru utkání se jim ze standardní situace snížit podařilo. Hosté si však výsledek pohlídali a zaslouženě si odváží všechny body. Lukáš Staroba 14. kolo 1. DL „U17“ SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 2 : 1(0 : 1) Branky: 46., 68. Hála – 25. Veselý Žl. Karta: Kuřil Sestava: Reichel - Talián, Maděrka, Krejčí, Můčka (66. Kuřil) - Nešický, Bernard, Rozsíval, (41. Schmid), Kostorek (77. Koudelka), Hála - Rolinc Zápas dvou družstev ze špice ligové tabulky začali domácí lépe, když již ve 4. minutě utekl po pravé straně Kostorek, ale volil centr místo přihrávky na nabíhajícího Hálu a míč prolétl vápnem nikým nezakončen. Stoprocentní šanci měli domácí, když si role vyměnili Hála s Kostorkem, Hála našel přihrávkou Kostorka, který netrefil míč ideálně a přestřelil hostující branku z ideální pozice. Nedáš – dostaneš, se projevilo okamžitě, když brankář Slávie odkopem od brány poslal míč na polovinu Sigmy, tam Maděrka prohrál hlavičkový souboj, míč propadl k trestuhodně volnému Veselému, který si míč jen zpracoval a rutinérsky poslal Slavii do vedení. Po góle byla hra vyrovnaná a do poločasu se nic vážnějšího nestalo. Druhou půli udělali domácí trenéři změnu v útočné fázi a nabudili hráče k bojovné náladě, což bylo vidět. Hráči si vzali slova trenéra k srdci a od začátku šli za lepším výsledkem než doposud. Druhou půli domácí ovládli hru a vypracovávali si šance, jako například střelecky při chuti Rolinc, který vyslal dvě krásné střely, které jen o chlup neskončily v bráně. Vyrovnání se dočkali domácí ve 46. minutě, když Nešický zahrál ideálně rohový kop, na který si perfektně naběhl Hála a nedal brankáři hostů šanci. Po vstřelené brance byla vidět obrovská touha dát další gól, hráči zlepšili kombinaci a vycházeli jim osobní souboje. V 55. minutě Talián pěknou střelou zaměstnal brankáře Slavie. V 68. minutě nastala identická situace jako při prvním gólu Sigmy, když na rohový kop Nešického zareagoval Hála, který si našel náběhem pozici na skórování 2 - 1. Sigma až do konce kontrolovala hru a důležitou výhru si pohlídali. Kalvach Michal 16. kolo MSDL MD „U16“ Hanácká Slavie Kroměříž - SK Sigma Olomouc„B“ 2:3 (1:0) Sestava: Slaný - Globa, Plšek, Müller, Ješko - Falta, Hrušák, Houska, Zahradníček (76. Baran) - Ševčík (60. Habusta), Schmidt Branky: 44. Schmidt, 77. Plšek, 80. Habusta Utkání se hrálo za pěkného podzimního počasí a to na přírodní trávě. Hosté udeřili hned z první vážné situace a to z autového vhazování, kdy se v 6. minutě pěkně uvolní kolem domácích hráčů kapitán hostí Handl a nedává na první tyči žádnou šanci gólmanovi hostí. To však bylo vše, k čemu se domácí v prvním poločase dostali a to i přes skutečnost, že hráli velmi důrazný fotbal. Hosté se však osmělí hned v 13. minutě, kdy Falta z 20 m trefuje jen tyč domácí branky a z následného rohu vyráží Schmidtovu střelu jen s námahou opět gólman domácích mimo tyče. V 34. minutě se dostanou po kombinaci hosté a krásné uvolnění Plška nedokáže gólově vyjádřit Zahradníček a to jen díky tomu, že se mu na nerovném hřišti zamotá míč pod nohy a následnou střelu vyráží gólman na roh. Druhý poločas začíná pro domácí skvěle a to když v 43. minutě velmi spornou penaltu zapískanou za údajné sražení hráče proměňuje kapitán hostí Oslzla. Hned ale po rozehrání Houska obchází tři zkamenělé hráče domácích a pěkně nachází na hranici 16 m Schmidta, který střílí na zadní tyč a dává gól. V 68. minutě Zahradníček po přízemním centru velmi aktivního Housky střílí jen těsně mimo. V 70. minutě při narůstajícím tlaku hostí střílí hlavou do dobře postaveného gólmana domácích Plšek a to když ho nachází centr z rohového kopu od Falty. V 77. minutě si tuto spolupráci oba zopakují, kdy centr po stažení pronikajícího Housky opět zahraje Falta a nachází ve středu brány Plška, který ne moc povedenou hlavičkou prostřeluje gólman domácích. To však není ze strany hostí vše a to když v začínající 80+1. minutě nachází Ješko centrem z vlastní poloviny hřiště Habustu, který z voleje krásnou ranou nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. Libor Skopalík