Dorost také porazil Teplice

04.11.2008 / SCM

Stejně jako náš „A“ tým bral v utkání s Teplicemi 3 body starší i mladší dorost v celostátní lize. „U19“ porazila svoje vrstevníky ze Stínadel 3:0 a „U17“ 2:0. Starší jsou na 3. příčce tabulky jen o skore za Zlínem a 3 body za vedoucí Spartou. Mladší drží druhou příčku 5 bodů před Zlínem a naopak 5 za první Spartou. „U18“ v MSDL nejprve v úterní předehrávce remizovala doma 0:0 s Třincem a o víkendu pak porazila Šardice 4:0. Starší dorost v MSDL je tak po patnácti odehraných kolech spolu s Vítkovicemi s 28 body na 3. příčce, 9 bodů za vedoucím Baníkem. „U16“ rovněž v úterý předehrávala a to vítězně 2:0 s Třincem, aby o právě uplynulém víkendu v utkání prvního s posledním porazila Šardice 3:1. V čele má 5 bodů náskok před Slováckem a 6 před ostravským Baníkem. Zde jsou již tradičně postřehy vedoucích jednotlivých týmů. 13. kolo 1. ČPP liga dorostu „U19“ SK Sigma Olomouc – FC Teplice 3:0 (0:0) Branky: 48., 84. Nekuda, 86. Šichor Sestava: Šustr – Přikryl, Murin, Koutný, Machalický – Šindelář – Kučera (70. Vašíček), Navrátil, Šichor, Pospíšil (60. Němčák) – Nekuda. Trenér: Augustin Chromý V předposledním domácím vystoupení hostila Sigma nevyzpytatelný celek Teplic. V prvním poločase měli naši hráči míč častěji na svých kopačkách, byli aktivní, ale velké množství nevynucených ztrát je brzdilo v přechodu do finální části. Za zmínku tak stojí pouze Přikrylův průnik po pravé straně, zakončený slabou střelou, a Nekudova hlavička po rohovém kopu, se kterou si brankář hostí s obtížemi poradil. Ve druhé části hrála Sigma již o poznání lépe, k čemuž velkou měrou přispěla 48. minuta a v ní Nekudův gól po spolupráci Pospíšila s Navrátilem. Na další gól si však diváci museli počkat až do 84. minuty, kdy se opět trefil Nekuda, tentokrát po ideálním centru Šichora. Hřebíček do teplické rakve zatloukl o dvě minuty později Šichor, ktrerý se nejlépe orientoval v pokutovém území hostí a tvrdou ranou nedal brankáři hostí šanci. Poslední domácí zápas sehrají naši dorostenci příští sobotu v 11h, kdy budou v Řepčíně hostit celek Slavie Praha. Zdeněk Botek 13. kolo 1.DL „U17“ SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2 : 0 ( 1 : 0 ) Branky: 25. Hála, 45. Kostorek z penalty Žl. Karty: Rolinc, Rozsíval, Hála, Talián – Krátký, Šraga Sestava: Reichel - Talián, Maděrka, Krejčí, Malý - Kotůlek, Bernard, Rozsíval, Kostorek, Hála - Rolinc Papírově jasný favorit Olomoucká Sigma, vždyť hrál druhý celek s posledním, začala podle očekávání náporem a s jasným cílem dát brzy branku. Jenže hosté se nebáli hrát fotbal a působili dobrým, sympatickým dojmem. Přesto si vytvořili domácí několik dobrých šancí, jenže střelecky se trápili. Už ve 4. minutě Krejčí našel Hálu, ten Rozsívala a ten v dobré pozici minul branku hostů. Potom opět dvojice Krejčí – Hála dobře zahráli nacvičenou standardní situaci, jen trošku delší přihrávka zhatila šanci na úspěch. Největší šanci první půle měl Bernard, když po centru Rolince se ocitl sám před brankářem Teplic, první střelu mu brankář bravurně zneškodnil a vyražený míč nedokázal z 6 metrů dostat do sítě, když levou nohou přestřel bránu hostů. Ve 25. minutě už bylo veseleji, když Hála dostal Sigmu do vedení po centru Kostorka, volejem na zadní tyč. Po změně stran chtěla Sigma opět udeřit a získat klid na hru, to se jí podařilo, když ve 45. minutě byl faulován Kostorek v pokutovém území a sám hráč zvýšil na 2 – 0. Teplice se k brance domácích často nedostávali, náznak šance v 69. minutě domácí pohlídali. Sigma měla závěr jasně ve svých rukou, branku už bohužel nevstřelila, i když měla ještě několik dobrých šancí. Po ose Rozsíval – Hála, druhý jmenovaný trefil jen boční síť a za chvíli měl opět Hála šanci, která skončila vedle brány hostů. V poslední minutě měli Teplice brejkovou situaci, kterou nedohráli nikterak dobře a i proto se Sigma radovala ze zaslouženého vítězství. Kalvach Michal 13. kolo MSDL „U18“ SK Sigma Olomouc „B“ – FK Šardice 4 : 0 (1:0) Branky: 30. Vančura, 65 a 68. Šuráň, 89. Tomeček Sestava: Jakoubek – Heinz (55. Klobáska) Soušek, Vala, Hloch –Šuráň (80. Brada), Rajnoha (71. Zachar) Vančura, Tomeček– Pančochář, Alexa Ve třináctém kole přivítali Sigmáci hosty z Šardic. Utkání hrané na umělé trávě bylo od úvodních minut v režii domácích borců. První poločas byl ve znamení spousta nepřesností a nevyužitých brankových příležitostí, zejména ze strany Hanáků. Hosté se k zakončení dostávali jen sporadicky, a proto se jim v celém průběhu utkání skórovat nepodařilo. Za domácí se po krátkých narážečkách dostal k zakončení Vančura a nemýlil se. Ve druhém poločase přidal dva zásahy do černého Šuráň a v poslední minutě po individuální akci Tomeček. Lukáš Staroba 13. kolo MSDL MD „U16“ SK Sigma Olomouc „B“ - FK Šardice 3 : 1 (3:0) Sestava: Pavlík - Můčka, Plšek (65. Zbraněk), Müller, Globa (72. Ješko) - Falta, Houska, Hrušák (72. Zahradníček), Habusta - Svozil (53. Ševčík), Schmidt Branky: 14. Plšek, 28. Schmidt, 37. Habusta; ŽK: 42. Svozil, 73. Ješko Utkání se hrálo za krásného slunného teplého počasí na umělé trávě Androva stadionu. Domácí, poučeni výsledky z minulých zápasů, kdy prohráli s posledním týmem tabulky, nenechali v tomto zápase nic náhodě a hned od začátku se tlačili do ofenzívy. Hned ve 4. minutě Falta zahraje nakrátko roh s Houskou a jeho následný centr hlavou usměrňuje Svozil je doprostřed brány, kde stojí připravený gólman hostí. V 10. minutě sklepává Hrušák míč pro Plška na hraně 16 m a Plšek zakončuje střelou jen těsně mimo. Ve 14. minutě Plškův dlouhý centrovaný míč si sráží hlavou do vlastní branky hostující Hlaváč, který navíc posílá gólmana hostí na opačnou stranu. Ve 24. minutě opět zahrají domácí roh nakrátko a Habustův centrovaný míč hlavou usměrňuje Svozil opět doprostřed branky a gólman tento míč vyráží na roh. Ve 28. minutě vytáhnou domácí presing na 16 m před hostující branku a Globa získá míč pro Schmidta, který střelou ze 16 m nedá gólmanovi žádnou šanci. Ve 37. minutě centruje Houska míč na zadní tyč, kde Můčka vrací míč hlavou zpět před bránu, kde do prázdné brány doráží toto sklepnutí Habusta. V druhém poločase se hra velmi kouskovala a domácí se nedokázali gólově prosadit a to i přes pár náznaků dobrých šancí a tak z jediné vážnější akce hostí ze 74. minuty prostřelí gólmana domácích po zemi na zadní tyč Sloboda. Libor Skopalík