Dorostenci hráli se Zlínem

11.05.2009 / SCM

Dorostenci SK Sigma mají v CDL za sebou 25. kolo. U19 rozdrtila na domácí půdě Zlín 5:1. U17 začala hrát až ve druhém poločase, ale to již prohrávala 0:3. Podařilo se jí stáhnout skóre pouze na 2:4. 25. kolo CDL SK Sigma Olomouc – FC Tescoma Zlín 5:1 (2:0) Branky: 22. 1:0 Vavřík, 36. 2:0 Navrátil, 65. 3:0 Chlebek, 70. 4:0 Vašíček, 80. 5:0 Vašíček – 82. 5:1. Sestava: Karabina - Přikryl, Koutný, Heinz (K), Hála - Šindelář, Pospíšil, Navrátil (84. Komenda) – Vavřík (71. Němčák), Vašíček, Chlebek (62. Šuráň). Trenér: Mgr. Václav Jílek V 25. kole CDL se v Řepčíně sešli první a třetí tým tabulky, jmenovitě SK Sigma a FC Tescoma Zlín. Z očekávaného dramatu však záhy sešlo, neboť domácí hráči předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů, navíc podtržený pěti góly. V první půli se za domácí trefil nejprve Vavřík ve 22. minutě, který výstavně trefil odražený míč po rohovém kopu a nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:0. Ve 36. minutě zakončil svůj dlouhý únik krásnou technickou ranou Navrátil a upravil poločasové skóre na 2:0 pro Sigmu. Po změně stran si v 65. minutě pohrál s hostující obranou Chlebek a zvýšil na 3:0. O pět minut později poděkoval Vašíček Hálovi za ideální přihrávku, obešel i gólmana a zavěsil do prázdné brány – 4:0. V 80. minutě prokázal opět Vašíček střelecký instinkt, když si naběhl na ideální přihrávku Navrátila a uklidil míč zá záda bezmocného brankáře Janalíka – 5:0. V 82. minutě ještě hosté korigovali na 5:1, ale o konečném vítězi utkání bylo již dávno rozhodnuto. Místo konečného hodnocení bych na tomto místě rád citoval pasáž ze zprávy o zápasu, která vyšla na zlínských webových stránkách a je pro nás trenéry, ale jistě i pro naše hráče, velkým zadostiučiněním. Web Tescoma: „Starší dorostenci na nejlepší tým jara jednoduše nestačili. Sigma se dostala do vedení po krásné střele z hranice šestnáctky na zadní tyč a od té doby předváděla úžasný ofenzivní koncert. Zlínští nevěděli, kde jim hlava stojí, a mohli děkovat jen brankáři Janalíkovi, že se domů nevraceli s dvouciferným přídělem.“ K příštímu zápasu zajíždí Sigma v pátek, 15. 5., na půdu Bohemians Praha. 25. kolo 1. CDL „U17“ SK Sigma Olomouc - FC TESCOMA Zlín 2:4 (0:3) Branka: 41., 43. Novotný - 9. Beránek, 10. Kurtin, 29. Vitásek, 72. Holík ŽK: 53. Novotný, 74. Talián (oba domácí) Sestava: Reichl - Chrastina, Plšek (41. Svozil Jaroslav), Bednář, Talián - Jakubec, Nešický (41. Malý) - Benýšek (34. Falta), Rolnic, Kostorek - Kuřil (38. Novotný). Trenér: Mgr. Michal Coufal. V dalším ligovém kole přivítali za krásného slunného počasí na hřišti v Řepčíně hráči Sigmy 5. tým tabulky, tj. hráče Zlína a po katastrofálním prvním poločase jim darovali všechny body. Ve 2. minutě nachází křížným míčem Talián Benýška, který ho posouvá na Chrastinu, jehož střelu vyráží gólman hostů a následný roh uklízí těsně mimo hlavou Plšek. V 8. minutě se prosazuje Rolnic a to po přízemním centru od Benýška, ale rozhodčí mává údajný ofsajd. A tak udeří na druhé straně. Hned z protiútoku se po rychlé výměně ve středu hřiště a následném centru z pravé strany prosadí hostující hráč Beránek, který střelou na vzdálenější tyč nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. Hned v následující minutě je to pro domácí ještě krutější, neboť se nadvakrát přes nedůraznou obranu prosadí hostující hráč Kurtin. Domácí se následně tlačí do zakončení, ale žádnou svou šanci nedokáží přetavit v gól a to i díky tomu, že se jedná o střely ze střední vzdálenosti, které však míjí branku nebo nachází rukavice gólmana hostů. A tak se opět prosadí hosté, kdy ve 29. minutě uklízí míč do branky hostující Vitásek, který nejdříve střílí do obránce domácích a následnou kličkou nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. Na tento stav ihned reaguje trenér a do poločasu nebo během něho vystřídá hned čtyři hráče domácích. A tak druhý poločas je ze strany domácích jako noc a den. Hned ve 41. minutě se po rychlé křídelní akci Kostorka a následném centru Jakubce prosazuje střídající Novotný. Ve 43. minutě opět uniká obraně Rolinc a předkládá míč Novotnému, který ho uklízí do prázdné branky. Domácí jakoby politi živou vodou se tlačí stále do útoku. V 51. minutě napřáhne z 20 m Rolinc, avšak jeho ránu vyráží gólman před sebe, kde ji hostující obrana odvrací. V 54. minutě Novotný shazuje míč na Jakoubka, který prostrkává míč obranou na rozběhnutého Kostorka, avšak celou akci překazí výborným vyběhnutím gólman hostů Zapletal. V 61. minutě se dostávají do šance hosté, kdy po špatném shození míče od Novotného se za obranu, která se tlačí do zakončení, dostává Holík, ale skvělý zákrok předvádí domácí gólman Reichl, který jeho přízemní střelu chytá. V 68. minutě málem překvapí svým centrem aktivní Novotný gólmana hostí, ale tento centr jen těsně míjí pravý horní roh branky. A tak v 72. minutě, při tlaku domácích, se po neodpískaném souboji ve středu hřiště a následném centru z levé strany prosazuje hostující střídající hráč Holík a tím také utkání končí. Vzhledem k prvnímu poločasu si hosté body zasloužili. A tak hráči Sigmy budou muset přivést tři body ze hřiště Bohemians, kam zajíždí k předehrávce 24. kola v pátek 15. května 2009. Na domácím trávníku je možné domácí borce vidět dne 23. května 2009, kdy na hřišti v Řepčíně od 13:15 hod. hostí v derby utkání hráče Baníku Ostrava.