Dorostenci na 100%

24.09.2008 / SCM

Zatím nejúspěšnější víkend mají za sebou dorostenci Sigmy. V 7. kole hrály naše týmy na domácím hřišti a nepovolily export ani jednoho bodu do Č. Budějovic resp. do Brna. Znovu jsou pro vás připraveny postřehy vedoucích jednotlivých týmů. 7. kolo CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0) Branky: 64. Murin Sestava: Šustr – Kulíšek, Murin, Koutný, Machalický (46. Hloch) – Šindelář, Šichor – Šuráň (61. Navrátil), Pospíšil, Vašíček – Nekuda (77. Kučera). Trenér: Augustin Chromý V 7. kole CDL hostili domácí Jihočechy z Budějovic. Po celé utkání měla Sigma územní převahu, která místy přecházela až v drtivý tlak, s proměňováním šancí však byli olomoučtí na štíru. Největší šance zahodili Nekuda s Vašíčkem, do dobrých pozic se dále dostali Šuráň, Šichor, Pospíšil a Kučera. Jedinou branku utkání tak vstřelil Ondřej Murin, který si v 61. minutě naskočil na výborně rozehraný rohový kop Pospíšila a hlavou překonal hostujícího brankáře. Připravil: Zdeněk Botek 7. kolo MSDL „U18“ SK Sigma Olomouc „B“ – Sparta Brno 1:0(0:0) Branka: 47. Rajnoha Sestava: Jakoubek – Navrátil (84. Zachar), Vala, Soušek, Heinz – Kučera, Vančura, Rajnoha, Tomeček – Brada (37. Alexa), Bábovka (46. Hloch) V dalším kole naši dorostenci přivítali soupeře ze středu tabulky. Od úvodních minut bylo znát, že režie hry bude diktována domácím týmem. V první půli se převaha gólově neprojevila. Ovšem hned v úvodu druhého poločasu, po přímém kopu Rajnohy a následné teči jednoho z hostujících hráčů, šla Sigma do vedení. V závěru utkání málem o zasloužené tři body Sigma přišla, kvůli nedůrazu domácích zadáků a nastřelené tyčce domácí svatyně. V úplném závěru měl na svých kopačkách, dvojitou pojistku střídající žolík Zachar, ovšem v obou případech vyložené šance neproměnil!!! Připravil: Lukáš Staroba 7.kolo DL „U17“ SK Sigma Olomouc – Č. Budějovice 6:1(4:0) Branky: 8. Benýšek, 9., 19., 22., 68. Novotný, 75. Rozsíval – 41. Sestava: Reichel – Talián (41. Kostorek ), Bednář, Krejčí ( 41. Rozsíval ), Malý – Maděrka ( 49. Bernard ), Jakubec ( 41. Nešický ), Rolinc, Benýšek, Kuřil – Novotný Za chladného, místy deštivého počasí, viděli diváci hodně branek a jasné vítězství domácích hráčů. Zápas se odehrával od začátku v režii domácích, kteří hned v úvodu dali rychlý gól, když centrovaný míč Benýška z rohového kopu si hostující obránce nešťastně srazil do vlastní sítě. Zaminutu na to Talián potáhl míč po pravé straně, krásně odcentroval a Novotný se volejem nádherně trefil 2-0. V 19. minutě po pěkné kombinaci a skvělé přihrávce Rolince dal Novotný na 3-0. Novotný byl při střelecké chuti a ve 22. minutě dovršil hattrick, když dorazil Maděrkův přímý volný kop. Druhou půli začali domácí špatně, když si hned v první minutě nechali dát zbytečný gól. Hosté se přesto nesnažili s výsledkem udělat něco více, a domácí se pod dojmem jasného výsledku uspokojili a tak se hra na chvíli vytratila. Až po vstřelené brance na 5-1, kterou dal opět Novotný, po ideální přihrávce Rozsívala, začali domácí opět předvádět dobrý fotbal. V závěru ještě po pěkné Benýškově přihrávce za obránce dal Rozsíval na konečných 6-1 pro Sigmu. Kalvach Michal 7. kolo MSDL MD“U16“ SK Sigma Olomouc „B“ - FC Sparta Brno 3:1 (3:0) Sestava: Slaný - Zbraně (41. Globa), Plšek, Müller, Ješko - Falta, Houska, Habusta, Zahradníček (61. Baran) - Svozil (75. Ševčík), Schmidt Branky: 20., 24. Schmidt, 28. Svozil - 44. Janíček; ŽK: 14. Ješko - 72. Ianosteac, 80. Makiš Utkání se hrálo na mokrém hřišti v Řepčíně. Utkání mělo dva různé poločasy, kdy v prvním poločase byly lepším celkem domácí, ve druhém byli lepším celkem hosté. Sice hosté hned ve 20. minutě střílí Goldem pouze do nohou gólmana domácích a následnou dorážku Dostála gólman chytá a tak rychlý brejk domácích zastavují hosté jen za cenu faulu, který rychle rozehraje Habusta na rozběhnutého Schmidta, který nedá gólmanovi hostů žádnou šanci střelou po zemi k tyči. Ve 22. minutě jde sám na gólmana hostů Zahradníček, ale vypráší jen brankařovi rukavice. Ve 24. minutě přetáhne centr Zbraněk na Schmidta, který přeskakuje zkoprnělou obranu hostů a krásnou hlavičkou k tyči nedá gólmanovi hostů žádnou šanci. Ve 25. minutě se opět na křídle uvolní aktivní Schmidt a následný zpětný centr však nedokáže uklidit do brány hostů Svozil a tak opět udeří hosté, kdy z rohu hlavičkuje Gold o zem, ale jeho hlavička těsně míjí břevno domácích. Ve 28. minutě se opět prosadí domácí, kdy hattrickem se může blýsknout Schmidt, který dostane krásnou kolmou přihrávku ze záložní řady od Habusty, ale střílí jen do dobře postaveného gólmana hostů, ale následnou dorážku uklízí do sítě Svozil. Ve 33. minutě se opět dostanou ke slovu hosté kdy Gold se řítí z úhlu na brankaře domácích, ten však jeho střelu chytá. Druhý poločas již není tak atraktivní jako první, protože se domácí pod vidinou třígólového náskoku už tak nehrnou do zakončení a tak je hosté ve 44. minutě trestají, kdy krásnou akci zakončí nechytatelnou střelou pod břevno domácí branky Janíček. Ve 47. minutě mohlo být pro domácí ještě hůře, když po vysunutí hráčů Janíčka s Goldem, kteří se dostanou za obranu domácích, Janíček však místo střely ještě posouvá do ofsajdového postavení Goldovi a tak tento gól rozhodčí neuznává. Ve 48. minutě prodlužuje Svozil centrovaný míč na Faltu, ten však střelou těsně míjí branku hostí. V 59. minutě střílí Habusta z hranice velkého vápna těsně mimo branku hostů. A tak utkání končí vítězstvím domácích, kteří si za aktivitu v prvním poločase vítězství zaslouží. Připravil: Libor Skopalík