Dorostenci nedali Příbrami šanci

13.04.2009 / SCM

Naši dorostenci nastoupili ve 21. kole celostátní ligy na svém domovském hřišti v Řepčíně proti Příbrami. Devatenáctka i sedmnáctka nepřipustily žádné problémy a zapsaly tříbodové zisky. Devatenáctka vyhrála tři nula, sedmnáctka dala ještě o tři branky více, jednu z nich dokonce i gólman Michal Karabina. U 19: 3 góly = 3 body SK Sigma Olomouc U 19 – FK Příbram U 19 3:0 (1:0) V 21. kole CDL přijel do Řepčína osmý celek tabulky 1. FK Příbram. Za krásného, téměř letního počasí, začali domácí zostra a v úvodních pěti minutách měli dvě velké příležitosti. Vašíček a po něm ani Chlebek však své úniky do gólového konce nedotáhli. Od konce úvodní desetiminutovky začali vystrkovat růžky i hosté a po velkou část první půle byli velmi zdatným soupeřem. Jejich odpor nalomil až Přikryl v 35. minutě, který z místa pravého obránce pronikl až do vápna, kde byl příbramskými zadáky sražen k zemi. Penaltu pak bezpečně proměnil Pospíšil – 1:0. Druhý poločas byl již v režii Sigmy, která svou převahu gólově vyjádřila v 57. minutě, kdy si po výborném rohovém kopu Pospíšila srazili hostující hráči míč do vlastní sitě – 2:0. Z dalších šancí se potom ujal již jen Tomečkův lob pět minut před koncem, který z první prodloužil za záda bezmocného brankáře chytrou Pospíšilovu přihrávku – 3:0. V dalším kole zajíždí Sigma v sobotu 18. 4. do Českých Budějovic. Branky: 35. Pospíšil, 57. vlastní, 85. Tomeček. SK Sigma: Šustr – Přikryl, Koutný, Heinz, Hála – Šindelář, Pospíšil, Němčák (70. Vančura) – Šuráň (64. Tomeček), Vašíček (81. Pančochář), Chlebek. Trenér: Mgr. Václav Jílek. Sedmnáctka si zastřílela, trefil se i Karabina SK Sigma Olomouc U 17 - 1. FK Příbram U 17 6:0 (1:0) Za krásného spíše letního počasí, hostili domácí hráči hráče z Příbrami a před Velikonočními svátky nadělili hostům na cestu domů pěkný nářez. Hned v 7. minutě nachází svým milimetrovým centem Nešický rozběhnutého Benýška, který výborně do pohybu převezme jeho centr a je v pokutovém území ze zadu stažen obranou hostí a tak následný pokutový kop proměňuje nekompromisní tvrdou ranou Rolinc. V 19. minutě se sám na velkém vápně objevuje Nešický a to po nedůrazném odkopu hostí, ale svou střelou nachází ve středu branky pouze gólmana hostí. V 33. minutě po rychlé výměně ve středu hřiště nachází Novotný rozběhnutého Rolince, který si míč sklepává do pohybu, ale tuto situaci vyřeší obrana spolu s gólmanem hostí. Vzhledem k tomu, že hosté se dostávají do zakončení pouze střelami z dálky, končí poločas pouze jednobrankovým vítězstvím domácích. Ve druhém poločase ale nastupuje jiné mužstvo domácích, které se za velmi teplého počasí ještě více tlačí do zakončení a to nákopy za obranou linii hostů na rozběhnuté hráče, se kterými si obrana hostí vůbec neví rady. Ve 42. minutě se po centru Bednáře nachází za obranou rozběhnutý Benýšek, který přehazuje gólmana hostí, ale na brankové čáře zastupuje kapitán hostí Krameš a tak si svou chvíli slávy prožije o minutu později, kdy ho rozběhnutého za obranou čtveřicí nachází Novotný a ten střelou po zemi prostřelí gólmana hostí. V 47. minutě po střele Rolince, gólman vyráží tuto střelu k nekrytému Benýškovi, který zakončuje střelou do odkryté branky, kde tuto střelu úmyslně rukou vytlačí Mára a tak druhou penaltu proměňuje opět tvrdou nechytatelnou střelou gólman domácích Karabina. V 54. minutě se prosadí po centru Taliána další útočník Novotný, který krásně obstřeluje gólmana hostí. A to ještě není vše. Domácí se stále tlačí do zakončení a tak se prosadí i střídající hráči, kdy Hradil zahazuje v 62. minutě svou šanci, kdy na malém vápně dostává míč od Kostorka, ale přestřeluje již prázdnou branku. V 70. minutě se dostávají do jediné šance hosté, kdy Maděrka nedůraznou malou domů z poloviny hřiště vysílá hostujícího Mareše do šance, ale ještě dokáže ve vápně míč vypíchnout, a tím napraví svou chybu. V 71. minutě se opět málem prosadí Hradil, ale gólman jeho střelu jen tak tak vyrazí nohou mimo a tak se prosadí o minutu později, kdy na velkém vápně vyškolí dva hráče hostů a následně udělá i kličku gólmanovi a dává gól do prázdné branky. V 80. minutě se prosadí ještě Rolinc, kterému nabije svou zpětnou přihrávkou Nešický. V dalším kole zajíždějí hráči Sigmy do Českých Budějovic a to potvrdit vysoké vítězství z domácího zápasu, na domácím hřišti v Řepčíně hostí 25. dubna od 13:15 hod. tým z Hradce Králové. Čas utkání může být na základě dohody týmů ještě změněn. Branky: 7. Rolnic (p. k.), 43. Benýšek, 47. Krabina (p. k.), 54. Novotný, 72. Hradil, 80. Rolinc. ŽK: 70. Karabina - 7. Nádherný, 37. Buch, 47. Mára; ČK: 4. Plšek (P). SK Sigma: Karabina - Malý, Maděrka, Bednář, Talián - Jakubec, Nešický - Benýšek (72. Svozil), Rolinc, Kuřil (57. Kostorek) - Novotný (60. Hradil). Trenér: Mgr. Michal Coufal.