Dorostenci porazili Plzeň i Přerov

31.05.2006 / SCM

27. 05. 2006 sobota 14.00 hodin 27. kolo 1.CDL - starší Viktoria Plzeň U19 : SK Sigma Olomouc U19 1:3 (0:1) Branky: Michalčák, Zdráhal, Hložánka Sestava:Kameník – Stroupek, Plánička, Bodeček, Huf – Hložánka,Zdráhal,Nepožitek, Hořava - Michalčák, Fiala Střídání: 55. Šimeček (Fiala) 63. Macek (Stroupek) 87. Čevela (Nepožitek) Hodnocení utkání: Přestože celý den před utkáním na plzeňské hřiště pršelo, byl trávník ve výborném stavu a umožňoval kombinační hru. V úvodních minutách jsme vytvářeli spoustu nepřesných přihrávek, zejména ihned po zisku míče, proto jsme se nedostávali do hry a umožnili jsme soupeři vytvořit si tlak. Výborně fungovala celá obranná řada s brankářem, proto jsme všechny náznaky příležitostí řešili s předstihem. Dobře jsme řešili i obranné standardní situace. Od poloviny prvního poločasu se nám začala dařit kombinace a následně jsme si začali vytvářet příležitosti po jedné z takových kombinací dal naší první branku, po uvolnění Hořavou, Lukáš Michalčák. Do konce poločasu jsme měli několik dalších příležitostí, které jsme nedokázali využít. Druhý poločas jsme začali velmi dobře vytvořili jsme si převahu a vytvářeli jsme si šance. V úvodu pomocí postupných útoků a postupem času kdy domácí otevírali hru brejkovými situacemi. Paradoxně v tom největším tlaku jsme inkasovali branku, ale hned poté, po výborně zahrané standardní situaci Šimečkem, jsme znovu vedli po hlavičce Zdráhala. Z velkého množství dalších příležitostí jsme využili pouze jedinou, to když se prosadil proti dvěma hráčům Hložánka a po obejití brankáře vstřelil náš třetí gól do odkryté branky. 28. 05. 2006 neděle 10.15 hodin (Řepčín) 28. kolo MSDL - starší SK Sigma Olomouc U18 : FK Přerov 4:1 (1:1) Branky:Horák, Sucháček (pen), Richter, Hanzlík Sestava: Večeř – Hanzlík, Čevela, Sucháček, Macek – Bernard, Fryčák, Školník, Gloziga - Paul, Horák Střídání:30. Richter (Fryčák) 72. Jančík(Macek) 82. Novák (Paul) Hodnocení utkání: První poločas probíhal podle tradičního scénáře posledních utkání, velká spousta vyložených šancí, které jsme nedokázali proměnit, a soupeř z ojedinělé střely nám dal branku. Po inkasované brance se nám podařilo vyrovnat chytrou střelou Horáka, který přehodil brankáře ze 30ti metrů. Po vystřídání hráče ve středu hřiště, kde jsme v úvodu utkání prohrávali osobní souboje a nedařila se nám rychlá rozehrávka, a po zvýšení důrazu v osobních soubojích se hra odehrávala převážně na soupeřově polovině. Ve druhém poločase jsme byli i produktivní a konečný výsledek byl zcela zasloužený. 27. 05. 2006 sobota 16.15 hodin 27. kolo 1.CDL - mladší Viktoria Plzeň U17 : SK Sigma Olomouc U17 1:2 (1:1) Sestava: Bárta Potyš – Dreksa – Ulma – Dvořák (41´Javůrek) Štětina – Štěpánek Nuc – Heidenreich (62´Škoda) – Pospíšil ( 41´Koutek) Petr (72´Jančík) Branky: 22. Nuc 0:1 (Heidenreich) 37. 1:1 58. Štěpánek 1:2 (Heidenreich) Průběh utkání: Za občasného deště odehráli naši mladší dorostenci slabé utkání, které sice vyhráli, ale nezanechali dobrou vizitku na půdě jedenácté Plzně. Utkání začalo šancí domácích, v první minutě zaspal Potyš a brankář Bárta měl plné nohy práce, v zápětí se řítil na Plzeňskou branku Nuc, ale trefil jen boční síť. Ve dvacáté druhé minutě šla Sigma do vedení, když přihrávku Heidenreicha využil Tomáš Nuc 0:1. Do konce poločasu byla Sigma pasivní a zaslouženě se jí dostalo vyrovnání, když chybu obrany využili domácí pěknou střelou k tyči 1:1. Do druhého poločasu vstoupila Sigma aktivněji a po rohovém kopu Heidenreicha zaskočil domácího brankáře Mira Štěpánek 1:2. Do konce utkání nevyužil své šance Petr a tak si Sigma odváží 3 body z Plzně. Hodnocení trenéra: „ Odehráli jsme jedno z nejslabších utkání v tomto ročníku, nejenom, že se nám nedařily finální přihrávky, ale především ztrátou pokory, paměti, týmového ducha a nedostatkem soudnosti některých hráčů, kteří si myslí, že mluvení, padání atd. jim zlepší jejich výkonnost. Nejsem spokojen s předvedenou hrou, mužstvo má na lepší výkon. Věřím, že si hráči z utkání vezmou ponaučení a v příštím týdnu předvedeme atraktivní fotbal potvrzený vítězstvím.“ 28. 05. 2006 neděle 12.30 hodin Řepčín 28. kolo MSDL - mladší SK Sigma Olomouc U16 : FK Přerov 12:0 (6:0) Branky: 4. minuta – Šichor 12. minuta – Kučera 15. minuta – Rajnoha (Kučera) 21. minuta – Machálek (Rajnoha) 27. minuta – Doležal (Machálek, Rajnoha) 30. minuta – Vančura (Navrátil) 52. minuta – Navrátil 61. minuta – Rajnoha (Krč) 63. minuta – Rajnoha (Šichor) 66. minuta – Jančík (Krč) 66. minuta – Vančura (Krč) 73. minuta – Krč (Machálek) Sestava: Děreš (41. Jakoubek) – Kulíšek (41. Jančík), Novák, Šichor, Kučera – Rajnoha, Vančura (67. Zapletal), Navrátil, Machálek – Bouška (55. Krč), Doležal "Po podzimní prohře 1:0 jsme chtěli odčinit v tomto utkání s Přerovem skvělým výkonem se spoustou pěkných situací a spoustou vstřelených gólů, což se nám povedlo. Již ve 4. minutě Marek Šichor ze standardní situace průměrnou střelou do gólmana, který si na mokrém pažitu vstřelil branku, otevřel skóre utkání. Dále následoval Marek Kučera, který zacentroval pravou nohou z levé strany hřiště nechytatelnou střelou přímo do šibenice přerovské branky. A rázem bylo 2:0. Po chvíli, v 15. minutě, po průniku a přihrávce Marka Kučery, zakončil Petr Rajnoha přízemním obstřelem kolem gólmana na 3:0. Ve 21. minutě, po krásném centru Petra Rajnohy, zakončuje Tomáš Machálek na 4:0. To byl teprve začátek, protože o 6 minut později, ve 27. minutě Martin Doležal proměňuje další 100% šanci, kterou započal Petr Rajnoha krásným centrem na zadní tyč na Tomáše Machálka, který hlavou sklepl na výše zmiňovaného Martina Doležala 5:0. První poločas zakončil brankou Martin Vančura po přihrávce Jana Navrátila 6:0. To jsme si ještě vytvořili několik 100% brankových možností – Filip Bouška 2x, Martin Doležal, Miloslav Kulíšek." "Druhá půle začala v podobném duchu. V 52. minutě započal sólem brankový účet 2. půle přes 3 hráče Jan Navrátil nechytatelnou střelou levou nohou k pravé tyči přerovské svatyně. Poté se dostal do hry Aleš Krč, který byl u většiny zbývajících gólů. V 61. minutě po krásném propichu Aleše Krče přehodil gólmana Petr Rajnoha. O 2 minuty později zkompletoval po přihrávce Marka Šichora Petr Rajnoha svůj hattrick. Dále Michal Jančík, který šel do hry v poločase, zakončil z 20ti metrů přízemní střelou k pravé tyči, po přihrávce Aleše Krče, na 10:0. Před tím si již Michal Jančík vytvořil 3 100% brankové možnosti. V zápětí, opět v 66. minutě, proměňuje Martin Vančura opět přihrávku Aleše Krče na 11:0. Poslední, 12. gól, vstřelil dvorní nahrávač Aleš Krč sám, po přihrávce Tomáše Machálka." "Bylo to pro nás velmi příjemné utkání, z kterého měli určitě velkou radost i diváci, kterým jsme připravili pěkné nedělní odpoledne."