Dorostenci přehráli Slovácko

07.04.2008 / SCM

Starší dorostenci Sigmy Olomouc zvítězili po dvou kolech, mladší dorost také vyhrál a dostal se do čela tabulky. sobota 05. 04. 2008; 11:00 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U19 - 1. FC Slovácko U19 3:2 (1:0) Branky: 31. Kučera, 64. Nekuda, 83. Doležal - 59. Višváder, 60. Kerbr Sestava SK Sigma Olomouc: Jakoubek – Kulíšek, Vala, Murin, Javůrek – Němčák, Dvořák (K) – Kučera, Jančík, Vašíček - Nekuda Trenér: Zdeněk Psotka. Střídání: 59. Blaha (Němčák) 64. Doležal (Kučera) 81. Navrátil (Nekuda) Ve 20. kole se utkala první Sigma s devátým celkem Slovácka. Utkání bylo od jeho počátku vyrovnané. Balon měli pod kontrolou hlavně domácí, kteří se snažili něco na svého soupeře vymyslet, ale kombinace nebyly natolik přesné nebo chyběla finální přihrávka. Soupeř se soustředil zejména na obranu a po zisku míče se snažil vytěžit gól z brejků. Do vedení se dostali domácí po krásném centru od Honzy Javůrka dva hráči míč netrefili, ale třetí nabíhající Marek Kučera jej na zadní tyči uklidil do branky, 1:0. Obraz hry byl až do konce poločasu stejný, když domácí kontrolovali míč a soupeře nepustili do žádné vážnější příležitosti. Do 2. poločasu nastoupili lépe hosté a měli i příležitosti ke srovnání, tu největší zachránil výborným zákrokem Jakoubek. V 59. a 60. minutě, ale už nestačil zabránit dvěma gólům, které hosté ze Slovácka vstřelili a otočili tím výsledek z 1:0 na 1:2, branky vstřelili Višváder a Kerbr. V 64. minutě nastoupil Doležal, který byl v týdnu na reprezentačním srazu U18 a po jeho příchodu se Sigma zvedla a dostala se zpět do hry, ale akce byly nepřesné a uspěchané. V 59. minutě dorazil odražený míč po standartní situaci do branky Petr Nekuda a srovnal stav na 2:2. Sigma v této fázi utkání byla proti bránícímu soupeři jasně lepší a zejména po kombinacích a centrech ze stran se dostávala do příležitostí, ale žádnou neproměnila. Až v 83. minutě si po výborně zahraném rohovém kopu nad všechny vyskočil Martin Doležal a hlavou zavěsil, 3:2. Pak už domácí, až na jeden roh hostů, kontrolovali hru a Slovácko do ničeho nepustili. sobota 05. 04. 2008; 13:15 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U17 - 1. FC Slovácko U17 2:1 (1:1) Branky: 25. Pančochář, 52. vlastní - 15. Grabec ČK: 75. Sova Sestava: Karabina – Klobáska, Soušek (K), Maděrka, Machalický – Přikryl, Sova, Šindelář, Hála - Pančochář, Bábovka Trenér: Michal Coufal. Střídání: 41. Koutný (Klobáska) 75. Brada (Pančochář) 76. Pospíšil (Hála) Další program: sobota 12.04.2008 13:00 hodin, Bohemians U19 - Sigma U19 15:15 hodin, Bohemians U17 - Sigma U17