Dorostenci Sigmy vezou 6 bodů z Prahy

14.04.2007 / SCM

21. kolo - stadion mládeže Vršovice - starší - 13.30, mladší - 15.45 hod. U19 BOHEMIANS 1905 – SK SIGMA OLOMOUC 0:1 (0:0) Sestava SK Sigma: Bárta – Ulma, Dreksa, Huf, Sucháček (89. min. Koutek) – Jančík (81. min. Blaha), Štětina – Nuc, Pospíšil, Michalčák (64. min. Heidenreich) – Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka. Branka: 57. Sucháček Utkání 21. kola se hrálo v příjemném prostředí stadionu mládeže Bohemians 1905 ve Vršovicích. Utkání bylo od začátku bojovné a hrálo se ve slušném tempu, tak jak se sluší na souboj čtvrtého s prvním. Do 20. minuty se hra odehrávala především mezi šestnáctkami obou týmů. První šanci si vypracovali hosté po pěkné kombinaci Pospíšíla s Jančíkem a po centru Michalčáka zakončil hlavou mimo Nuc, když se ocitl úplně sám mezi penaltou a malým vápnem. Pak se dostali ke slovu domácí, když střelami z dálky ohrožovali branku Bárty, který druhou střelu výborně vyrazil, běžela 24. minuta. Do konce poločasu byla hra vyrovnaná, když domácí spíše nakopávali a hostující celek se snažil kombinovat a poslední brankovou příležitost minutu před přestávkou spálil Doležal, když se po prostrčení Pospíšila objevil sám před golmanem. Nástup do 2. poločasu patřil celku z Hané, který rychlou kombinací dostával domácí pod tlak. První střelu druhé půle měl Štětina, kdy ze standartní situace zamířil do horního rohu branky, ale brankář s námahou vyrazil na roh. Další šance se zrodila, když ve středu hřiště vybojoval míč Pospíšil, kolmou přihrávkou poslal do úniku Doležala, který se dostal s míčem do autu a tak branka vstřelená Michalčákem neplatila. Další příležitost měl po centru Sucháčka Jančík, když jeho střela z 18m skončila na tyči. O 2 minuty později přišel jediný gólový okamžik utkání, kdy po dalším centrovaném míči orazítkoval Doležal břevno, odražený balon sám doběhl a poslal jej znovu před branku. V závaru se nejlépe zorientoval Sucháček a z úrovně penalty dostal hosty do vedení, 0:1. V 70. minutě po zbytečném faulu zahrávala Bohemka nepřímý volný kop a po jemné teči balon jen o kousek minul branku Sigmy. Poslední příležitostí domácích byl výborně zahraný rohový kop, kdy jej na přední tyči usměrňoval domácí hráč, ale naštěstí pro hosty jen prošel jejich šestnáctkou. Závěr utkání Sigma dohrála na polovině domácích a k ničemu je už nepustila. U17 BOHEMIANS 1905 – SK SIGMA OLOMOUC 0:2 (0:1) Sestava SK Sigma: Kuriál – Rajnoha, Vančura, Zapletal, Kulíšek – Bouška (59.min. Kučera), Šichor, Němčák, Navrátil – Krč (46.min. Vala), Nekuda (65.min. Machalický). Trenér: Jiří Saňák. Branka: 18. Kulíšek, 74. Kučera V 1. poločase byla lepší Sigma, kdy byla rychlejší důraznější a kombinačně vyspělejší. Bohemians pouze nakopávali míče, které ohrožení branky hostů nepřinesli. Sigma si v průběhu první půlky vypracovala několik slibných šancí, ale vstřelila pouze jednu branku, kdy po centrovaném míči zakončoval hlavou Kulíšek, 0:1. 2. poločas kvalitní fotbal nepřinesl, hosté se přizpůsobili domácím, kteří se snažili nakopávanými balony překonat obranu Sigmy, ale vážnější příležitost si nevypracovali. V 74. minutě potvrdil výhru hostujícího celku Kučera po přihrávce Šichora, 0:2.