Dorostenci vítězně s Jihlavou

15.03.2009 / SCM

Dorostenci mají za sebou 17. kolo. „U19“ porazila svoje vrstevníky z Jihlavy 4:2, ale vítězství se nerodilo lehce. „U17“ napravila výhrou 2:0 porážku z Plzně. 17. kolo CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 4:2 (1:0) Branky: 35., 53., 90+1. Nekuda, 79.Šuráň - 80., 85. Kopic Sestava: Šustr - Koutný, Komenda (32.Vavřík), Heinz (K), Soušek - Šindelář, Navrátil, Pančochář (46.Němčák) - Chlebek (76.Šuráň), Nekuda, Vašíček. Trenér: Mgr. Václav Jílek V 17. kole CDL hostili starší dorostenci Sigmy tým FC Vysočina Jihlava, který se před tímto duelem nacházel na 12.místě tabulky. Úvodem je nutno říci, že utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo a úspěšný výsledek si museli domácí těžce vydobýt. Sigma chtěla od začátku přehrát svého soupeře aktivní hrou, ale hrubé chyby v rozehrávce ji v tom bránily. Naopak byla velmi ráda, že má v bráně Martina Šustra, který zmařil tři vyložené šance hostů. V dalším průběhu prvního poločasu se ale domácí hráči uklidnili, zpřesnili kombinaci a dostali se i do vyložené šance. Nekudova hlavička po milimetrovém centru Souška však skončila těsně vedle pravé tyče jihlavské brány. Stejný střelec si vše vynahradil v 35.minutě, kdy z malého vápna dorazil do sítě střelu Vašíčka – 1:0. Po změně stran se měnilo skóre hned po osmi minutách. Navrátil si naběhl do pokutového území, krásně našel volného Nekudu a ten uklidil míč do sítě – 2:0. Ani po této brance se však o mnoho nezvýšila kvalita hry domácích, spousta nepřesností a individuální taktické chyby nedovolily domácím naplno převzít režii nad utkáním. V 79. minutě se i přesto povedlo domácím navýšit náskok o další branku, a to když Šuráň zakončil svoji individuální akci střelou k levé tyči – 3:0 pro Sigmu. Houževnatí hosté se ale ani po tomto zásahu nevzdali a dvěma góly v rozmezí pěti minut snížili na rozdíl jedné branky – 3:1, 3:2. Nervózní závěr pak ukončil až v nastavení střelec dne Nekuda, který dokončil únik Vašíčka – 4:2. V dalším kole jede Sigma na horkou půdu prvního celku tabulky – pražské Sparty. Utkání se hraje v sobotu, 21.3.2009, od 13.00h. Zdeněk Botek 17. kolo 1.DL MD „U17“ SK Sigma Olomouc-FC VYSOČINA Jihlava 2:0 (1:0) Sestava: Reichl - Malý, Chrastina (68. Falta), Maděrka, Talián - Nešický, (41. Jakubec), Plšek - Kostorek, Rolinc, Kuřil (72. Koudelka) - Novotný (63. Schmidt) Branky: 5. Chrastina, 57. Rolinc; ŽK: 42. Chrastina Za krásného slunného počasí nastoupili domácí hráči k dalšímu utkání s cílem odčinit předchozí nepovedený výkon. Hned v 5. minutě Chrastina dokonale centruje míč z 42. metrů tak perfektně, že přehazuje i gólmana hostů a míč přesně zaplave pod břevno branky. V 7. minutě uniká domácí obraně Kučera, který dostává přihrávku středem obrany, ale gólman domácích Reichl mu perfektním vyběhnutí zmenší úhel a tak jen střílí do gólmana. V 10. minutě na druhé straně dostává ke střele Kuřil, po vysunutí středem obrany od Rolince, ale zakončuje svůj průnik střelou do gólmana hostů. Ve 22. minutě Rolinc odcentruje z pravé strany a Novotný střílí placírkou doprostřed branky, kde však jeho střelu čeká gólman hostů. Ve 24. minutě uklouzne při vyběhnutí pro míč gólman domácích Reichl tak nešťastně, že opustí pokutové území a je tak nařízen přímý kop, který následně efektně a efektivně gólman domácích vytahuje mimo branku. Ve 28. minutě prostrčí stojící obranou Plšek míč na Rolince, který však opět střílí jen do padajícího gólmana. Ve 42. minutě centruje Maděrka z přímého kopu ze 35. metrů na hlavu Plška, který však nikým nekrytý hlavičkuje těsně nad branku. Druhý poločas začíná, jak skončil první, tedy aktivitou domácích, kdy po nakrátko zahraném rohovém kopu přesně centruje střídající Jakubec na hlavu Rolince a ten nekompromisně zakončuje tuto akci druhým gólem. V 60. minutě prokličkuje Rolinc zkoprnělou obranou, kde krátkými kličkami přejde přes tři hráče, ale svou střelu již nedokáže umístit a tu chytá výborný gólman hostů Kopeček, který nahradil nevýrazného gólmana Kotnoura. V 62. minutě se opět k hlavičce dostane Plšek, ale opět jen těsně míjí branku hostů. V 70. minutě předvede svou krásnou střelu stále aktivní Rolinc, ale tuto krásnou táhlou střelu z 30 m, která by skočila přesně v pravém rohu hostující branky, vytahuje jen s námahou konečky prstů gólman hostů mimo branku. V 74. minutě centruje střídající Falta a střídající Schmidt jen těsně míjí branku hostů. V 77. minutě vystřelí z hranice pokutového území Plšek, ale brankář hostů opět jeho krásnou střelu jen s námahou vyrazí. A tak když se v 79. minutě neujme ani střela hostujících hráčů z přímého kopu z hranice pokutového území, končí utkání zaslouženým vítězstvím domácích. Lukáš Staroba