Dorostenci získali se Zlínem 12 bodů

15.05.2006 / SCM

06. 05. 2006 sobota 11.00 hodin (Slatinice) SK SIGMA Olomouc U19 - FC TESCOMA Zlín U19 3:1 (1:1) Branky: Fiala, Zdráhal, Hořava Sestava: Kameník Tomášek - Matušík - Bodeček - Sucháček Hložánka - Zdráhal - Volf - Hořava Michalčák - Fiala Střídání: 60. Hymr (Michalčák) 69. Nepožitek (Zdráhal) 80. Richter (Hořava) Hodnocení utkání: Průběh celého utkání ovlivnil velmi silný vítr, který znemožňoval jakoukoli vysokou přihrávku. Bohužel v prvním poločase nám nefungovala kombinace postupným útokem přes střed hřiště a proto jsme se do šancí dostávali pomocí standardních situací nebo pomocí dlouhých přihrávek za obranu soupeře. Po jedné z nich jsme vstřelili branku na jedna nula. Paradoxně při naší výškové převaze nás soupeř ohrožoval pouze ze standardních situací a po jedné z nich jsme po špatné komunikaci našich hráčů inkasovali vyrovnávací branku. Druhý poločas jsme zvládli mnohem lépe, byli jsme agresivnější v osobních soubojích, mnohem lépe jsme kombinovali a důsledkem byl druhý gól do Zlínské branky. Několik minut poté jsme si po jednom z dalších vyhraných osobních soubojů ve středu hřiště vytvořili brejkovou situaci, kterou jsme zakončili třetím gólem. V závěru utkání po zranění Hymra a vystřídání všech tří hráčů jsme utkání dohrávali o deseti hráčích. Přestože je vítězství přesvědčivé, mužstvo Zlína mě překvapilo svou aktivní hrou, zejména v prvním poločase výborně napadali a v závěru I.poločasu byli živější než naši hráči, přesto si za celé utkání vypracovali jednu brankovou příležitost ze hry, ale při ní byl vynikající brankář Kameník. 07.05.2006 neděle 10.15 hodin (Vršava) FC TESCOMA Zlín U18 : SK SIGMA Olomouc U18 1:4 (1:3) Branky: Nepožitek (pen), Tomčík, Michalčák, Pokruta Sestava: Večeř Šimeček - Plánička - Tomčík - Stroupek Bernard - Pokruta - Školník - Nepožitek Michalčák - Tesař Střídání: 75. Nekuda (Tesař) 77. Kučera (Michalčák) 82. Heinz (Pokruta) Hodnocení utkání: Průběh celého utkání ovlivnil stejně jako u utkání „devatenáctek“ velmi silný vítr, ale tentokrát nenapomáhal kombinaci po hřišti velmi špatný terén na Zlínském hřišti. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a agresivně což nám přineslo hned během prvních pěti minut dvě standardní situace, které jsme proměnili ve dva góly (první pokutový kop po faulu na Tesaře, proměnil Nepožitek a druhý se po výborně zahraném rohovém kopu Šimečka nadvakrát prosadil hlavou Tomčík). Na dále jsme byli v utkání aktivnější a vytvářeli jsme si další brankové příležitosti. Přesto jsme soupeře vrátili zpět do hry vlastní individuální chybou, když jeden ze zapomenutých útočníků Zlína vystihl malou domů a vstřelil tak kontaktní branku. Do poločasu jsme svůj náskok opět zvýšili, když po kolmé přihrávce od Školníka zvýšil Michalčák. Ve druhém poločase nám domácí posunuli obranný blok blíže k naší brance, a to díky dlouhým nakopávaným míčům na velmi silné útočníky, které byli podporovány neustálým větrem. Soupeř se však dostal do větší brankové příležitosti pouze jednou a z našich brejkových situací a následných brankových příležitostí jsme dokázali prosadit již pouze jednou. Bez ohledu na výsledek, to bylo naše nejlepší utkání na jaře. Těsně před utkání nám vypadlo několik hráčů z důvodů nemoci a proto jsme celé utkání odehráli takřka v jedenácti hráčích. Předvedený výkon je o to cennější že se soupeř nevzdal za žádného stavu a vývoje v utkání a byl neustále aktivní a agresivní až do poslední minuty. 6.5.2006 13.15 Hřiště Slatinice SK SIGMA Olomouc U17 : FC Tescoma Zlín U17 5:2 (3:1) Sestava: Novotný Potyš (58´Jančík) – Dreksa – Ulma – Dvořák Štětina – Škoda Nuc – Blaha(60´Kučera) – Javůrek (64´Vančura) Petr Utkání se hrálo na pěkném hřišti, za větrného počasí a mladší dorostenci Sigmy toho dokázali náležitě využít již v úvodu utkání, kdy se ve třetí minutě přímo z rohu trefil Honza Javůrek 1:0. Mužstvo Zlína se dokázalo vypořádat s úvodním tlakem domácích a samo udeřilo ve 20´ po nedůsledné hře domácí uvnitř pokutového území v 1:1. V závěru prvního poločasu udeřili opět domácí po krásném uvolnění Honzy Javůrka, který svou šanci nepromarnil a zvýšil svou patnáctou brankou v soutěži na 2:1 a přímým volným kopem Kuby Petra, který z 18m trefil šibenici 3:1. Druhý poločas začal náporem domácích, kdy vyložené šance neproměnili Honza Javůrek a Tomáš Nuc. Zákonitě přišel trest v podobě úžasného gólu hostů v 54´, kdy se z otočky pohádkově trefil hostující útočník 3:2. Domácí si však své vítězství již nenechali zkomplikovat a v 58´po nádherné uličce Tomáše Nuce zvyšoval na 4:2 v pádu David Škoda. V samotném závěru, kdy hosté zahrávali několik standardních situací domácí pojistili vítězství na 5:2. Po přihrávce Tomáše Nuce skóroval Kuba Petr. Ve sobotu se ve Slatinicích hrál pohledný útočný fotbal okořeněný sedmi brankami, ke kterému přispěla obě mužstva, což je vždy nejlepší pozvánka na následující utkání. Hodnocení trenéra: “Jsem spokojen s přístupem a výkonem hráčů, kteří prokázali chuť vyhrávat útočným fotbalem a dnes ho okořenili 5 góly. K pohlednému útočnému fotbalu přispěla obě mužstva a nabídla divákům pěkné akce. Nám se v prvním poločase nedařilo tolik kombinoval, ve druhém jsme soupeře v tomto směru přehráli. Fotbal je týmová hra a dnes k předvedené hře přispěli všichni hráči, kteří zasáhli do utkání, a proto si zaslouží pochvalu. Přeji si, aby si hráči zapamatovali, jakým způsobem se hraje, bojuje a obhajuje útočný fotbal.“ Neděle 7.5.2006 24. kolo FC TESCOMA Zlín U16 – SK SIGMA Olomouc U16 0:3 (0:2) Branky: 2. min. Doležal (Šichor), 6. min. Krč (Heinz), 83.min Rajnoha (Krč) Sestava: Jakokoubek Kulíšek, Zapletal, Heinz, Kučera Machálek (58. Rajnoha), Šichor (62. Vančura), Němčák, Navrátil Krč, Doležal (55. Nekuda) Tento duel skýtal předzvěst velmi kvalitního utkání, protože se utkali dva celky, kde Zlín měl nejméně obdržených a my, nejvíce vstřelených branek, před tímto utkáním 106. Avšak na hrbolatém terénu. Od začátku jsme hráli velmi aktivně, s cílem dostat Zlín pod tlak. Což se nám povedlo, protože již ve 2. minutě, po rohovém kopu Marka Šichora, zakončoval do odkryté branky, z bezprostřední blízkosti, Martin Doležal. Po chvíli, v 6. minutě, našel střední obránce Lukáš Heinz, 40ti metrovým pasem za řadu Zlína, Aleše Krče, který chladnokrevně zakončil po zemi kolem gólmana na 2:0. Dále jsme hráli velmi aktivně a vytvořili si několik gólových situací – jak po rohových kopech, tak ze hry – Heinz, Krč, Doležal, Němčák. Ve 2. poločase začal útočit i Zlín, který se dostal do 2 slibných situací, které však neproměnil. Dostávali jsme se do velmi zajímavých situací 3:3, 4:3, nedokázali jsme je však gólově vyjádřit. V nastavení, v 83. minutě, po přímém kopu Aleše Krče, nikým nekrytý Petr Rajnoha proměnil na 3:0. Utkání bylo s naší strany velmi kvalitní, hráli jsme po celé utkání velmi kvalitně, Zlín jsme utlumili již v úvodu utkání po dvou rychlých gólech, poté jsme stále hráli velmi aktivně, počínaje středovými obránci, kteří velmi vysoko vystupovali, a založili velmi mnoho útočných kombinací, přes krajní obránce, jež hráli do útočné fáze velmi kvalitně, v podstatě obhospodařovali celou svou lajnu, tak středoví hráči, kteří dokázali i na tak hrbolatém terénu velmi dobře kombinovat, tak přes krajní křídelní hráče, kteří doplňovali oba dva hroty, kteří zakryli velkou spoustu míčů. Jsem rád, že jsme zvládli celkově utkání v aktivním bránění celého týmu. "Z mého pohledu jsme předvedli se Zlínem velmi pěkné utkání, ve kterém jsme si obhájili vítězství," uvedl k zápasu trenér Petr Huf.