Dorostenci znovu vítězně

08.10.2008 / SCM

Můj dům, můj hrad. Dorostenci Sigmy o tomto víkendu znovu neztratili na domácím hřišti ani bod a tak se pomalu z Řepčína stává nedobytná tvrz. 9. CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – SFC Opava 5:1 (2:0) Branky: 5., 50. Nekuda, 18. Kučera, 54. Vašíček, 76. Murin Sestava: Šustr – Přikryl, Koutný, Murin, Machalický – Šindelář – Kučera, Pospíšil (71. Šichor), Navrátil, Vašíček (65. Šuráň) – Nekuda (82. Němčák). Trenér: Augustin Chromý V 9. kole CDL přivítali dorostenci Sigmy pátý tým tabulky- SFC Opava. Již díky skutečnosti, že se jednalo o sousedy v tabulce, se očekával vyrovnaný duel, realitou však bylo milé překvapení v podobě výkonu domácích hráčů a jejich vysokého vítězství. Skóre otevřel v 5. minutě Nekuda, který dorazil do brány tvrdou střelu Navrátila. V 18. minutě to byl opět agilní Navrátil, jenž vysunul Kučeru a ten zvýšil střelou na zadní tyč na 2:0. Do poločasu měla Sigma ještě dalsí tři vyložené šance, skóre však zůstalo nezměněno. Po přestávce pokračovali domácí v útočné hře, jejímž vyústěním bylo pohotové zakončení Nekudy po ideálním centru Kučery – 3:0. Hned čtyři minuty na to, odcentroval od postranní čáry debutující Přikryl a Vašíček uklidil míč za hostujícího gólmana počtvrté. Hosté se zmohli pouze na ojedinělé akce, po jedné z nich však následoval v 64. minutě rohový kop a následné snížení na 4:1. Po zbytek zápasu kontrolovali domácí tempo i průběh hry a nádhernou tečkou za celým zápasem byla rána stopera Murina z 35 metrů, která skončila v pravé šibenici opavské branky - 5:1. Zdeněk Botek 9. MSDL „U18“ SK Sigma Olomouc „B“ – FC Vysočina Jihlava „B“ 2 : 1 (1:0) Branky: 29. Kulíšek, 89. Vala Sestava: Neoral – Kulíšek, Heinz (46. Vala), Soušek, Hloch – Bábovka (46. Brada), Kotůlek, Vančura, Tomeček (81. Drda) – Pančochář, Zachar (71. Alexa) V devátém kole druhé nejvyšší dorostenecké ligy přivítali Sigmáci soupeře z Jihlavy. Utkání hrané v 10:15 dopoledne poznamenalo ranní rosou zkrápěné hříště, což nadělalo problémy oběma mužstvům. Celý první poločas byl obrazem spousta nepřesností a nakopávaných míčů. Naši borci se snažili o kombinační hru ovšem důraz soupeře a stav terénu jim to nedovoloval. Přesto se Sigmáci dokázali prosadit, když se po jednom z dlouhých pasů domácích zadáků dostal za obranu Pančochář, pohrál si s hostujícím bekem a jeho centrovaný míč uklidil do opuštěné brány Kulíšek. Druhý poločas nezačal pro domácí dobře, když hned v úvodu inkasovali, po chybě obranné řady, vyrovnávací branku. Kvalita hřiště v dalších minutách napomohla ke zlepšení kombinací ve středu hřiště. Hosté z Vysočiny hrozili zejména z rychlých brejků, ovšem domácí zadáci dokázali včas reagovat a vyřešit případné ohrožení domácí svatyně. Trestem pro domácí mohlo nakonec být neproměňování i těch nejvyloženějších gólových příležitostí. Nakonec se štěstí na Hanáky pousmálo a v poslední minutě, po rohovém kopu Vančury, dostal míč za záda hostujícího gólmana střídající Vala. Lukáš Staroba 1.DL „U17“ SK Sigma Olomouc – SFK Opava 2 : 1 ( 1 : 0 ) Branky: 18. Nešický, 80+1. Rolinc – 49.Hadaščok Sestava: Reichl – Talián, Bednář, Krejčí, Malý (58. Benýšek ), – Kostorek (69. Kuřil ), Bernard (63. Rozsíval), Jakubec, Nešický, Hála – Novotný ( 41. Rolinc ) Nastoupila proti sobě družstva z čela tabulky a očekával se tak velmi dobrý fotbal. Hosté ale od začátku mysleli spíše na zadní vrátka a hrozili zejména z protiútoků, když domácí obranu zaměstnávali oba rychlé hroty – Hadaščok, Jeřábek. Domácí se dostávali do šancí postupným útokem a po nádherné akci z 18. minuty šli do vedení, kdy poslal ideální uličkou do šance Jakubec Nešického a ten s přehledem skóroval. Po změně stran si Sigma udržovala herní převahu, eliminovala rychlé brejky soupeře, přesto Opava udeřila. Ve 49. minutě zahrávali hosté standardní situaci z pravé strany, domácí nepokryli dostatečně nabíhajícího Hadaščoka a bylo srovnáno na 1-1. Opava, zjevně spokojena s výsledkem, začala hru kouskovat a zdržovat. Domácí se pochopitelně tlačili dopředu a snažili se vstřelit vítězný gól. S blížícím se koncem tlak Sigmy narůstal, ale vyložené šance nepřicházely. Za svou snahu byla Sigma odměněna až v nastaveném čase, když po pravé straně zatáhl míč Talián, přihrál Rolincovi, který se ve vápně krásně uvolnil a přízemní střelou na zadní tyč zajistil Sigmě zasloužené 3 body. Kalvach Michal 8. kolo MSDL MD „U16“ SK Sigma Olomouc „B“¨- FC VYSOČINA Jihlava „B“ 6 : 4 Sestava: Slaný - Globa, Plšek, Müller, Ješko (54. Zbraněk) - Falta, Houska, Hrušák, Habusta (52. Zahradníček) - Ševčík (78. Baran), Schmidt Branky: 3., 53. Falta, 4. Houska, 24. Schmidt, 28., 39. Plšek - 15. Kučera, 55. Kavka, 75., 77. Švec Utkání se hrálo za slunného počasí na hřišti v Řepčíně. Domácí sice mohli inkasovat hned z prvního útoku hostů, ale Kavka zakončuje akci jen střelou do gólmana. A tak ve 3. minutě udeří domácí, kdy Hrušák prostrčí míč do křídla Faltovi, který zamotá s obranou hostí a střílí svou slabší pravou nohou nechytatelně do šibenice branky. Hned ve 4 minutě opět udeří domácí, kdy Houska prostrčí míč na Schmidta, který přetáhne centr na Faltu a ten vrací na střed, kde Houska dává do prázdné branky. V 15. minutě se dostanou do zakončení hosté, kdy po špatném odkopu gólmana, kterému sklouzne míč na mokré trávě, posouvá míč do prázdné branky. Ve 24. minutě centruje Habusta míč z prvé strany hřiště a hosté Mlčochem jen míč v pádu nadzvedne a Schmidt uklízí hlavou do protipohybu gólmana. Ve 28. minutě centruje Habusta míč z rohu a Plšek na zadní tyči jen sklepává míč, který se pomalu dosune do branky hostů. Ve 37. minutě udeří ze stejné standardní situace i hosté, kdy Kavka hlavou míří z malého vápna nad. Poslední slovo mají však domácí, kdy ve 39. minutě rozehrají nakrátko roh Falta, který posouvá Houskovi, a Falta krásným centrem nachází na zadní tyči Plška, který nedá hlavou gólmanovi žádnou šanci. Ve druhém poločase začali náporem hosté, kteří se po chybné hlavičce obrany dostanou Kučerou za obranu domácích, ale ten své sólo z poloviny hřiště nezakončí střelou do brány, ale jen těsně mimo. V 51. minutě se opět po pěkném centru za obranu od Habusty dostane do vyložené šance Schmidt, který však napálí jen do noh gólmana. V 53. minutě opět centruje Habusta a Falta na hraně ofsajdu zakončuje střelou do protipohybu gólmana hostů. Následně však domácí, pod dojmem, že je již rozhodnuto a po několika střídáních poleví v koncentraci, kterou málem potrestají hosté tím, že mohou sahat minimálně po bodu z utkání. V 55. minutě se po centru z pravé strany prosadí ve skluzu Kavka. V 75. minutě opět po chybě celé obrany, zejména pravé strany střílí gól střídající Švec a to na zadní tyč domácí branky. Avšak ani toto varování domácím nestačí a tak v 77. minutě opět po hrubé chybě pravé strany obrany pohodlně skóruje opět Švec, který prostřeluje gólmana domácích na první tyči. Naštěstí pak již zápas ukončí rozhodčí, takže domácí se tak mohou radovat z vítězství, avšak předvedená hra nebyla podle představ trenérů. Libor Skopalík