Dorostenci zvítězili a získali plný počet bodů

16.05.2006 / SCM

13.05.2006 sobota 11.00 hodin Uherský Ostroh 1. FC Slovácko U19 : SK Sigma Olomouc U19 0:2 (0:1) Branky: Hložánka, Fiala¨ Sestava: Kameník Tomášek – Matušík – Bodeček - Sucháček Hložánka - Zdráhal - Volf - Hořava Hanzlík - Fiala Střídání: 16. Nepožitek (Volf) 76. Michalčák (Hložánka) 86. Tomčík (Hořava) Hodnocení utkání: "Zpočátku bylo utkání hodně neurovnané, zejména díky aktivní obraně obou družstev, a k ohrožení obou branek docházelo pouze při standardních situacích. Od poloviny prvního poločasu se Sigma začala prosazovat i ze hry, ale brankové příležitosti Nepožitka, Fialy a Hanzlíka ještě brankou neskončili, až v samotném závěru prvního poločasu po pěkné kombinační akci Nepožitka s Hořavou šel sám na branku Hložánka, byl však faulován a ten samý hráč penaltu proměnil. Ve druhém poločase domácí změnili styl hry a po zisku ihned kopali dlouhé míče na útočníky. Mimo jedné situace, kterou skvěle zneškodnil brankář Kameník, jsme naší obrannou hrou soupeře nepustili do žádné brankové příležitosti. Sami jsme měli několik možností zvýšit náskok, ale ani tu největší, kdy byl útočník Fiala sám před brankářem jsme nedokázali proměnit. V závěru utkání hráč Fiala svou chybu napravil a po ideálním uvolnění Hořavou dal výsledku konečnou podobu." 13.5.2006 13.15 Uherský Ostroh 1.FC Slovácko U17 – SK Sigma Olomouc U17 0:5 (0:2) Sestava: Novotný Potyš – Dreksa – Ulma – Dvořák(60´Novák) Štětina – Škoda(59´Winkler) Nuc – Blaha(59´Jančík) – Javůrek Mladší dorost vyhrál poslední 2 mistrovská utkání 5:2 a 5:1 a čekalo je náročné utkání proti čtvrtému Slovácku, které na podzim porazili Sigmáci 3:2. Úvod utkání nabídl hned v první minutě vyložené šance na obou stranách, kdy nejprve podržel Sigmu brankář Novotný, který výborně vychytal útočníka domácích. V zápětí běžel na branku Slovácka osamocen Javůrek, ale své sólo neproměnil. V průběhu následujících 20´ se Sigmě nedařilo kombinovat, ale na konci úvodní půlhodiny se začali prosazovat. Vyložené šance neproměnil Petr (2x), Javůrek 1x. Ve 35´hosté vykombinovali a Jakub Petr otevřel skóre utkání 0:1. O 5´později Sigma rychle vhazovala a spolupráce Petra s Javůrkem byla gólová 0:2. Do druhé půle vlétli hosté jako uragán a rozhodli o utkání během dvou minut. Ve 41´ dorazil Štětinovu a Škodovu akci Javůrek 0:3, o minutu později zvýšil Ulma po rohu Nuce na 0:4. Ve zbytku utkání si Sigmách zahráli proti odevzdanému soupeři, který od 60´dohrával o deseti, po faulu na unikajícího Petra byl vyloučen domácí stoper. V závěrečné části zvýšil střídající Winkler po přihrávce Nováka na 0:5. Hodnocení trenéra SK Sigma U17 Jiřího Saňáka: „ Prvních 30´min se nám nedařila naše kombinační hra, uklidnění přinesla až 1. branka na 0:1. Od té doby jsme soupeře přehráli a okořenili náš výkon 5 góly. Jsem rád, že se nám střelecky daří, což zvyšuje sebevědomí hráčů a přesvědčuje hráče o útočném fotbalu. Útočná hra je o využití brankových příležitostí. Je potřeba, aby se hráči učili proměňovat gólové šance. Za přístup a výkon chválím celé mužstvo. Je důležité, aby hráči neztráceli paměť, pokoru, skromnost a radost z fotbalu!“ Tabulka 1. ČPP ligy po 25 kolech. 1. Baník 59 b 2. Sigma 50 b 3. Slavia 43 b ( o zápas méně) 4. Sparta 41b ( - „ -) 5. Slovácko 39b ( - „ - ) 6. Teplice 39b 07.05.2006 neděle 10.15 hodin Řepčín SK Sigma Olomouc U18 – FK Šardice 5:2 (3:2) Branky: Michalčák 2x, Horák 2x, Bernard Sestava: Děreš Huf Jar. – Čevela – Tomčík – Pokruta Bernard – Šimeček – Školník - Richter Michalčák - Horák Střídání: 50. Winkler (Pokruta) 52. Tesař (Richter) 70. Fryčák (Školník) 82. Novák (Huf Jar.) Hodnocení utkání: „Utkání jsme začali výborně, to když jsme dali hned v první minutě branku i poté jsme předváděli pohlednou kombinační hru, ale také jsme předváděli festival neproměněných šancí, až do té doby než jsme inkasovali první vlastní gól, poté naše hra byla neurovnaná a přestože jsme dali hned další branku, definitivně naši dobrou hru ukončil druhý inkasovaný gól (téměř vlastní). Poté jsme hráli zakřiknutě bez souvislé kombinace, i když jsme dali další branky, ve hře se vyskytovalo spoustu nepřesností při útočných činnostech a taktických chyb v defenzivní činnosti. 07.05.2006 neděle 10.15 hodin Řepčín SK Sigma Olomouc U16 – FK Šardice 8:1 (5:1) „Naším cílem v tomto utkání bylo odčinit zbytečnou nekoncentrovanost v konci utkání v Brně. Což jsme v konečné fázi zvládli a již v 16. vteřině jsme se ujali vedení, když po centru Kulíška přehodil hlavou hostujícího gólmana nejmenší hráč na hřišti Jan Navrátil. Poté jsme si vypracovali 5 stoprocentních šancí, avšak samostatné nájezdy jsme nedotáhli do konce – Bouška, Doležal, Krč 2x, Němčák. Konečně, v 9. minutě, jsme to již zúročili i gólově, kdy potáhl míč Miloslav Kulíšek a příhrou pod sebe našel úplně volného Aleše Krče, který obstřelil přízemní střelou brankáře Šardic. Poté jsem si vytvořili další šance, dokázali jsme proměnit až ve 21. minutě, kdy po přihrávce Zapletala a kolmé přihrávce Vančury, vsítil branku kolem brankáře Martin Doležal. Po chvíli, ve 29. minutě Sigma opět zaúřadovala a spolupráce Martina Vančury s Alešem Krčem skončila opět gólově. Z ojedinělého útoku a obrovské pasivitě našich hráčů snížily Šardice, ve 32. minutě, na 4:1. První poločas jsme zakončili krásným gólem, když po příhře Marka Kučery podkopávkou do levé strany na nabíhajícího Honzu Navrátila, který nachází nezjištným centrem Aleše Krče, který z hranice „16“ trefuje v náběhu, přímo z voleje, na 5:1.“ „Do 2. poločasu jsme vstoupili také velmi aktivně a ve 43. minutě našel Petr Nekuda Filipa Boušku, který konečně vstřelil branku. To od něj nebylo vše. V 53. minutě, když jsme se dostali do brejkové situace, tak předložil nezištnou příhru na zlatém podnosu na Filipa Boušku Aleš Krč. Filip udělal kličku do protipohybu gólmana a zakončil do prázdné branky na 7:1. Poté jsme měli hluchých 25. minut. V 78. minutě završil po faulu na Filipa Boušku Aleš Krč, který upravil z pokutového kopu na 8:1.“ „V první půli jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, a soupeře jsme přehráli po všech stránkách. 2. půli jsme začali aktivně, poté jsme nebyli schopni tolik kombinovat uprostřed hřiště, kde jsme hráli zbytečně mnoho dlouhých míčů. „ GÓLY: 1. minuta – 16. vteřina – Navrátil (Kulíšek) 9. minuta – Krč (Kulíšek) 21. minuta – Doležal (Vančura, Zapletal) 29. minuta – Krč (Vančura) 32. minuta – gól hostů – 4:1 38. minuta – Krč (Navrátil, Kučera) 43. minuta – Bouška (Nekuda) 53. minuta – Bouška (Krč) 78. minuta – Krč (Bouška) penalta Sestava: Soukop Heinz Zapletal Kulíšek (41. Rajnoha) Kučera (65. Stránský) Němčák (41. Nekuda) Vančura Doležal Navrátil (41. Machálek) Krč Bouška