Dreksa: Teď je pohoda a větší klid

05.09.2012 / A tým

Až v šestém kole sezony se stoper SK Sigma Olomouc Pavel Dreksa dočkal kompletního zápasu v Gambrinus lize. Utkání druhého kola doma proti Slovácku nedohrál, dostal červenou a k tomu stopku na tři zápasy. Do sestavy se vrátil až v sobotu pro mač 6. ligového dějství v Ostravě. Tam ho také ohrozila červená, hned na začátku utržil v souboji s protihráčem tržnou ránu na obočí. Ale duel dohrál a přispěl k výhře svého týmu 2:1. Výhra v Ostravě zajistila týmu dobrou náladu při přípravu v reprezentační přestávce. Je to znát? Nálada je určitě dobrá. Vždycky je dobré, když se před reprepauzou zvítězí. Takže teď je taková pohoda, větší klid, než byl předtím. Jaký to pro vás byl zápas? Vy jste v Ostravě loni touto dobou hostoval. Bylo to pro vás výjimečné, hecoval jste se s někým z bývalých spoluhráčů? Nehecoval jsem se, s klukama v kontaktu nejsem. Bylo to spíš zvláštní jen proto, že to tam lépe znám, prostředí, stadion. Ale že by to pro mě bylo nějak prestižní, tak to ne, odehrál jsem tam jen pár zápasů. Ale hrálo se mi docela dobře. nová šála v e-obchodě Original1919.cz, tuto šálu můžete zakoupit na této adrese anebo při utkáních na východní tribuně u vstupu do sektoru S A jak jste vnímal samotné utkání? Držení míče bylo jasně pro Sigmu, ale v prvním poločase jste nebyli tak nebezpeční, jako potom po přestávce. Už v první půlce jsme měli dobré držení míče, ale málo jsme využívali přechod do koncovky, nedostávali jsme se do šancí. O poločase jsme to změnili a druhou půlku byli přímočařejší a měli daleko více střel a šancí. Ovšem vy jste v prvním poločase dal gól, který, těžko říct proč, neplatil. A ještě jste si u zakončení rozbil hlavu. Góla jsem dal, říkal jsem Ordžimu, že ti ho počítám (směje se). Asi tam byl faul, Ordži říkal, že ne, ale rozhodčí pískl, takže bohužel neplatil. Když jste si přitom rozrazil obočí, neříkal jste si, že je to v tahu, že zase nedohrajete? Říkal jsem si to. Šel jsem za lajnu, přiběhl za mnou Špáca (pozn. fyzioterapeut Jiří H. Procházka) a povídá - pojď, to musíme zašít. Tak jsem říkal, jestli si nedělá legraci, minule jsem dostal červenou a teď zase nedohraju a budu střídat v desáté? Tak to ne. Musíš mi to zalepit a o poločase to zašiješ. Takže jsem to nějak přečkal. A ani jsem to v zápase nějak nevnímal. Když se do toho dostanete, tak nějakou tu bolest přetrpíte. Jak se vám potom hrálo s tou čelenkou z obvazů? Není to příjemné, ale do soubojů mi to nějak extrémně nevadilo. Věděl jsem, že to ještě zašité nemám, takže se nemá co roztrhnout. A o poločase mi to pořádně zafačovali, pak ani tolik hlavičkových soubojů nebylo, protože jsme drželi balon na zemi, bylo to v klidu. A viděl jste dobře? Párkrát jsem si to trošku poupravil, ale bylo to v pohodě. SK Sigma Olomouc v síti Google + Z prvních šesti kol jste hráli jen dvakrát doma, máte devět bodů, jste na šestém místě. To není zase tak špatný start. Mohli jsme mít o nějaký ten bodík víc, kdybychom doma porazili Hradec. Máme devět bodů, myslím, že to je docela dobrý vstup. Ale teď ty body, co jsme získali na Baníku, musíme potvrdit doma s Libercem. A na to se musíte pořádně nachystat v reprepauze. Věříte, že na zápas proti Liberci přijde hodně diváků? Doufám, že přijdou, na koho jiného už by měli přijít, než na posledního mistra. Jsem sám zvědavý, doufám, že bude dobré počasí a lidi po delší době, protože doma budeme hrát skoro po měsíci, budou po fotbale hladoví a přijdou nás povzbudit. Vy byste měli být po fotbale také hladoví a doma ukázat dobrou hru, jakou jste předvedli v Jihlavě nebo Ostravě. Přesně tak. Myslím si, že už je v naší hře větší uvolněnost, hrajeme více po zemi, fanoušci si určitě mají na co těšit. Facebook SK Sigma Olomouc

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby