Druhý den v Rakousku

16.07.2008 / A tým

Do druhého dne nás po pondělním celodenním lijáku vítalo sluníčko a v jeho podvečer nás čekalo první utkání s HALADÁS Szombathely. Hned ráno v sedm hodin jsme se byli s asistentem Martinem Kotůlkem podívat na hřiště, která byla včera pod vodou, zda se na nich bude dát trénovat a na hlavním hrát. K našemu překvapení bylo hlavní hřiště v relativně dobrém stavu, jen u střídaček malinko stála voda. Snídani jsme měli v programu na 8:30 a dopolední trénink byl naplánován na 10:30. Hráči byli rozděleni do dvou skupin, do první patřili ti, kteří večer hráli utkání a měli předzápasový trénink. Druhá část měla technický trénink a také bylo na programu pilovanání kombinací. Na závěr tréninku obě skupiny kopaly penalty a vítězi se stali Radim Nepožitek, Vojtěch Schulmeister, Ladislav Onofrej a Melinho. Na tréninku panovala pozitivní atmosféra, hráči se tréninkem bavili a po viróze se zapojil už i Martin Hudec. Odpoledne byla v 16.00 hod. předzápasová příprava na podvečerní utkání a také proběhlo zhodnocení sobotního domácího zápasu s 1. FC Tatranem Prešov. Ihned po skončení přípravy měli nenominovaní hráči trénink. V této tréninkové jednotce se věnovali zejména střelbě a to, ať po kombinaci nebo formou různých soutěží. Pak už následovalo první utkání na soustředění a to se soupeřem HALADÁS Szombathely: Sestava: Lovásik – Hořava Josef, Šuškavčevič, Komárek, Kazár (46. Jurkič) – Nepožitek, Rossi (46. Pospíšil) – Doležal (56. Janotka), Hořava Tomáš, Pulkert Martin – Schulmeister. Od začátku byla aktivnější Sigma, která se rychlou hrou bez zbytečných doteků navíc snažila dostat soupeře pod tlak a to zejména pomocí centrovaných míčů ze stran, kolmých přihrávek a také střelby ze střední vzdálenosti se pokoušet vstřelit branku. Do první příležitosti se mohl dostat po efektivní patičce Nepožitka již ve 3. minutě Pulkert, ale místo střely volil ve vápně ještě přihrávku. Hra se odehrávala převážně na polovině soupeře, protože Sigma lépe kombinovala a nedávala soupeři příliš možností se dostat do hry. Velmi dobře hrál Rossi, který si pohybem říkal o míč a i přesně jej rozděloval. Díky jeho hře se dařilo také Nepožitkovi, který v 16. min z 20 metrů vystřelil a jeho utěšená střela skončila na břevně branky týmu ze Szombathely. Sigma se pořád tlačila do ofensivy a krajní obránci se ji snažili také podporovat, bohužel centry do šestnáctky přicházeli pozdě, místo toho aby tam šly z prvního dotyku, tak většinou přicházel ještě jeden dotyk a tím byla celá akce zpomalena nebo přerušena. V druhé části prvního poločasu ohrožovali hráči Olomouce Maďarský tým hlavně střelbou z dálky, ať už to byl pokus Rossiho, Hořavy, Nepožitka nebo Schulmeistera, jehož tečovaná střela skončila na tyči. V závěrečných patnácti minutách se hra z obou stran malinko přiostřila, ale nebyly to žádné zákeřné zákroky. Haladás vystřelil poprvé směrem na naši branku až v 39. minutě 1. poločasu utkání. Do druhého poločasu naskočili do hry Dejan Jurkič místo Tomáše Kazára a Tomáš Pospíšil místo Daniela Rossiho Silvy. Odchodem Rossiho jako kdyby hra Sigmy ztratila řád. Ještě zpočátku poločasu se objevovaly náznaky příležitostí, a to zejména po kombinaci z levé strany Dejana Jurkiče, ale i on párkrát volil místo přihrávky z první za obranu zaseknutí míče nebo ještě kličku navíc. S postupujícím časem přebírali aktivitu Maďaři, protože hráči Olomouce nedokázali udržet míč a až příliš často o něj díky nepřesnostem ve středu pole přicházeli. V 70. minutě trenér přeskupil hráče, kdy na pravou obranu šel Janotka, na defenzivního záložníka k bratrovi se přesunul Josef Hořava, Nepožitek se posunul na post ofenzivního záložníka a Pospíšil na pravého útočníka. Bohužel ani tohle nepomohlo. Maďarský tým převzal hru a dostával se také do šancí. Po jednom závaru skončil míč v brance Olomouce, ale gól nebyl uznán pro faul na brankáře Tomáše Lovásika. Pak létaly míče kolem branky Sigmy, ale žádný z nich naštěstí v brance neskončil, a protože Sigma se do žádné vyložené šance nedostala, skončilo utkání bezbrankovou remízou. Utkání s nováčkem Maďarské ligy bylo pro trenéra velmi dobrým srovnáním a zase to trenérovi ukázalo, kdo v jakém se jeví světle a na čem je třeba ještě mnohem usilovněji pracovat. V utkání se velmi dobře jevil především Rossi a v prvním poločase také Kazár s Nepožitkem. Další utkání na soustředění čeká ve čtvrtek tým Olomouc slavný srbský klub CZ Bělehrad. Po utkání zamířili všichni hráči ihned do hotelu na večeři, po které byla pro všechny hráče připravena regenerace. Hráči jsou velmi spokojeni s ubytováním a také hotelovou stravou.