Dva góly v Praze na vítězství nestačily

01.03.2005 / Od fanoušků

Naše Sigma dnes odehrála první mistrovské utkání v tomto roce. Olomoučtí hráči se představili v Praze na Strahově proti ambiciózní Slavii, ale první utkání se jim vinou několika chyb v obraně výsledkově nepovedlo. Prohráli jsme 3:2. Musím přiznat, že mě hodně překvapila sestava, která vběhla do prvního poločasu. Zajímavé bylo především složení obrany (zprava): König, Kovář, Hubník, Kučera. V podobném složení sice nastoupila do posledního přípravného zápasu s Kroměříží, ale nutno podotknout, že se jí dnes vůbec nedařilo. Často zmatkovala a vinou nedorozumění poustila Slávii do několika šancí, které zlikvidoval Martin Vaniak, někdy však se štěstím. Nejnebezpečnější byla asi Latkova šance, který si naběhl na Pitákovu přihrávku do druhé vlny a vystřelil do míst, kde stál olomoucký Čaroďej. Ovšem netradičně jsme dostali oba góly z centrovaných míčů. První si do vlastní branky usměrnil Roman Hubník. Druhý gól padl po centru Švece a po nedůrazu našich obránců, kteří si neporadili se spoluprácí Fořta a Vlčka, který zády k brance akrobaticky přehodil sebe, Kováře i bezmocného Vaniaka. Sám exolomoucký oslavenec po zápase přiznal, že měl v tomto okamžiku velké štěstí. Tento gól mi připomněl první branku, ze zápasu na Spartě, která padla po podobném nedůrazu ve vlastním vápně. Naše záložní řada nastoupila ve složení: Kobylík, Zbožínek, Špiláček a Pečnik, který si odbyl premiéru v dresu Sigmy, ale zapadl do průměru olomoucké záložní řady. Zdálo se mi, že Sigma upustila od tradičních útoků po krajích hřiště, kterými poslední roky válcovala soupeře a spíše využívala postupného útoku středem hřiště nebo nakopávání dlouhých míčů na nevýrazného Bednáře a maličkého Babniče, kteří si příliš nezahráli. Naše ofenziva se většinou topila v nepřesnostech. Z útočné snahy olomouckého celku vynikl centr Kobylíka ve 2. minutě, který o fous nedoběhl Babnič. Za zmínku také stojí nedokončená, ale velmi pohledná kombinace sředem hřiště Špiláčka a Babniče. První gól hostů zaznamenal Pavel Zbožínek, ke kterému se dostal míč po nevydařené střele Špiláčka. Zbožínek bez váhání vystřelil, trefil jednoho ze Slávistů a míč skončil za zády překvapeného Kozáčika. Víc toho však v prvním poločase naši ve hře dopředu nepředvedli. Do druhého poločasu pan Uličný poslal dva čerstvé hráče. Úspěšného střelce z přípravy Michala Hubníka a Tomáše Randu, kteří vystřídali bezzubého Aleše Bednáře a Radima Königa, který předvedl průměrný výkon. Další popřestávkovou změnou bylo rozestavení hráčů, které se změnilo v mnou očekávané a přípravou osvědčené rozestavení. Roman Hubník se postavil na pravý kraj obrany, Kučera se posunul do stoperské dvojice za Kovářem a vlevo se postavil Andrej Pečnik. Na místo pravého záložníka se postavil Tomáš Randa a nalevo hrál Kobylík, který zařazením na stranu, kde odehrál většinu podzimu, výrazně ožil. V útoku se vedle sebe pak postavili Hubník s Babničem. Naši po změně stran přidali na aktivitě a pozvedli tempo hry. Zlepšila se především kombinace po zemi, ale do šancí se dostávali hlavně domácí. Největší šanci měl Standa Vlček, ale Vaniak jeho tvrdou střelu z úhlu chytil. V 58. minutě však nabral rychlost David Kobylík, pěkně přihrál Michalu Hubníkovi, ten poslal na párek Bejbla a podél vybíhajícího Kozáčika poslal míč do brány. Matúš Kozáčik si tedy ještě nesáhl na míč a už ho lovil podruhé ze sítě. Od té doby kralovali deset minut velïce aktivně hrající hosté. Bohužel s chutí hrající útočník Hubník po krásném uvolnění Kobylíka z otočky přestřelil a Babničova ani Kobylíkova šance nebyla dotažena do konce. V 69. minutě odkopávál míč ze šestnáctky Andrej Pečnik a kromě balónu trefil i čerstvého Kuku, který šel do souboje úplně zbytečně. Andrej dostal žlutou kartu a rozhodčí nařídil penaltu, o které se bude ještě hodně mluvit. Martin Vaniak sice vystihl směr, ale Holeňák poslal míč nad něj a prohrávali jsme 3:2. Šance Randy a Reitera, který přišel na posledních deset minut místo Pavla Zbožínka, ke gólům bohužel nevedly. A protože se závěrečný tlak i díky dobrému bránění Slavie nekonal, Sigma na Strahově prohrála 3:2. Ještě bych se rád zmínil o některých zákrocích hráčů Sigmy. Sigmu vždy ctilo, že dokázala hrát čistý fotbal bez zbytečných zákeřných zákroků. Ovšem dnes se hráči těchto zákroků vyvarovat nedokázali, svědčí o tom i pět vesměs zbytečných žlutých karet. Chtěl bych ,,vyzdvihnout\" zejména Radka Špiláčka, ke kterému byl sudí, podle mého, příliš benevolentní. Byl bych rád, kdyby se v tomto ohledu vrátila hra do starých kolejí, hráči by neměli zapomenout, za co nám byla udělena v roce 2002 účast v Poháru UEFA. Mně samotnému se však hra obzvláště ve druhém poločase poměrně líbila. Snad jen škoda, že se Davidu Kobylíkovi nevedlo zahrávání standardek, to bývá naše zbraň, která dnes po útočne i obranné stránce propadla. Prohráli jsme především díky vlastním chybám, tak nemá smysl zlobit se na rozhodčího, který však předvedl podle mě oboustranně špatný výkon. Doufám, že na Liberec dorazíme v hojném počtu a dovedeme Sigmu k prvnímu jarnímu vítězství.

Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!