Dvakrát Heinz a body byly doma

14.08.2011 / A tým

Útočník Marek Heinz (1977) se vrátil do SK Sigma Olomouc po jedenácti letech. Poprvé nastoupil v základní sestavě v utkání Gambrinus ligy ve 3. kole v Českých Budějovicích. A byl to právě on, kdo rozhodl o výhře Modré laviny. Dal obě branky našeho týmu, na Střeleckém ostrově jsme zvítězili 2:1. Heinz hrál s chutí, byl nebývale aktivní, vyslal devět střeleckých pokusů, z toho dva skončily gólem. Sigmě se povedlo vyhrát v Budějovicích. Jak utkání hodnotíte? Počasí bylo celkem náročné pro obě mužstva. My jsme měli v prvním poločase více kombinace, drželi jsme víc míč. Měli jsme tam i dobré příležitosti, ty jsme nedali. A z ojedinělého protiútoku domácí dali gól. Nám se to ještě podařilo obrátit. Takže můžeme být spokojeni. Jeli jste do Českých Budějovic s cílem bodovat, to znamená vyhrát? Nebo byste byli spokojeni třeba i s bodem? Nemůžeme spoléhat na to, že někde uhrajeme bod. Jeli jsme sem vyhrát a to se nám dneska podařilo. Vezeme tři body, je to dobré. Facebook SK Sigma Olomouc Věděl jste, že Sigmě se v jižních Čechách moc nedaří? Samozřejmě. Ovšem nemůžeme sem jet s tím, že tady se nám nedaří. Připravili jsme se na to, že sem jedeme vyhrát. A takhle musíme přistupovat ke každému zápasu. Nemůžeme si říkat, že pojedeme jenom pro bod nebo něco takového. První poločas to ale nebylo ideální. Jak jsem řekl, to počasí nebylo moc fajn, bylo strašné dusno. Ale vymlouvat se na to nemůžeme, bylo tam hodně nepřesností. Měli jsme tam spoustu akcí, které musíme daleko lépe dohrávat, co se týká finálních přihrávek. Ale druhý poločas už to bylo trošku jiné, padly tři góly. My jsme dali dva a vyhráli jsme. Oba góly Sigmy jste dal vy, bylo to po velmi vydařených střelách. Při prvním jsem dostal celkem hodně prostoru. Měl jsem to na levačku, tak jsem prostě zkusil vystřelit. A spadlo to tam. A ten druhý, tam mi to dobře připravil Kuba Petr patou. Pustil jsem si to, myslím, že gólman neviděl, kam ta střela šla. Samozřejmě to nebyla žádná velká rána, ale zapadlo to tam. Vám osobně se to utkání hodně povedlo. Neřekl bych. Mohlo to být lepší. Ale dal jsem dva góly, za to můžu být rád. Herně mám ale ještě co dohánět. Měl jste devět střel, z toho byly dvě branky. A mnoho z nich byly šance, jednou vás vychytal brankář, trefil jste tyčku, hlavičkoval kousek vedle. Mrzelo vás to? To patří k fotbalu. Bylo tam něco, co mohlo skončit gólem. Už jsem si říkal, že mi to tam nepadne, ale naštěstí to tam potom spadlo. Dres SK Sigma Olomouc s potiskem