Dvakrát Navrátil a body jedou na Hanou!

03.03.2013 / A tým

I druhý zápas jarní části Gambrinus ligy vyšel fotbalistům SK Sigma Olomouc vítězně. Modrá lavina hrála v 18.kole v Hradci Králové bez opor Aleše Škerleho a Tomáše Hořavy. A dokázal zvítězit 2:0, obě branky dal Honza Navrátil. Začátek zápasu přinesl rychlé vedení pro hosty. Michal Ordoš vyslal míč vpřed pro Honzu Navrátila. Ten vyhrál i s trochou štěstí souboj s obráncem, uvolnil se a obstřelil brankáře. To Sigmu zklidnilo a snažila se o svůj kombinační ofenzivní fotbal. Ale musela si dávat bacha na standardky soupeře, které byly nebezpečné. Jako ta v 17.minutě, po které pomohlo Zlámalovi břevno. Ve 35.minutě zakončoval po centru Ordoše Martin Doležal, Jánošík vykopával z brankové čáry. Minutu poté střílel z přímého kopu Pospíšil docela povedeně přes zeď, hradecký brankář Koubek předvedl ještě povedenější zákrok. V závěru poločasu měli domácí další nebezpečný závar po standardce, tentokrát zastoupil brankáře Zlámala Pavel Dreksa a střelu zblokoval včas. Modré lavině vyšel i vstup do druhé půlky. Houskova střela v 52.minutě šla ještě kousek nad. Ale za další minutku už to bylo o dva. Honza Navrátil si seběhl do střelecké pozice a zavěsil do levé šibenice. Sigma se pak snažila přidat nějakou další branku, moc k tomu nechybělo Schulmeisterovi (2x), Dreksovi nebo Petrovi, domácí měli několik šancí po standardkách, ale brankář Zlámal znovu čaroval. Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Branky: 4. a 53. Navrátil. Rozhodčí: Příhoda – T. Kovařík, Hrabovský. ŽK: Strnad, Halilovič – Ordoš, Navrátil, Vepřek. Diváci: 3452. FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (75. Voltr), Jánošík, Fukal, Plašil – Štěpán (55. Hadaščok), Šisler, Strnad (55. Schwarz), Harba, Halilovič – Kulič. Trenér Jiří Plíšek. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Houska, Ordoš, Pospíšil (87. Habusta) – Schulmeister (80. Petr), Doležal, Navrátil (90. Varadi) Trenér Roman Pivarník. Střely na: 7:7 Střely vedle: 5:6 Rohy: 11:4 Fauly: 12:16 Ofsajdy: 5:2