Dvakrát Ordoš a Sigma vyhrála na Spartě!

24.09.2012 / A tým

V dohrávce 8. kola Gambrinus ligy nastoupil tým SK Sigma Olomouc v Praze na Letné proti Spartě. Po bezbrankovém poločase šla do vedení, z penalty, Sparta, Modrá lavina pak po dvou gólech Michala Ordoše otočila stav. První střelu na branku si připsali v 15. minutě hosté, ránu Schulmeistera brankář Vaclík kryl. Oba týmy se snažili něco vymyslet, ale zároveň dbaly na pečlivou defenzivu a nenechávaly tomu druhému mnoho místa a prostoru. Takže přehnané množství šancí k vidění nebylo. Sigma si do pauzy vytvořila dvě, obě skončily zamáváním ofsajdu pro zakončujícího Doležala, Sparta zahrozila po rohu, kdy olomoucká obrana hned dvakrát vykopávala z brankové čáry. Sparta musela už v prvním poločase střídat, zraněného Vidličku nahradil Gil. Ten předvedl dva zákroky zezadu bez možnosti hrát balon, za první nedostal žlutou kartu, druhý ani nebyl odpískán … V úvodu druhé půlky měl kousek ke gólu Doležal, Vaclíka neprostřelil a Petr už se k dorážce nedostal. V 60. minutě se měnil stav. Kweuke upadl před vybíhajícím Blahou. Sudí Adámek odpískal penaltu a Blahovi dal žlutou. Nařízenou penaltu Kadlec proměnil a Sigma prohrávala. Vzápětí to mohl změnit Schulmeister, ale o kousek přestřelil. Povedlo se v 65. minutě. Centr Rossiho zprava hlavičkoval Ordoš – 1:1. V 73. minutě předvedl parádní kousek Pospíšil. Zbavil se ve středu pole tří protihráčů, toho prostředního zidanovkou, jeho střela levačkou ale už neměla patřičnou razanci. V 75. napřáhl z dálky Ordoš, mířil k tyčce, Vaclík nadvakrát měl. Z protiútoku byl v tutovce Kweuke, brankář Blaha proti němu vytasil extrovní zákrok! V 78. minutě přišel první roh Sigmy v zápase. Schulmeisterův centr vrátil před bránu Škerle a číhající Ordoš už věděl, co a jak a bylo to 1:2! Pět minut před koncem mohl zvýšit Doležal. Ordoš ho vyslal krásnou přihrávkou mezi stopery. Jeho tutovou šanci zneškodnil Vaclík, míč vyrazil na roh. A ty pak Sigma kopala čtyři za sebou. Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0) Branka: 60. (pen.) Kadlec – 65. Ordoš(Rossi), 78. Ordoš (Škerle). Rozhodčí: Adámek – Jiřík, Hájek. ŽK: Gil, Pavelka - Schulmeister, Blaha, Hořava. Diváci: 7756. Sparta: Vaclík - Vidlička (28. Gil), Švejdík, Jarošík, Pamič – Kadeřábek (81. Přikryl), Pavelka (71. Matějovský), Holek, Krejčí - Kweuke, Kadlec. Trenér Vítězslav Lavička. SK Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Pospíšil, Ordoš, Hořava – Schulmeister, Doležal, Petr (83. Hubník). Trenér Roman Pivarník. Střely na: 5:8 Střely vedle: 6:1 Rohy: 3:5 Fauly: 12:17 Ofsajdy: 3:2

Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!