Dvě výhry s Baníkem

02.04.2009 / SCM

Ve středu dovezli naši dorostenci z umělé trávy ve Vítkovicích 6 bodů za dvě výhry nad svými vrstevníky Baníku Ostrava. 20. kolo MSDL „U18“ FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc „B“ 0:1 (0:0) Branka: 55. Tomeček Sestava: Jakoubek – Talián, Klobáska, Soušek (80. Komenda), Hloch – Rajnoha, Vančura – Svozil (65. Zachar), Pančochář (86. Plšek), Tomeček – Vavřík. Trenér: Lukáš Staroba V předehrávaném 20. kole zajížděli naši dorostenci na horkou půdu prvního celku tabulky. Utkání hrané ve Vítkovicích na umělé trávě potvrzovalo od úvodních minut souboj prvních dvou týmů moravskoslezské ligy. Ostravský Baník se od úvodních minut prezentoval nakopávanými míči, které hostující obrana s většími či menšími obtížemi odvrátila. Snaha Sigmáků o kombinační fotbal vedla k tížené brance až v 55. minutě, kdy po křižném pasu Svozila mířil do černého krásnou střelou Tomeček. Závěr utkání se zvrhnul ve válku o každý metr hřiště s úspěšným koncem pro borce z Hané. Autor: Libor Skopalík 20. kolo MSDL „U16“ Baník Ostrava – Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Branka : 76. Ševčík Adam Sestava : Slaný – Globa, Ješko, Svozil, Můčka – Zahradníček, Houska, Habusta ( 55. Schmid ), Plšek ( 78. Zbraněk ), Falta – Ševčík Adam. Trenér : Ivo Gregovský Utkání dvou věčných rivalů splnilo velká očekávání, hrálo se ve skvělém tempu a nasazení, které bylo okořeněno šancemi na obou stranách. Úvod utkání patřil domácím, kteří si vytvořili tlak a zatlačili hosty před vlastní pokutové území. S postupem času si však začali olomoučáci získávat půdu pod nohama a slibné šance, zejména střely Zahradníčka a Falty volaly po otevření skóre. To se však nestalo, tak se oba sokové rozešli do šaten smírně, plni odhodlání do druhé půle. Ta se nesla ve stejném duchu, plna soubojů, jiskření a po hříchu obou stran střelecké mizérie, kterou nedokázali ke štěstí hostů prolomit domácí ani střelou do odryté svatyně, kde zachraňoval na brankové čáře Můčka. Je pravda, že Sigma v zahazování šancí nezůstávala pozadu, především Ševčík nebo Jěško měli blízko k radosti. Tajenku rozlouskl střídající Schmid, který si vyměnil míč se Ševčíkem a vyslal ho do úniku, ve kterém Adam obešel stopera domácích a parádní střelou kolem brankáře rozjásal všechny přítomné Hanáky. Dovolte mi poděkovat všem hráčům za výborný výkon vedený v rámci pravidel a korekcí a troufám si tvrdit, že o ten jediný gól byli hosté lepší a šťastnější. Autor: Ivo Gregovský