Exligová Plzeň tvrdě potrestala chyby našich mladíků

27.03.2002 / A tým

Exligová Plzeň tvrdě potrestala chyby našich mladíků Vysokou porážku utrpěla naše juniorka v 19. druholigovém kole na vlastním hřišti. Na Andrově stadiónu hrála s ještě loni prvoligovou Plzní. Soupeř tvrdě potrestal naše chyby a odvezl si výhru nula čtyři. SK Sigma B - Plzeň 0:4 (0:2) Juniorka Sigmy dostala od Plzně těžký direkt. Hostující tým byl celý zápas aktivnější a navíc dokázal tvrdě tretstat všechny chyby, kterých domácí mladíci natropili slušný počet. Ve 32. minutě zachránil na brankové čáře Sigmu Gába, ale minutu poté už hosté vedli. Hudec špatně odkopl míč, Kašťák si připravil střelu a trefil přesně k levé tyčce. V nastaveném čase první půlky přehodil Kašťák brankáře Štěpána hlavou. Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou něco s utkáním ještě udělat. Vydrželo jim to do 60. minuty. V té po rohovém kopu přidal hlavou třetí branku hostí Fořt. Ten dal také po šesti minutách čtvrtou branku Plzeňanů. Brankář Štěpán křikl na Hudce Nech!, ale ten míč ťukl Fořtovi před prázdnou bránu. "Myslím, že to utkání pro nás nebylo zdaleka tak jednoduché, jak napovídá skóre. Domácí bojovali, neměli jsme to lehké. Měli jsme z utkání obavy, neboť Sigma podala v Neratovicích dobrý výkon, navíc u juniorek nikdy nevíte, kdo přijde z áčka. Výsledek je pro domácí trošku krutý," řekl po utkání trenér Plzně Petr Rada. S tím nasouhlasil ná Zdeněk Psotka. "Můj kolega má pravdu, ale s tou bojovností nemohu souhlasit. Naši hráči začali opravud bojovat až za stavu nula jedna. Ve druhém poločase jsme zkusili utkání zvrátit, ale po třetí brance už bylo hotovo," řekl Zdeněk Psotka. "Doplatili jsme na hrubky, které Plzeň tvrdě trestala. Že byl u dvou Hudec" Na podzim překvapil výbornými výkony i přes své mládí. Ale začínající hráči se chybám nevyhnou, tak jako tomu bylo dnes," dodal Psotka. Branky: 33. a 45. Kašťák, 60. a 66. Fořt. Rozhodčí: Beneš. ŽK: Fořt, Vomáčka. Diváků: 326. Sigma B: Štěpán - Škerle, Gába, Hudec, Zbožínek - Glos, Macháček (38. Řehák), Laštůvka (46. Vyskočil), Štrbík (76. Krpec) - Rojka, Ševela. Trenér Zdeněk Psotka. www.sigmafotbal.cz, 25. března 200 2