Finále poháru: Sigma prohrála na penalty

25.05.2011 / A tým

Několik dní před posledním ligovým kolem přišel pro Sigmu Olomouc vrchol sezony. V domácím poháru se v Jihlavě ve finále střetla s Mladou Boleslaví. Účast Sigmy ve finále byla historicky vůbec první. V první půli se odehrály sotva pár minut, když se v souboji o centrovaný míč v pokutovém území srazili olomoucký brankář Petr Drobisz se záložníkem Kúdelou. Ze srážky oba fotbalisté vyvázli s krvavým šrámem. Zatímco boleslavský Kúdela musel se zakrváceným nosem střídat, Petr Drobisz pokračoval s obvazem na hlavě. Ve čtrnácté minutě našel Navrátil volného Jana Schulmeistera, který dělovkou prověřil pozornost boleslavského gólmana. Miller jeho ránu se štěstím vytěšnil na rohový kop. V devatenácté minutě samostatně unikal útočník Kulič, Rossi jej ale doběhl a míč mu uzmul. Další šanci středočechů si připsal Chramosta v šestadvacáté minutě, kdy se položil do centru z pravé strany a přes hlavu zamířil jen nad Drobiszovu branku. Boleslavští hráči se dopouštěli velkého množství nedovolených zákroků a Sigma tak měla několik zajímavých standardních situací. Ve třiatřicáté minutě z pětadvaceti metrů mířil svou levačkou Michal Vepřek jen těsně nad horní tyč Millerovy branky. Sigma měla v prvním poločase více příležitostí ke skórování. Trpělivě vyčkávající boleslavští ale podnikli několik nebezpešných protiútoků, které hasila olomoucká obrana na poslední chvíli. Druhý poločas načal nebezpečnou ranou Hořava, který ale netrefil míč optimálně a přestřelil. Po hodině hry přišel výbuch olomoucké radosti. Tomáš Hořava získal míč, ze tří boleslavský obránců si udělal tréninkové mety, a pohodlně zavěsil za bezmocného brankáře Millera. Geniální technický kousek znamenal vedení Modré laviny 1:0. Ve čtyřiasedmdesáté minutě bylo vyrovnáno. V malém pokutovém území se dostal za Škerleho záda Chramosta, který upadl a sudí Kovařík nařídil pokutový kop. Ke standardní situaci si míč postavil Táborský a vyrovnal. Sigma se snažila vývoj utkání zvrátit. V pětaosmdesáté minutě se po kombinaci na hranici pokutového území opřel do míče levou nohou Michal Ordoš, ale nemířil přesně. Zápas dospěl až k pokutovým kopům, ve kterých se rozhodlo až v sedmé sérii. Štastnějším byl nakonec soupeř z Mladé Boleslavi. 1. série - Janotka (Sigma) - neproměnil, Řezníček (Boleslav) - proměnil 2. série - Bajer (Sigma) - neproměnil, Opiela (Boleslav) - neproměnil 3. série - Rossi (Sigma) - proměnil, Mendy (Boleslav) - proměnil 4. série - Šultes (Sigma) - proměnil, Procházka (Boleslav) - neproměnil 5. série - Ordoš (Sigma) - proměnil, Johana (Boleslav) - proměnil 6. série - Kučera (Sigma) - neproměnil, Kysela (Boleslav) - neproměnil 7. série - Hořava (Sigma) - neproměnil, Chramosta (Boleslav) - proměnil
SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0), 3:4 na pen. Branky: 58. Hořava - 74. Táborský (pen.) Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Jiřík Diváci: 5430 ŽK: Johana, Mendy, Procházka, Kysela Sestavy: SK Sigma Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek - Hořava, Rossi, Bajer - Navrátil (67. Ordoš), Šultes, Schulmeister (61. Petr) FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko, Šířl - Mendy, Opiela, Kúdela (8. Procházka), Táborský (80. Dimoutsos) - Chramosta, Kulič (57. Řezníček) "K"
Střely na branku: 5:2 Střely vedle: 5:5 Rohy: 5:5 Fauly: 15:26 Ofsajdy: 1:2