Fotbalisté Olomouce poletí do Kišiněva bez Vyskočila a Königa

11.08.2004 / A tým

Bez zraněných Radima Königa a Martina Vyskočila odletí fotbalisté Sigmy Olomouc ve středu před polednem k prvnímu utkání druhého předkola Poháru UEFA do Moldavska. Cílem jejich cesty bude Kišiněv, kde se ve čtvrtek od 16.30 střetnou na Národním stadionu s druhým týmem minulého ročníku moldavské ligy Nistru Otači. Vyskočil a König chyběli Olomouci kvůli svalovému zranění už v prvním ligovém zápase proti Českým Budějovicím. "Doma zůstane také Radek Špiláček, který sice už začal po zranění trénovat, zatím se ale musí dostat do potřebné fyzické kondice," uvedl trenér Petr Uličný. Ještě před dnešním tréninkem si fotbalisté Sigmy rozebrali na videu hru svého soupeře. Olomoucký tým dostal k dispozici záznam z předchozího zápasu, v němž Nistru Otači vyřadilo běloruský Šachťor Soligorsk. "Čeká nás dynamicky hrající tým. Hráči umí dokonale kličky po zaseknutí míče do protisměru a většinu akcí vedou po zemi. Bude hodně záležet i na kvalitě terénu," řekl Uličný. Podle něj moldavský tým v tomto utkání svého soupeře jasně předčil. Přitom dvojzápas se Soligorskem se pro Nistru Otači nevyvíjel dobře. Doma uhrál moldavský celek remízu 1:1 a v odvetě už po šesti minutách prohrával. Pak si ale dal soupeř vlastní gól a v 88. minutě zajistil postup hlavičkou Pogreban.