Fotbalisté Sigmy prohráli s Hamburkem, Radim Kučera má

30.07.2001 / A tým

Fotbalisté Sigmy prohráli s Hamburkem, Radim Kučera má přetržený křížový vaz Třetí přípravný zápas na soustředění v Německu nebyl pro prvoligovou Sigmu Olomouc šťastný. Tým prohrál s bundesligovým HSV Hamburk, ale to není tak vážné. Mnohem horší je, že trenér Leoš Kalvoda přišel o zamýšleného šéfa obrany. Těsně před přestávkou zápasu se totiž zranil Radim Kučera. Střetnutí s přetrženým křížovým vazem nedohrál, v pátek by měl jít na operaci. Podobný problém stihl v první kole jara Pavla Zbožínka, který pak musel půl sezony vynechat. HSV Hamburk - Sigma Olomouc 2:1 (2:1) V 6. minutě přihrál Látal Kobylíkovi a Sigma nad historicky druhým nejlepším týmem Německa vedla. „Hamburk pak vyrovnal z přísně nařízené penalty a těsně před přestávkou dal druhý gól. Horší je zranění Kučery. Ve druhém poločase měla obrana věkový průměr dvacet let,“ řekl k utkání trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. Během dvanácti měsíců se Kalvodovi rozpadla celá obranná čtveřice. Ujfaluši odešel do Hamburku, Kovář do Reutlingenu, Machala skončil s aktivní kariérou a nyní se zranil Kučera.„Nedá se nic dělat. Pro sezonu je to velice špatné. Nebudeme se ale na nic vymlouvat, musíme si s tím poradit,“ povzdechl si Kalvoda. Sigma neuvažuje o tom, že by vzhledem ke Kučerově zranění stáhla některého z obránců z hostování.„To určitě ne. Máme dost hráčů. Můžou tam hrát Špiláček, Kováč, Rozehnal, v záloze je ještě Čep. Z hostování nikoho stahovat nebudeme,“ řekl našemu listu člen představenstva SK Sigma Josef Lébr. Se zápasem proti Hamburku byl Kalvoda, až na nešťastné zranění Kučery, spokojený. „V první půlce jsme měli více šancí než soupeř. Hamburk se dostal dvakrát před branku a dal dva góly. Myslím, že z naší strany to bylo velice kvalitní. Ve druhém poločase byla naše obrana hodně mladá a udržela soupeře na distanc,“hodnotil utkání Kalvoda. V dresu Hamburku nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům útočník Marek Heinz. Hrál první poločas. Ujfaluši pro zranění chyběl. V sobotu hraje Sigmy další utkání s amatéry Trappenkampu, v neděli potom v 18 hodin s bulharskou Lovečí. Hned po tomto střetnutí hanácká výprava vyrazí na cestu domů. Branka Olomouce:6. Kobylík. Sigma:Vaniak - Zbožínek (75. Kotrys), Kučera (46. Krajčovič), Rozehnal, Špiláček - Kobylík, Kováč, Siegl (46. Mucha), Urbánek (60. Krohmer) - Látal (80. Zdráhal), Hapal (46. Vlček). Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 14. 7. 2001