Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Haná se chystá na Slavii

04.04.2009 / A tým

Ideální fotbalové počasí. Velmi solidně zaplněné tribuny. Přijede úřadující mistr ligy a vedoucí tým tabulky. Co víc si přát? Tyto důvody stačí, aby si fotbalový fanda našel v neděli večer cestu do svatostánku olomoucké kopané, aby přišel povzbudit Sigmu na Andrův stadion. Nejlepší český sběratel nul současnosti, čaroděj Martin Vaniak. To je největší překážka pro fotbalisty SK Sigma Olomouc v nedělním utkání 22. kola Gambrinus ligy proti Slavii Praha. Utkání Hanáků proti úřadujícím mistrům začíná na Andrově stadionu v netradičních 20.00. Svěřenci trenéra Zdeňka Psotky půjdou za bodovým ziskem a k tomu bude třeba, aby si dokázali poradit nejen s brankářem Vaniakem. Slavia, to je totiž nejlepší tým české ligy, vede soutěž s luxusním náskokem dvanácti bodů. Náš tým ukončil výsledkovou smůlu úvodu jara před dvěma týdny v Brně. Tam jsme dokázali zvítězit dva ku jedné, góly Sigmy dali stoper Martin Hudec a záložník Tomáš Janotka. Tím jsme se dostali v kolonce bodového zisku na třicítku a stále nejsme bez nadějí na dobré, ne-li pohárové, umístění. "Hlavně musíme zůstat na zemi a dál poctivě pracovat," říká trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Gambrinus liga pokračuje po čtrnáctidenní reprezentační přestávce. A jak ji strávil náš tým? „První týden byl hodně kondiční, měli jsme stále dvoufázové tréninky. Někteří hráči hráli v úvodu sezony s menším sebezapřením, protože měli trošku zdravotní problémy, ti se věnovali rekondičním cvičením. A druhý týden, to už byl klasický před mistrovským zápasem, už jsme se připravovali na Slavii,“ řekl trenér Psotka. Reprezentační povinnosti si plnili hned čtyři hráči našeho týmu. Útočníci Jakub Petr a Martin Doležal byli s devatenáctkou v Anglii, obránci Tomáš Nuc a Jakub Heidenreich zase cestovali s jedenadvacítkou ke dvěma přípravným zápasům do Egypta. „Je to pro mladé hráče přínosem, pokud budou hrát těžká mezinárodní utkání. Je to pro ně o dalším nárustu seběvědomí, o získávání zkušeností,“ podotkl Psotka. Body dovezené z venku musíme teď potvrdit doma. Přesně tuhle větu opakují fotbalisté pokaždé, když se jim podaří vyhrát na hřišti soupeře. A platí to i po našem vítězství v Brně. Ale pro Sigmu to tentokrát bude trošku těžší než obvykle. I když.... "S každým se dá hrát a každý zápas začíná za stavu nula nula. Vždyť si vzpomeňme, jak nás tady vysvačilo Kladno. To také nikdo nečekal. Tak proč bychom neměli mít šanci proti Slavií," řekl Marek Kaščák, kapitán našeho týmu. Sigma prahne po třech bodech, ale lehké to mít vůbec nebude. „Slavia na jaře ještě neprohrála, má velice konsolidované mužstvo, může nastoupit kdokoliv z kádru. Ale my se budeme soustředit na svůj výkon a snažit se divákům prezentovat poctivou hru, snažit se hrát fotbal, který nás částečně zdobil doma se Spartou a Boleslaví,“ řekl Psotka. Náš mančaft půjde do souboje se sešívaným soupeřem téměř v plné síle. Trenér Zdeněk Psotka má až na výjimky k dispozici kompletní kádr. Zdravotní potíže má pouze Ladislav Onofrej, v rekonvalescenci je útočník Tomáš Pospíšil. A podle dohody mezi kluby nemůže v utkání proti Slavii nastoupit útočník Goce Toleski, který pravě z toho klubu přišel k nám na Hanou na hostování. Statistika vzájemných duelů Ze statistik vzájemných utkání zjistíme, že Slavia od sezóny 1993/94 zvítězila 17 krát, 8 krát byla výsledkem remíza a 6 krát zvítězila Sigma, při celkovém skóre 27:55 pro sešívané. Pokud zápasy Sigmy a Slávie nasměrujeme jen na Andrův stadion, tak Sigma vyhrála 4 krát, 7 krát byly body jen pro Slávii a 4 krát se dělily rovným dílem. Podzimní utkání v Praze neděle 28. 9. 2008 ve 20.15 hodin. SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 3:0 (1:0) Branky: 21. Necid, 51. Hudec (vl.), 55. Litteri Rozhodčí: Mikel - Chytil, Slavík Diváci: 9416 Sestavy: Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Hubáček - Jarolím (67. Volešák), Belaid, Tavares, Švento (46. Černý) - Necid , Litteri (77. Šmicer). Trenér: K. Jarolím Sigma: Drobisz - Škerle, Hudec, Komárek, Heidenreich - Janotka (55. Kazár), Melinho, Kaščák, Hořava (53. Rossi) - Hubník, Ordoš (82. Pospíšil). Trenér: Z. Psotka Poslední utkání v Olomouci pondělí 5. května 2008 v 17.15 hodin. Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:3 (0:2) Branky: 57. Heidenreich - 20. Toleski, 25. M. Jarolím, 67. Abraham Rozhodčí: Příhoda - Filgas, Goňa ŽK: Hořava - M. Jarolím, Abraham Diváci: 5488 Sestavy: Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Heidenreich - Bajer, Kaščák, Hořava (85. Rýdel), Onofrej - Hubník (71. Melinho), Schulmeister (60. Kazár). Trenér: Fryš. Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Hubáček - Šmicer (46. Abraham), Tavares (67. Suchý), M. Jarolím, Švento (78. Pudil) - Šenkeřík, Toleski. Trenér: K. Jarolím. Fotbal INFO - již v prodeji! Při zápase se Slávií ve Fotbal INFO najdete kromě výsledkového servisu, plakátu hráče Sigmy, také rozhovor s trenérem Zdeňkem Psotkou, 11 otázek pro hráče číslo 14 a v rubrice Hrával jsem za Sigmu…na vás čeká celá strana povídání s Lubošem Reiterem. Můžete si přečíst nejen o jeho vzpomínkách na Olomouc, ale také o tom, co říká výsledkům ankety AllStars nového tisíciletí na stránkách sigmafans.cz, pohled na své angažmá ve Slávii, jaké to bylo v Americe, proč se po roce vrátil zpět a také co teď dělá. Fanshop Fanshop bude otevřen jako vždy hodinu a půl před utkáním = 18.30 hodin a ještě půl hodiny po závěrečném hvizdu rozhodčího. Stále platí slevy 25-50 % na vybrané druhy zboží. U fanoušků má velký úspěch nová šála, nabídnout můžeme také nové polštářky vhodné do auta, které jsou samozřejmě v klubových barvách (přední strana dresu) a spousty dalších suvenýrů. Vstupenky – ještě nemáte? O utkání je stále větší zájem. V posledních třech dnech se ve Fanshopu chvílemi tvořily i fronty. Vstupenky na utkání Sigma – Slavie, můžete zakoupit ve Fanshopu dnes do 17.00 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin na stejném místě. V neděli bude otevřena pokladna vedle prodejny Fanshop od 10 do 12 hodin. Ta se znovu otevře odpoledne v 16 hodin a o dvě hodiny později vám budou k dispozici všechny pokladny Androva stadionu. Ten otevře své brány v 18.30 hodin. Vstupenky před utkáním určitě budou! Počasí V průběhu utkání bude nad Olomoucí skoro jasno, proměnlivý vítr do 4 m/s a teplota okolo 12 stupňů Celsia. Ojedinělé přeháňky se v tu dobu vyskytnou pouze na západě ČR. Bezpečnostní opatření V neděli dorazí na Andrův stadion vedoucí tým Gambrinus ligy. Na svěřence trenéra Jarolíma se chystá tým Sigmy pod vedením Zdeňka Psotky. Na utkání se však připravují i bezpečnostní složky klubu. O vstupenky je v předprodeji velký zájem. Oba kluby jsou v přátelském vztahu. Tedy co se manažerské úrovně týká. Na hřišti se však očekává tuhý boj. Sigma v domácích jarních utkáních zaváhala bodově, herně však zklamala pouze s Kladnem. Domácí reputaci by si ráda napravila mistrovským skalpem Slavie. O bezpečnost v hledišti se bude starat posílená bezpečnostní služba. Již dnes proběhla porada bezpečnostních složek. „Zápas se Slavií bereme jako rizikový,“ hlásí bezpečnostní manažer Sigmy Milan Zapletal. „Žádáme proto naše příznivce o trpělivost a shovívavost při bezpečnostních prohlídkách a to u všech vchodů,“ pokračuje Zapletal a apeluje tak na včasný příchod diváků. Přísnější opatření se plánují zejména u sektorů fanoušků hostů i domácích. „Celý stadion bude důsledně monitorován nejen našim statickým kamerovým systémem, ale i mobilními kamerami a spottery,“ uzavírá Zapletal. V utkání s Kladnem šibenice za 10 000,- Kč! Co vyhrají fanoušci při utkání se Slavií? I při utkání s Kladnem byl pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Tak je tomu na Andrově stadionu dobrým zvykem. Také tentokrát je tu pro diváky šance, odnést si z fotbalu něco víc, než „jen“kvalitní sportovní zážitek. Jak jste si vedli při soutěžích minule? Jak tomu bude dnes? Přejeme vám při losování a v poločasovém kopání hodně štěstí. Kdo z vás šel před utkáním kolem naší klubové prodejny, mohl se zúčastnit „kvalifikace“s naším mediálním partnerem RÁDIEM HANÁ. Malá branka a v ní otvory, správně mířit, vyplnit lístek a odpovědět na jednoduchou otázku. Moderátor Lukáš Kobza sečetl body a dva nejlepší si i dnes o poločase půjdou kopnout o 1000, 10000, nebo 50000 Kč s OLOMOUCKÝM DENÍKEM. Šance vyhrát finanční hotovost je o přestávce opravdu velká. Každý soutěžící má dva pokusy ze středu pokutového území a překážkou je pouze „hráčská zeď“. Při utkání s Kladnem prošel kvalifikací vítězně František Kolomazník z Mariánského Údolí a Petr Zrník z Dolan. Pan František přenechal jeden pokus synovi Honzovi. Ten vsadil na razanci a zapomněl na techniku. Střela táty jen o centimetry minula tisícovku. Aplaus tribun si vysloužil Petr Zrník, který fantasticky trefil prvním pokusem šibenici a odnesl si tak od OLOMOUCKÉHO DENÍKU 10. 000,-Kč! Pro oba byly také připraveny upomínkové předměty od našeho klubu a obou mediálních partnerů. Před utkáním voláme dvěma vylosovaným členům Věrnostního programu SK Sigma Olomouc. Pro ty je připraveno kopání, o hodnotné ceny se společností ELECTRO WORLD. Vylosováni byli Boris Smékal (Svatý Kopeček) a Roman Tesař (Olomouc). Ani jeden se však netrefil a tak si oba odnesli „jen“ repliku míče ADIDAS FINALE SPORTIVO MS, klubové suvenýry a dárky od našich mediálních partnerů. Partner našeho klubu agentura GEMARE AGENCY (www.gemareagency.cz), předvedla v poločase další atrakci ze své stáje. Tentokrát to byl, Radar Gate. To je vlastně branka, za kterou je umístěn radar na měření rychlosti kopu. Atrakce je vhodná jak pro děti, tak i dospělé. Ve druhém poločase losujeme dvě výherní čísla zápasového bulletinu Fotbal INFO, která najdete na titulní straně vpravo nahoře. Pro dva vylosované byla připravena poukázka ke konzumaci do jedné z restaurací sítě PAVLÍK GROUP. O výhru se přihlásil Václav Paták (Vlčice). Dnešní správná čísla Fotbal INFO vám přinesou poukázky v hodnotě 444,- Kč do restaurace Gól. Výhru si můžete vyzvednout v restauraci Gól, ihned po utkání. Během utkání tipujete formou SMS zpráv nejlepšího hráče utkání. Z došlých odpovědí vylosujeme tři z Vás, pro které je připravena poukázka v hodnotě 300,-Kč do HERNY SPORTBARU SIGMA na Lazecké ulici. O výhru se ve Fanshopu přihlásil Dalibor Šuba (Štarnov), Radek Najdekr (Křelov) a Miroslav Tomášek (Vlčice). Dnešní výherci budou informováni SMS zprávou ze stejného čísla. Výhru si pak vyzvednou v naší klubové prodejně. Dle Vašich hlasů na náš soutěžní telefon 721 101 351 určíme nejlepšího hráče utkání, se kterým půjdou dva členové Věrnostního programu slavící v den utkání narozeniny na večeři do restaurace BLUES ROCK CAFÉ. Jako hráče ligového utkání s Kladnem jste vybrali Davida Kobylíka. Ten pozval v pondělí 23. března na večeři Petra Kovaříka a Jiřího Zemana (oba z Olomouce). Jak jim chutnalo, můžete shlédnout v multimédiích na www.sigmafotbal.cz . Dnešními oslavenci jsou Dušan Přecechtěl, Jíří Brückner, Jakub Grunta, Pavel Koutný a Michal Zápeca. Přejeme vše dobré k dnešním narozeninám, spojeným s kvalitní podívanou a výhrou Sigmy. Jelikož je vás však pět narozených v jednom dni, budeme muset dva vylosovat. Jména řekne moderátor na stadionu po zápase se jménem hráče utkání, čili toho, se kterým na večeři půjdete. Na termínu se domluvíme telefonicky v průběhu příštího týdne. V neděli hraje také juniorka!!! Utkání 19. kola MSFL SK Sigma Olomouc"B" - SK HS Kroměříž, se bude hrát na hřišti v Řepčíně v neděli 5. dubna od 10.15 hodin.A tým - další aktuality:

Liga změnila herní formátLiga změnila herní formát
| 20.06.2018
Sigma na Moravia Sport ExpoSigma na Moravia Sport Expo
| 20.06.2018
Los podzimu základní fáze sezonyLos podzimu základní fáze sezony
| 20.06.2018
Sigma začne sezonu doma se SlaviíSigma začne sezonu doma se Slavií
| 20.06.2018
Už jsem se těšil, řekl DvořákUž jsem se těšil, řekl Dvořák
| 19.06.2018
Trenér Václav Jílek o startu přípravyTrenér Václav Jílek o startu přípravy
| 18.06.2018
Sigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářemSigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářem
| 18.06.2018
Sigma startuje přípravu na novou sezonuSigma startuje přípravu na novou sezonu
| 18.06.2018
Do SK Sigma míří útočník DvořákDo SK Sigma míří útočník Dvořák
| 17.06.2018
Změny a upřesnění přípravných zápasůZměny a upřesnění přípravných zápasů
| 14.06.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná