Hanáci smetli mistra 3:0

16.09.2012 / A tým

Nedělní odpoledne na Andrově stadionu patřilo prvoligovému fotbalu. V rámci sedmého kola Gambrinus ligy hostila Sigma posledního mistra - liberecký Slovan. O svém vítězství rozhodla Sigma už v osmnácté minutě hry, kdy se parádně trefil Martin Pospíšil. Ve druhém poločase potvrdil převahu Hanáku druhou brankou Michal Ordoša, třetí trefu si připsal Martin Doležal. V úvodu prvního poločasu překvapili Hanáci soupeře aktivním presováním a hosté byli pod tlakem. Dvakrát se nepovedla rozehrávka libereckému Karišikovi, situaci ale stihli uhasit jeho spoluhráči. V hostující sestavě se po zranění objevil Jiří Štajner, naopak olomoucký brankář Zdeněk Zlámal se stále zotavuje. Ve druhé půli se ale do sestavy vrátil dlouho odpočívající Zdeněk Klesnil. První brankovou příležitost nabídl zápas v osmnácté minutě. Liberecký Hadaščok fauloval asi dvaadvacet metrů od branky Vepřeka a Sigma měla výhodu nadějné standardní situaci. K míči se postavil Martin Pospíšil a Michal Vepřek. Prvně jmenovaný parádně vypálil, obstřelil zeď i brankáře Bičíka, a radoval se ze své letos první trefy. Těsně před koncem první půle mohl vedení Hanáků zvýšit Jakub Petr, těsně před ním mu ale uzmul míč hostující Maicon. Co se nepovedlo v první pětačtyřicetiminutovce, napravila Sigma v té druhé. Běžela dvaašedesátá minuta hry, když míč převzal Michal Ordoš a parádními technickými kousky přelstil hostující obránce a vypálil přesně za záda gólmana Bičíka. Pro Michala Ordoše to byla letošní pátá ligová branka a vyhoupl se mezi nejlepší střelce letošního ročníku. Hosté se do prvních vážných příležitostí dostali po sedmdesáti minutách hry. Nejprve v pětasedmdesáté minutě vyrážel Blaha pokus Rabušice, o pár minut později olomoucký gólman vyškrábl tvrdou střelu Morozenka na břevno. To bylo ale ze strany hostů vše. Sigma naopak přidala třetí branku. V osmdesáté minutě předal Ordoš míč Schulmeisterovi, který přesnou přihrávkou našel Doležala, jenž usměrnil míč do sítě. A stadionem začaly obíhat mexické vlny. Sigma je po sedmi kolech čtvrtá v tabulce Gambrinus ligy a s pěti inkasovanými brankami je nejlépe bránící mužstvo.
SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 3:0 (1:0) Branky: 18. Pospíšil, 62. Ordoš, 80. DOležal (Schulmeister) Rozhodčí: Královec - Wilczek, Slyško. ŽK: Blažek, Janů, Liulka (vše Liberec). Diváci: 5285- SK Sigma: Blaha – Dreksa, Škerle (C), Vepřek – Rossi, Hořava, Pospíšil, Ordoš – Hubník (84. Navrátil), Doležal (82. Klesnil), Petr (76. Schulmeister). Trenér Roman Pivarník. Liberec: Bičík – Kelič, Karišik, Liulka, Janů (C) – Vácha, Bosančič, Souza – Hadaščok (55. Blažek), Rabušic (81. Musiol), Štajner (60. Morozenko). Trenér Jaroslav Šilhavý.
Střely na: 5:2 Střely vedle: 9:4 Rohy: 3:3 Fauly:13:15 Ofsajdy: 1:5