Hanáci uspěli v Praze a odváží si body

08.05.2006 / B tým

Nervózní duel dvou sestupem ohrožených týmů zvládli lépe Hanáci. Po celý zápas důsledně bránili a s výjimkou Volešákovy umístěné střely nepustili domácí do větší šance. Nerezignovali však ani na ofenzivu a v 28. minutě se ujali vedení. Na Königův rohový kop si vyskočil neobsazený stoper Horáček a hlavou se trefil přesně k pravé tyči Grigarovy branky. Sparta Praha B - Olomouc B 0:2 (0:1) Po změně stran mohla Sigma svůj náskok několikrát zvýšit. Nejprve se před sparťanským gólmanem objevil po Šimůnkově chybě agilní Janotka, ale z deseti metrů vystřelil vedle. V 70. minutě pak po standardní situaci Olomoučtí přečíslili domácí zadáky, Barcal našel centrem Horáčka, jenže střelec prvního gólu nedokázal z malého vápna dopravit míč do odkryté branky. Přesto se hosté druhého úspěchu nakonec dočkali. V nastaveném čase fauloval v pokutovém území Hanek unikajícího Janotku a zkušený Špiláček se z nařízené penalty nemýlil. Branky: 28. Horáček, 90. Špiláček z pen. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Hanek, Jungr, Kolář - König, Černý. Diváci: 215. Sparta B: Grigar - Kopta (31. Volešák), Šimůnek, Hanek, Žižka - Kóňa, Hašek (69. Herzán), Jungr (82. Fikejz) - Jeslínek, Kolář, Poláček. Olomouc B: Černý - König, Komárek, Horáček, Barcal - J. Schulmeister (60. Řehák), Janotka (90. Šalamoun), Rýdel, Špiláček, Pulkert - Vyskočil (81. V. Schulmeister).