Houska: Všichni bychom na EURO chtěli

27.03.2013 / A tým

Z pěti hráčů SK Sigma Olomouc, kteří se zúčastnili reprezentačního srazu s národním týmem U 21, nastoupil do obou přípravných zápasů jedenadvacítky záložník David Houska. Do prvního utkání proti Ukrajině (1:1) se zapojil v 66. minutě jako střídající hráč, pak proti Turecku (0:0) hrál celé utkání v základní sestavě, mohl rozhodnout, ale trefil břevno. Máte za sebou repre sraz, jak se vám tam líbilo? Bylo tam dobře. Bylo nás tam hodně z Olomouce, tréninky byly kvalitní, soupeři byli také dobří, Ukrajina i Turecko. Myslím, že to byl povedený sraz. Facebook SK Sigma Olomouc Z Olomouce vás tam bylo hodně, přímo z klubu pět, plus další dva odchovanci Tomáš Přikryl a Tomáš Kalas. To už jste byli ve většině a všichni vás museli poslouchat, ne? No, bylo nás tam hodně (směje se). Sparťanů tam bylo také dost, ale z Olomouce nás bylo nejvíc. Vy jste ze Sigmáků jako jediný nastoupil v obou zápasech. Do prvního zápasu s Ukrajinou jsem šel na posledních třicet minut. V tu dobu nás docela tlačili, takže to bylo takové složitější. Druhý zápas jsem hrál od začátku, tam to bylo myslím dobré. A jak to, že jste nad Turky nevyhráli? Dali jsme dvě břevna, měli i nějaké šance, které jsme nedotáhli do konce, což byla škoda. Měli jsme výhodu, že soupeř hrál od šestnácté minuty o deseti. Takže se pak zatáhli, my jsme v jejich defenzivě hledali skuliny, ale bohužel jsme gól nedali. Nebylo to vyloučení spíš nevýhoda? Že potom už byli hodně zatažení? Dá se to tak na jednu stranu říct. Na druhou stranu jsme měli více ze hry, častěji jsme drželi balon. Nevím, jak by to dopadlo, pokud by byli kompletní. Těžko říct, jestli to byla výhoda nebo ne. Jedno břevno jste trefil vy. Co chybělo, aby to byl gól? Měl jsem to levačku a balón trošku za sebou. Takže jsem byl rád, že jsem to trefil tak, jak jsem to trefil. Nebyla to teda žádná velká pumelice a brankář to stihl vytáhnout na břevno. Škoda, mohl tam spadnout. Jaké jste měl v repre úkoly? Defenzivnější jako když jste naskočil do áčka v lize nebo pro vás obvyklejší ofenzivní? Bylo to podobné, ale ne tolik do defenzivy. Ale je to víceméně stejný styl, jako hrajeme v Sigmě. Hodně mi to vyhovovalo. Máme hrát kombinační fotbal s hodně přihrávkami, což mi vyhovuje. Reprezentace, to je velká motivace. Je nyní o to větší, že se EURO jedenadvacítek bude hrát v roce 2015 v České republice, a také v Olomouci? No tak to je jasné. Myslím, že všichni, co jsme tam byli, bychom si přáli v té konečné nominaci na EURO být. Ale je to ještě daleko, jsou to ještě dva roky. Každopádně tam chceme být všichni. SK Sigma Olomouc v síti Google +