SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Hráči se shodli: hlavní je výhra

19.03.2001 / A tým

Trenér Sigmy Leoš Kalvoda postrádal v utkání s Jabloncem (1:0) potrestaného útočníka Stanislava Vlčka. Chyběl mu i zraněný obránce Pavel Zbožínek. Navíc v 58. minutě odkulhal s nataženým svalem záložník Radoslav Kováč, o deset minut později střídal Aleš Urbánek, kterému po v minulém týdnu prodělané chřipce docházely síly. I přes oslabení dokázal tým zápas zvládnout. „Nedařilo se nám dostávat za jabloneckou obranu. Měli jsme i špatnou mezihru, stejně jako hru jeden na jednoho. Trvalo dlouho, než jsme dali gól. Dát ho dřív, musel Jablonec otevřít hru a mohlo to být jiné. Je dobře, že jsme vyhráli. Na podzim nás rozhodčí v Jablonci zařízl, alespoň jsme jim to vrátili. Oni si u nás na nic stěžovat nemůžou,“ zhodnotil duel záložník Josef Mucha. V dresu Sigmy se minulou neděli na Žižkově objevil vůbec poprvé v lize záložník Václav Jordánek, včera se k němu přidal útočník David Rojka. Hrál 22 minut, byl vidět. Nahrál Sieglovi na jediný gól zápasu, nebezpečně vystřelil. V sobotu hrál Rojka za juniorku - dal branku, navíc po faulu na něj byla zapískána penalta. „Dvacet minut musím zvládnout, jsem mladý. Celkem to šlo.“, řekl po utkání s Jabloncem David Rojka. Tomu dal trenér Kalvoda jednoduchý úkol. „Měl jsem podržet míč, pokusit se dát gól nebo nahrát. Hlavně, že jsme vyhráli,“ dodal Rojka. Ve třetím domácím zápase jara Sigma doma nedostala gól. „Nebylo to jednoduché. Jablonec moc nechtěl hrát, jen to odkopával zezadu. Ještě že se Patrik trefil,“ řekl k utkání šéf olomoucké obrany Michal Kovář. „Soupeř solidně bránil, dopadlo to dobře, můžeme být spokojeni,“ dodal.

Hráči áčka podpořili zraněného kolegu z SK Sigma U 8Hráči áčka podpořili zraněného kolegu z SK Sigma U 8
| 24.03.2017
Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoněJílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně
| 22.03.2017
Sladký: Je to určitě velké zklamáníSladký: Je to určitě velké zklamání
Mohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl ŠkerleMohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl Škerle
| 21.03.2017
| 20.03.2017
Další zápas SK Sigma má upřesněný termínDalší zápas SK Sigma má upřesněný termín
Předprodej na další zápas SK Sigma zahájenPředprodej na další zápas SK Sigma zahájen