Hráči širšího kádru pohlídali postup

28.10.2009 / A tým

Sigma Olomouc remizovala na Andrově stadionu v osmifinále Ondrášovka cupu se Znojmem 0:0. Po výhře 3:1 na půdě soupeře tak postupuje do čtvrfinále, které se bude hrát rovněž dvoukolově. První zápasy jsou na programu v dubnu příštího roku. Sigma vstupovala do zápasu s dvoubrankovým náskokem z prvního utkání. Trenér Zdeněk Psotka tak mohl dát příležitost hráčům ze širšího kádru, kteří měli po pondělním duelu na Slavii dostatek sil. Značně obměněná sestava Sigmy měla v prvním poločase vice ze hry. Olomoučtí hráči se pokoušeli střílet ze střední vzdálenosti. Aktivitou sršel zejména Brazilec Caihame, který spálil i největší šanci v první půli. V jedenačtyřicáté minutě centroval Jakub Petr právě na Caihameho, který hlavičkou jen těsně minul branku. Caihame se prezentoval slušnou ránou i ve druhé půli. V osmapadesáté minutě mu však jeho pokus zlikvidoval brankář Znojma Vlastimil Hrubý. Šance měl i soupeř ze Znojma. V šedesáté minutě však ztroskotal Krhut na gólmanovi Blahovi, stejně si počínal o dvě minuty později Šilinger. Další šanci mělo Znojmo osm minut před koncem, kdy z velké dálky prověřil Blahu Martin Vavřík. Sigma tak po bezbrankové remíze dokráčela do čtvrfinále Ondášovka cupu. "Znojmo bylo zdatným soupeřem. Líbí se mi jejich způsob hry. Náš cíl byl jasný, chtěli jsme postoupit. Po dlouhé době se nám podařilo postoupit do jarní části. Příležitost dnes dostali hráči, kteří nastupují převážně za juniorku," hodnotil po zápase osmifinále poháru kouč Sigmy Zdeněk Psotka. Čtvrtfinalisté Ondrášovka Cupu: Příbram Librec Jablonec Sigma Plzeň Slavia/Karviná Sparta/Budějovice Teplice/Hradec Králové SK Sigma Olomouc – 1.SC Znojmo 0:0 (0:0) Rozhodčí: Hájek – Chytil, Peřina Diváci: 648 Sestavy: Sigma: Blaha - Štětina, Murin, Komárek, Vepřek - Bajer, Caihame, Otepka - Štěpán, Petr (72.. Navrátil), Machalický (87. Koutný) Znojmo: Hrubý – Lukáš, Mička (68. Helebrant), Yonov, Švarc – Krhut (77. Zifčák), Podzemský, Vavřík, Zapalač – Doubek, Zifčák (46. Šilinger)