Hubník: Chci dávat co nejvíce gólů

12.04.2009 / A tým

Zdobí ho neutuchající bojovnost, neustoupí ze žádného souboje. Je tvrdý, neústupný a v gólových situacích se prosazuje především důrazem a ostrou střelbou. Svůj kulatý dvacátý ligový gól dal útočník SK Sigma Olomouc Michal Hubník (1983) na sebe možná trošku neobvykle. Bylo to hlavou. Michal se trefil ve 39. Minutě utkání 23. kola Gambrinus ligy, které jsme nakonec na Žižkově vyhráli 2:1. Druhou a vítěznou branku Sigmy přidal v 89. Minutě Brazilec Rossi bombou z přímého kopu. Vítězství na Žižkově se nerodilo lehce. Byl to těžký zápas? Určitě. Jsme spokojeni se třemi body. Prodloužili jsme nějakou sérii, bodovat naplno dvakrát za sebou venku, to je super. Nastoupil jste od začátku, jak jste se cítil? Cítil jsem se dobře. Byl jsem zraněný, pak jsem se znovu dostával do potřebné formy. Jsem rád, že jsem se v základní sestavě objevil. Dal jste gól po centru Rossiho. Dá se říct, že tohle má Sigma nacvičené? Právě po jeho centru padla branka už ve třetím utkání za sebou. Nácviky jsou, nějaká ta šablona tam je. Za zápas tam létal jeden balon za druhým. Je jenom dobře, že se tolik centruje. Šancí pak může být víc a víc, jsem rád, že mi to tam padlo. A neobával jste se, že by před vámi mohl přizvednout míč Michal Ordoš? Ne, vůbec. Byl to váš dvacátý gól v lize. Budete ho nějak víc slavit? Měl jsem to nějaké zakleté. Měl jsem na něj už mnoho šancí. Jsem rád, že jsem se na tu dvacítku dostal. Budu se snažit dávat čím dál tím víc gólů, abych pomohl mančaftu. Ve druhém poločasu už vám to směrem dopředu jakoby nešlo tak dobře jako v prvním. Čím to bylo? My jsme se pak zaměřili i na bránění. Na tom ne právě dobrém terénu docházely rychle síly. Jsme rádi, že to nakonec Rossi trefil za tři body. To bylo těsně před koncem. Věřili jste, že by z toho mohla být výhra? Pár brejků jsme tam měli. Žižkov se tlačil dopředu v osmi lidech. Škoda, že jsme naše útočné akce nedohrávali. Jak jste před zápasem cítili, že z týmu z různých důvodů vypadlo několik hráčů, tři z nich ze základní sestavy? Mnoho z fanoušků vám určitě moc nevěřilo. Trénuje nás dvacet, a kdo dostane šanci, musí odevzdat maximum pro tým. Teď hráli jiní kluci a povedlo se nám to. Teď budete hrát doma proti Českým Budějovicím. To se vám také povede? Doufáme, že ano.