Hudec svým premiérovým gólem v lize nasměroval Sigmu k výhře

03.08.2003 / A tým

Hudec svým premiérovým gólem v lize nasměroval Sigmu k výhře Fotbalistům Jablonce se v úvodu první ligy nedaří, po prohře 1:4 v Příbrami podlehli i ve svém dočasném libereckém azylu Olomouci 0:2. Sigmu nasměroval k dalšímu vítězství premiérovou trefou v nejvyšší soutěži obránce Martin Hudec a výsledek potvrdil v závěru Aleš Urbánek. Olomouc má tak po dvou kolech plný bodový zisk. FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0) Ve velkém vedru si první šanci vytvořili hosté. V páté minutě se uvolnil po levé straně Urbánek a brankář Lovásik vyrazil jeho střelu na roh. Po jeho rozehrání Lovásik neudržel vysoký míč a Špiláček z deseti metrů překopl prázdnou branku. Na druhé straně ve 12. minutě olomoucký gólman Vaniak podběhl centr a Weberova hlavička mířila těsně mimo. O šest minut později šikovně hlavičkoval domácí útočník Majsniar, ale Vaniak byl pozorný. Po Randově zákroku na Maška v pokutovém území se pak v 26. minutě Jablonečtí marně dožadovali odpískání pokutového kopu. Dvě minuty po změně stran Laštovkovu střelu tečoval Majsniar a Vaniak s problémy zasáhl. V 52. minutě Michálkův pokus z dálky nechtěně přizvedl střídající Siegl a míč dopadl na břevno olomoucké branky. V 62. minutě Mašek zatáhl míč po pravé straně a našel Webera, před nímž na poslední chvíli odvrátil míč na roh Zbožínek. V dalších minutách však začala úřadovat Olomouc. V 63. minutě zasáhl Lovásik proti Babničově bombě. Agilní Babnič se prodral před jabloneckou branku i o dvě minuty později, ale jablonecký brankář byl znovu na místě. Po Sieglově prudké ráně následoval další roh, který přesně rozehrál Urbánek a Hudec hlavou dostal hosty do vedení. Okamžitě po gólu domácí trenér Palička dvakrát střídal, ale ke zvratu to nevedlo. V 74. minutě Urbánek předvedl další excelentní centr z rohového kopu a Hudec se opět prosadil hlavou, ale míč tentokrát mířil těsně nad břevno. Jablonecký pokus o vyrovnání vyvrcholil v 84. minutě sérií tří rohů a po jednom z nich se do velké šance dostal Hrotek. Zblízka ale netrefil branku. Hosté kontrovali v 88. minutě, když po Kordulově hrubé chybě běžel Urbánek sám na branku, obešel i gólmana a bez problémů stanovil konečné skóre na 0:2. Branky: 67. Hudec, 88. Urbánek. Rozhodčí: Poledník - Kašný, Filgas. ŽK: Herzán, Weber - Caha, Urbánek, Rojka, Černý. Diváci:1620. Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Čáp - Michálek, Čížek (67. Vodehnal), Herzán (67. Kordula), Weber (79. Gula) - Majsniar, Mašek. Trenér Vlastimil Palička. Sigma: Vaniak - Randa, Hudec, Kučera, Caha - Vlček (51. Siegl), Zbožínek, Špiláček, Urbánek - Vyskočil (85. Černý), Babnič (72. Rojka). Trenér Petr Uličný. zdroj:čtk