Hudec trefil bronz pro Sigmu

17.05.2004 / A tým

Vyhrát potřebovali k potvrzení třetího místa v posledním kole Gambrinus ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc nad Plzní. Hanákům chybělo pět hráčů základní sestavy, zranění R. Hubník, Zbožínek, Babnič a Reiter, navíc i za osm žlutých karet distancovaný Špiláček. Trenér Petr Uličný slepil na závěrečný duel sestavu, která se začala rychle bortit. Krátce po začátku zápasu se zranil Randa a nastoupit musel poprvé doma Bouška. Sigma nakonec svůj úkol zvládla, když ještě v prvním poločase trefil bronz pro Olomouc obránce Martin Hudec. SK Sigma Olomouc - Plzeň 1:0 (1:0) Premiantů bylo v domácí sestavě k Bouškovi ještě několik. Poprvé od začátku v lize hráli útočníci Vojtěch Schulmeister a Michal Hubník, ve druhé půlce si prvoligové první minuty připsali ještě Petr Kobylík a Jaroslav Prekop. Sigmě i v netradičním složení vyšel dobře začátek zápasu. V 5. minutě zastavili hosté Schulmeistera faulem, po deseti minutách a průniku Vyskočila skončila tečovaná střela Glose těsně vedle. V 16. minutě rozehrál Glos přímý kop zleva a Hudec hlavou svou pátou brankou v sezoně potvrdil, že zvládá dobře i ofenzivní standardky. Za dalších sedm minut byl opět v šanci Glos. Po centru Krajčoviče se uvolnil, ale střela mu nesedla. Pak se dlouho pouze bojovalo o střed hřiště. Vzruch přišel až těsně před pauzou. Nejprve ve 43. minutě při hlavičce Siegla Vaniak předvedl, proč má za své zákroky přezdívku čaroděj a jistý gól vyrazil. V nastavení první půlky pak po Hudcově kolmém rychlém rozehraní trestňáku utekl obraně Hubník, ale trefil pouze do vybíhajícího gólmana. Ve druhém poločase Sigma chtěl přidat jistící druhou branku, ale již tolik směrem dopředu jistá nebyla. Přece jen také bylo znát, že sestava je hodně slátaná a týmu chybí souhra. Zbytek zápasu se tak odehrál bez vyložených šancí na obou stranách. Jedinou měl v nadstaveném čase kanonýr Siegl, ale ani napodruhé nedokázal překazit radost domácího celku z bronzu a sté ligové čisté konto brankáře Martina Vaniaka Branka: 16. Hudec. Rozhodčí: Řehoř - Filgas, Kordula. ŽK: Knakal, Kukol, Vaněček (všichni Plzeň). Diváci: 4428. SK Sigma: Vaniak - Randa (19. Bouška), Krajčovič, Kučera, Caha - Vyskočil, Ševela (60. Kobylík), Hudec, Glos - M. Hubník (80. Prekop), Schulmeister. Trenér Petr Uličný. Plzeň: Colceag - Kukol, Zakopal, Knakal (46. Gross), Petrouš - Jež, Barteska, Švejnoha, Vaněček (46. Fillo) - Siegl, Knapp (79. Blaha). Trenér František Cipro.