Jak hráli žáci

07.05.2009 / Sportovní třídy

Každý týden vám přinášíme výsledky právě uplynulého víkendu žáků SK Sigma, doplněné o postřehy vedoucích jednotlivých týmů. Nejinak je tomu také tentokrát. 19. kolo MSŽL – starší „U15“ FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0) Sestava: Frehar (23. Arbeit) – Machálek (23. Hýbl), Hodis, Němeček (47. Machynek), Hlavica – Holub, Richter, Dvorský (40. Krátký), Ševčík, Langer, Kučera Trenér: Miloslav Machálek V 19. kole se proti sobě postavily týmy, které na jaře neztratily ještě ani bod, tudíž se dalo očekávat kvalitní utkání, ke kterému měla přispět obě mužstva. Tento předpoklad se však vůbec nepotvrdil. Od úvodu na hřišti kraloval pouze jeden tým, a tím byl ostravský Baník, který hráče Sigmy předčil zejména v agresivitě. Olomoučtí se nesrovnali se špatnou kvalitou hřiště, s jeho rozměry a hlavně nasazením domácích. Byli tak pod neustálým tlakem, který pramenil i v branky. Ve 12. minutě po centru z pravé strany domácí hlavou poprvé překonali nejistého hostujícího gólmana. V 19. minutě to po rohovém kopu bylo již 2-0, když se domácí opět prosadili hlavou. Ve 23. hosté provedli dvojí střídání a od té doby se hra vyrovnala, avšak jediný náznak vážnějšího ohrožení domácí branky byl zastaven faulem na Ševčíka před pokutovým územím a následný přímý kop mířil nad domácí branku. Vstup do druhého poločasu se hostům opět nepovedl, hosty však několika dobrými zákroky podržel střídající Arbeit. Domácí svůj náskok pojistili až v 66. minutě, když hostující obrana zaspala, a po centru z pravé strany Arbeit na následnou hlavičku nedosáhl. V 69. minutě mohl snížit Ševčík, ale centr z prava poslal míč těsně vedle branky. Sigma tak na jaře poprvé ztratila body, když zcela zaslouženě po špatném výkonu, podlehla Baníku 3-0. Autor: Vojtěch Smolák 19. kolo MSŽL- mladší „U13“ Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2) Branky: 14. Smrček (Hloch), 18. Danis (Kotouč), 33. Danis (Weinlich), 36. Danis (Kasal) Sestava: Hora –Hloch, Baďura, Kubeček, Jura (47. Sikora)– Kasal (57. Milar), Kotůlek (24. Klobouček), Weinlich, Smrček – Danis (45. Wisner), Kotouč (54. Kneifel) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Nabuzení hosté od samého úvodu utkání působili velmi aktivně a bylo jasné, že si na stadion Jana Šoupala přijeli pro 3 body. Gólově se prosadil až Smrček ve 14. minutě, který využil přihrávku Hlocha. O čtyři minuty později, se stav utkání opět měnil a to už na 0:2 z pohledu Baníku. Celou akci započal Kotůlek, který vyslal kolmici na Kotouče, jenž přihrávkou našel Danise a poslední jmenovaný se ze vzdálenosti penalty nemýlil. Sigma odcházela o poločasu do kabiny s vidinou dvoubrankového vedení a také s pocitem, že musí ještě navýšit svůj náskok, aby rychlému soupeři nedopřála srovnat krok. Mladí Hanáci se s touto myšlenkou perfektně ztotožnili a hned v počátku druhého poločasu přidal dvě branky Danis, který tak navršil svůj hattrick. Hosty čtyřbrankové vedení natolik uspokojilo, že ustoupili od svého důrazu a nasazení a tak dovolili Baníku, aby zhatil čisté konto brankáři Horovi. Hráči si zaslouží dík za předvedený výkon a teď jej musí potvrdit v zápasu proti silnému Hlučínu v sobotu 9. května 2009 od 11:45 na Andrově stadionu, kam jsou všichni příznivci srdečně zváni. 19. kolo MSŽD skupina D; starší „U14“ Havlíčkův Brod - Sigma Olomouc 2:0 (1:O) Sestava domácí: Neuer(55. Kuchař), Hustý, Ševčík, Baculák Vařejka, Nedoma (35. Dluhý- Smith), Řehák (17. Chorý), Kalvach (35. Heger), Bořil, Lasovský (25. Ščambura), Šteigl; Trenér: Pavel Tokoly V devatenáctém kole MSŽD zavítali starší žáci Sigmy na hřiště Havlíčkova Brodu. Od začátku utkání převyšovali hráči domácího mužstva, mladé hráče Sigmy v nasazení a bojovnosti. V 15 min. přinesla tato bojovnost vedoucí branku, která padla po pěkné křídelní akci. Po této brance hostující hráči přidali, ale do poločasu se k vážnějším šancím nedostali, a to díky poctivé obranné hře domácího mužstva. Do druhého poločasu hostující hráči vlétli a začali si vytvářet jednu šanci za druhou. Několikrát v těchto okamžicích podržel výtečnými zákroky domácí brankář, a když 54 min. hrubě chyboval jeho protějšek, bylo rozhodnuto. V závěrečných minutách si domácí hráči taktickou hrou pohlídali zaslouženou výhru. Autor: Petr Jureček 19. kolo MSŽD mladší „U12“ FC Slovan Havlíčkův Brod - Sigma Olomouc „B“ 0:3 (0:1) Branky: 3. Látal, 40. Kuba, 56. vlastní Sestava: Kalina, Markovič, Spurný, Lošťák, Bradáč (48. Marák), Vasiljev (38. Hanzelka), Ambrozek (42. Doubrava), Surzyn, Látal (52. Brhel), Kuba, Ševčík (42. Sivanič) Trenér: Ondřej Kalina První májový víkend nás čekala dlouhá cesta za soupeřem do Havlíčkova Brodu. Vstup do utkání se nám nadmíru podařil, už ve 3. min. se po faulu na D.Kubu postavil k míči M.Surzyn, nepřímý volný kop rozehrál chytře po zemi kolem zdi, na přední tyč si naběhl R.Látal a otevřel skóre zápasu. Na velmi tvrdém nekvalitním povrchu jsme sice občas měli problémy se zpracováním míče, ale i přesto jsme se snažili o kombinační styl hry. V 20. minutě přišla první vlna emocí ze strany domácích, kdy se dožadovali pokutového kopu, rozhodčí to však viděl naštěstí jinak. Každopádně nás tato situace trochu rozhodila, soupeře nabudila a až do konce prvního poločasu jsme se ocitli mírně pod tlakem.

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou