Jak si vedli žáci o víkendu?

26.09.2008 / Sportovní třídy

Stejně jako u našich dorostenců se chceme s vámi podělit o postřehy trenérů nebo vedoucích našich žákovských týmů. „U14“a „U12“ jsou zatím jen výsledkově, ale to snad napravíme po příštím víkendu. 5. kolo MSŽL – starší „U15“ 1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2) Branky: 10. Holub, 27. Hlavica, 51. a 70. Ševčík Sestava: Arbeit – Hořelica, Hodis, Krumpholz – Machálek (36. Kučera, 45. Dvorský), Studený, Richter, Ševčík, Hýbl – Hlavica (55. Vasiljev), Holub (50. Krátký) Trenér: Miloslav Machálek Hosté vstoupili do utkání aktivně a po pěkné uličce Hlavici proměnil samostatný nájezd Holub, 0-1. Za čtvrt hodiny si oba hráči své role vyměnili a Hlavica nedal domácímu brankáři šanci a zvýšil na 0-2. V první půli se na obou stranách ještě vyskytlo pár dobrých akcí, které však již nebyly dotaženy do konce. V druhém poločase přidal v 51. min uklidňující třetí branku Ševčík, ale od té doby hra Sigmy byla neurovnaná, plná nákopů a zbytečných soubojů a za svou pasivitu byli hosté po zásluze potrestáni, když si po standardní situaci, míč našel cestu přes houštinu těl až do sítě. Domácí vycítili šanci a nebýt skvělého zákroku Arbeita, mohli snížit na rozdíl jediné branky. V poslední desetiminutovce hosté hru uklidnili a mohli svůj náskok ještě zvýšit, ale několik svých šancí zahodili. Až v úplném závěru přidal svou druhou branku krásnou střelou Ševčík. Autor: Vojtěch Smolák 5. kolo MSŽL mladší „U13“ Slovácko - Sigma Olomouc 4:3 (1:2) Branky: 27. Weinlich (asistence Kotouč), 28. Kneifel (Kotůlek), 58. Kytlica Sestava: Hora – Opletal, Kubeček, Baďura, Sikora (19. Kneifel) – Kasal (48. Kytlica), Weinlich, Kotůlek (58. Hloch), Strupek (13. Jura) – Kotouč (44. Smrček), Danis Trenér: Ivo Gregovský V utkání na sebe narazila mužstva z čela tabulky, přičemž domácí Slovácko v dosavadních pěti utkáních neztratilo ani bod. Naši hráči se po domácí kanonádě v předchozím utkání zřejmě domnívali, že si lehce poradí i s dnešním soupeřem. Opak byl však pravdou a nebýt štěstěny, mohli jsme po 10. minutách prohrávat rozdílem pěti branek. Zápas začal velkým tlakem domácího mužstva, který byl korunován již po pár minutách úvodní brankou, po zahraném rohovém kopu. To evidentně naše hráče zaskočilo a doslova hasili šance domácích s velkými obtížemi. Po ostrém zákroku našeho obránce, rozhodčí chybně neodpískal pokutový kop, navíc během deseti minut naši brankovou konstrukci třikrát orazítkoval míč. To už byl jasný pokyn pro trenéra, aby udělal v sestavě okamžitou změnu. Do utkání poslal dva nové hráče, kterým dal jednoznačné pokyny. Od tohoto okamžiku se nám podařilo napadat rozehrávku soupeře a začali jsme být lepším týmem. Výsledkem našeho snažení byly dva krásné góly během několika sekund. Poločas jsme tedy vyhráli 1:2. Bohužel hráči nevyužili výhody, kterou před poločasem získali a v rozpětí 3. až 7. minuty třikrát inkasovali. To se ukázalo jako rozhodující a přes snahu s utkáním ještě něco udělat, jsme pouze snížili na konečných 4:3. Autor: Jan Opletal 5. kolo MSŽD mladší „U12“ Břeclav – Sigma Olomouc 3:4 a 5. kolo MSŽD starší „U14“ Břeclav – Sigma Olomouc 0:1.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále