Jaký byl víkend žáků

10.06.2009 / Sportovní třídy

24. kolo MSŽL starší - „U15“ SK Sigma Olomouc – FC Tescoma Zlín 4:1 (1:0) Branky: 29. a 58. Holub, 44. Hodis, 49. Studený Sestava: Arbeit – Machálek, Hlavica, Němeček (36. Hodis) – Ševčík, Studený, Richter(60. Machynek), Langer (52. Vasiljev), Hýbl (55. Dvorský) – Kučera (48. Krátký), Holub Trenér: Miloslav Machálek V předposledním kole se domácí Sigma utkala se Zlínem, který na jaře podává dobré výkony, takže se dalo očekávat těžké utkání. Sigma se snažila kombinovat, ale nervozita domácím, zejména v koncovce, svazovala nohy, a několik velmi slibných šancí zůstalo nevyužito. Účet utkání otevřel až ve 29. minutě Holub, když se dostal ve vápně k míči a prostřelil zlínského gólmana. Ve druhém poločase Sigma zvýšila své vedením na 2-0 ve 44. minutě. Hosté sice odvrátili rohový kop, ale jen na nohu Hodise, který z hranice velkého vápna poslal míč do sítě. Na 3-0 se skóre měnilo ve 49. minutě, když se Studený pěkně uvolnil ve vápně a poslal míč kolem nohou bezmocného brankáře. Hosté snížili v 55. minutě z pokutového kopu. Tohoto nedorozumění mezi stopery a brankářem využil hostující útočník, kterého fauloval domácí gólman. Ale v 57. minutě Holub svou druhou brankou v utkání přidal uklidnění na domácí kopačky, když se pěkně uvolnil přes dva obránce, a tvrdou střelou nedal šanci zlínskému brankáři. Po dobrém výkonu domácí zvítězili 4-1 a udrželi si tak i nadále první místo v tabulce. Autor: Vojtěch Smolák 24. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc – FC Tescoma Zlín 2:3 (1:2) Branky: 16. Danis, 38. Baďura(38. Smrček) Sestava: Hora –Kubeček, Baďura, Kotouč, Sikora – Kasal, Kotůlek, Weinlich, Jura – Danis, Wisner(34. Smrček) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Žl.k.: 7´ Kotouč V utkání 24. kola šlo opravdu o hodně. Sigma by se po vítězství dostala na 3. místo tabulky MSŽL i díky středečnímu zaváhání hráčů Hlučína ve Frýdku. V úvodu bylo na obou stranách k vidění spousta nepřesností. Vedoucí branku však vstřelili hosté ze sporně nařízeného přímého kopu již v 7. minutě a k ní hned o dvě minuty později přidali druhý gól z nejistého odkopu domácí obrany. Sigma si od této chvíle začala uvědomovat vážnost situace a začala přebírat otěže zápasu. V 16. minutě po krásné individuální akci skóroval Danis. Nikdo jej však do konce prvního poločasu už nenapodobil. Ve druhém poločasu domácí uklidnila branka Baďury, který dorazil povedenou střelu Smrčka. Domácí ale stále dělaly chyby v rozehrávce, vůbec se do hry nedostával střed hřiště a tak se každý míč vracel zpět k domácí obraně. Zlín to využil ke vstřelení třetí branky, která i přes závěrečný tlak domácích a několika dalších nevyužitých šancích smutně ukončila trápení Sigmy. Místo vytouženého třetího místa v tabulce tak Sigma zaznamenala propad až na 5. místo a může už jen doufat v zaváhání fotbalistů Zlína či Hlučína v posledním zápase, kdy Sigma přivítá na domácí půdě Šardice. Autor: Martin Neoral 24.kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ SK Sigma Olomouc - Pelhřimov 4 : 0 / 3 : 0 Sestava domácí: Neuer(47.Kopřiva), Lasovský, Ševčík, Řehák, Vařejka, Bořil, Kalvach (45.Nedoma), Baculák(18.Heger), Šteigl(36. Kuchař), Chorý,Šulák(60Hustý). Trenér: Pavel Tokoly Branky (asistence): 21. Řehák (Bořil), 25. Šteigl (Bořil), 32. Šteigl (Kalvach), 64. Ševčík (Kalvach) V 25. kole hostili starší žáci Sigmy své vrstevníky z Pelhřimova. Žáci Sigmy potvrdili zlepšené výkony z posledních utkání a po celé utkání jednoznačně kralovali. Nepovolili vážnější ohrožení vlastní branky a postupně vstřelili soupeři z Pelhřimova čtyři branky. Tímto vítězstvím se před posledním utkáním soutěže posunuli na druhé místo, které musí potvrdit na hřišti Synotu. Autor : Petr Jureček MSŽD mladší U12. Sigma-Pelhřimov 1:0 (odehráli žáci U10).

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále