Jen dvě remízy

13.10.2008 / SCM

Bod ze Zlína a bod ze Znojma. To je výsledek uplynulého víkendu dorostenců SK Sigma. Hlavně neproměněné šance, jsou příčinou slabšího zisku oproti minulým zápasům. 10. kolo CDL „U19“ FC Tescoma Zlín – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0) Branka: 85. Vašíček Sestava: Šustr – Přikryl, Murin (77. Němčák), Koutný, Machalický (69. Soušek) – Šindelář – Kučera, Navrátil, Vašíček – Nekuda (73. Šuráň). Trenér: Augustin Chromý Ve šlágru 10. kola zajížděla třetí Sigma na půdu druhého týmu tabulky do Zlína. Zápas svou úrovní vysoce převyšoval průměr dorostenecké ligy a patřil k nejlepším zápasům, který naši kluci v průběhu podzimní sezony odehráli. Jedinou kaňkou byla inkasovaná branka v nastaveném čase, která rozhodla o dělbě bodů. V 85. minutě se totiž do vzduchu zavěsil Vašíček a usměrnil Kučerův centr za domácího brankáře. Když už se zdálo, že Sigma dotáhne zápas do vítězného konce, přišel po sérii rohových kopů vyrovnávací gól. I tak si naši chlapci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a opět naznačili obrovský potenciál, který se v nich skrývá. Zdenek Botek 10. kolo MSDL „U18“ 1. SC Znojmo - SK Sigma Olomouc „B“ 1 : 1 (0:0) Branka: 78. Pančochář Sestava: Jakoubek– Kulíšek, Heinz, Vala, Hloch – Zachar (75. Brada) Kotůlek, Vančura, Rajnoha, Drda (56. Tomeček, 85 Alexa) – Pančochář V desátém kole zajížděli Sigmáci do Znojma. Utkání hrané za sychravého počasí mělo být jednoduchou záležitostí pro hostující tým. Ovšem spousta nepřesností a zahazování i těch nejvyloženějších šancí Vančura, Tomeček mohlo být Hanákům osudným. Houževnatý soupeř narušoval svým pohybem kombinaci ve středu hřiště a tak jediná cesta vedla po křídelních prostorech. Ovšem nepřesné centry častokrát končily na hlavách hostujících zadáků. Po změně stran režie hry zůstala na kopačkách hostujících hráčů avšak bez většího efektu. V 70. minutě prohrávala Sigma po střele jednoho z domácích hráčů a teči hostujícího obránce 1:0. V zápětí dokázali Hanáci srovnat, ale další branky se už diváci nedočkali. Za zmínku stojí jen nevyužitá 1000% šance Vančury a nastřelené břevno hanácké branky v závěru utkání. Lukáš Staroba 10. kolo 1.DL „U17“ FC Tescoma Zlín – SK Sigma Olomouc 3 : 1 (1 : 0) Branky: 25. Postava, 56. Kurtin (pen.), 72. Vitásek - 42. Rolinc (Hála) Žl. Karty: Krejčí, Rolinc Sestava: Slaný – Talián, Bednář, Krejčí, Malý (65. Benýšek), – Rozsíval (73. Maděrka), Bernard , Jakubec, Nešický (57. Novotný), Hála – Rolinc (59. Kostorek) Za krásného počasí a v útulném areálu zlínské Vršavy se odehrál zápas vynikající úrovně se šťastnějším koncem pro domácí. Od začátku se hrál otevřený fotbal, ve kterém dominovala snaha o útočnou hru. Již ve 2.minutě postupoval sám na brankáře domácích Hála, ale nezakončil přesně. V dalších vyložených šancích selhali opět Hála, Rozsíval i Rolinc. A tak udeřila domácí Tescoma, když nedůraznou střelu Postavy těsně před Slaným někdo tečoval a Zlín šel do vedení 1:0. Sigma nesložila zbraně, nadále efektivně kombinovala a neustále zkoušela střelecké štěstí, ale neúspěšně. Od začátku 2. poločasu pokračovala Sigma v nátlakové hře a záhy byla odměněna vyrovnávacím gólem, když po precizním centru Hály usměrnil míč do sítě domácích Rolinc – 1:1. Tempo hry neopadalo a neustále byl k vidění výborný zápas s množstvím zajímavých situací na obou stranách. Hosté si udržovali herní převahu, dostávali se i do velkého množství střeleckých možností (po gólu volaly zejména šance Rozsívala nebo Hály), ale ve skórování jim stál v cestě vždy vynikající brankář domácích Zapletal. A tak šli do vedení opět hráči Zlína. V 56.minutě zbytečně přidržel Bernard za dres ve vápně útočníka domácích a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kurtin – 2:1. Hosté ve svém tlaku neustávali, ale zároveň byli nuceni více riskovat a Zlín se tak dostával do nebezpečných brejků. Jeden z nich v 72. minutě přetavil v gól Vitásek a dal výsledku konečnou podobu – 3:1. Hosté se snažili až do konce alespoň korigovat, ale všechny pokusy zneškodnil Zapletal a Zlín se tak radoval z velmi cenného vítězství. I přes porážku zanechala Sigma ve Zlíně velmi dobrý dojem a přispěla vrchovatou měrou k výbornému dorosteneckému fotbalu, což dokumentuje i nevídaných 29 střeleckých pokusů hostujících hráčů! Jílek Václav 10. kolo MSDL MD 1. SC ZNOJMO - SK Sigma Olomouc "B" 3 : 2 (1:1) Sestava: Pavlík - Globa, Plšek, Hrušák (67. Miller), Ješko - Falta, Houska, Habusta, Zahradníček (58. Zbraněk) - Svozil (70. Ševčík), Schmidt (77. Baran) Branky: 28. Svozil, 76. Falta; ŽK: 60. Ješko, 65. Zbraněk Utkání se hrálo za slunného počasí na travnatém, ale hodně hrbolatém hřišti. Hosté v úvodu utkání, jakoby se nedokázali s touto situací vyrovnat a také se skutečností, že domácí pouze nakopávali své míče na nabíhající útočníky a tak hned z první akci domácí přetavili v gól, kdy v 18. minutě středem, přes zkoprnělou obranu hostů, vysunuli Lapeše, který nedal přízemní střelou k tyči šanci gólmanovi hostů. Hosté po tomto inkasovaném gólu ještě zvýšili aktivitu, která vyústila ve 22. minutě centrovaným míčem od Habusty, avšak nedůraznou hlavičkou Plška přímo doprostřed brány, v pohodě chytá gólman domácích. Ve 27. minutě Svozil prodlužuje centr od Globy na rozběhnutého Schmidta, který však akci zakončuje opět střelou do gólmana domácích. A tak udeří až ve 28. minutě, kdy centr Ješka z pravé strany usměrňuje do brány Svozil a to díky špatnému vyběhnutí gólmana hostů. Ve 37. minutě prodlužuje centrovaný míč Schmidt na Habustu, který skóruje, ale tento gól nebyl uznán pro údajné postavení mimo hru. Jak skončil první poločas a to tlakem hostů, tak i začíná druhý poločas, kdy ve 41. minutě střílí z úhlu Svozil na zadní tyč, ale Globa nedosáhne na tuto střelu a ta jen těsně míjí branku. A tak rozhoduje o výsledku utkání 58. minuta, kdy Schmidt, po krásném uvolnění středem hřiště, udělá kličku i gólmanovi, ale z úhlu střílí po zemi do prázdné branky, avšak domácí dokáží ještě tento míč skluzem vykopnout z prázdné branky a z protiútoku do nekoncentrované obrany udeří, když dlouhý nákop z vlastní poloviny hřiště a důsledným sledováním míče dává Lapeš po kličce gólmanovi hostů gól do prázdné branky. Následně se hosté ještě více tlačí do zakončení, které je však bezzubé a tak do otevřené obrany se podruhé za poločas dostanou hosté, kdy z přímého kopu Slušného a nedůrazného vyběhnutí gólmana hostů skóruje hlavou Biháry. Hosté už od této doby vůbec nepustí domácí na svou polovinu, ale dokáží se prosadit pouze v 76. minutě, kdy Falta z velkého vápna prostřelí po zemi gólmana domácích střelou na zadní tyč branky. Libor Skopalík