John i Kuča se rozloučili vítězstvím

12.05.2012 / A tým

Poslední utkání ve své profesionální kariéře dnes odehrál Radim Kučera a odtrénoval Petr John Uličný. A loučení to bylo vítězné. Hanáci porazili pražskou Duklu po brankách Varadiho a Schulmeistera 2:1. Trenér Petr Uličný nemohl v utkání počítat se zraněným Danielem Rossim, Zdeňkem Klesnilem ani s Radimem Kučerou, který musel zůstat jen na lavičce náhradníků. Ještě před samotným výkopem se dostalo poděkování trenéru Petru Uličnému a Radimu Kučerovi. Oba se zapsali do historie olomouckého klubu, když letos získali Pohár České pošty. Zatímco Petr John Uličný odchází do fotbalového důchodu, na Radima Kučeru je připravena funkce v klubovém managementu. Hanáci šli do vedení již ve druhé minutě hry, když Radim Nepožitek výbornou přihrávkou uvolnil Adama Varadiho, jež parádním lobem překonal gólmana Dukly. Vedení ale vydrželo olomouckým fotbalistům sotva deset minut. Po ztrátě míče ve středu hřiště se odrazil míč ke Svatonskému, který zblízka prostřelil brankáře Zlámala. Ve třiadvacáté minutě se parádním zákrokem prezentoval Zdeněk SuperBOB Zlámal a pokus Hanouska z pětadvaceti metrů vyrazil. Do druhého poločasu vstoupila Sigma stejně ofenzivně jako do toho prvního. Ve čtyřiapadesáté minutě usměrňoval centr Michala Vepřeka útočník Adam Varadi, míč však skončil těsně vedle pravé tyče branky hostí. O minutu později již strhla Sigma vedení na svou stranu. V pětapadesáté minutě Honza Schulmeister nejprve selhal tváří v tvář gólmanovi Dukly a o pár vteřin později z velkého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. Dukla mohla podruhé v utkání vyrovnat skóre ve dvaasedmdesáté minutě. Čistou gólovou příležitost ale neproměnil Hanousek, který sám proti Zlámalovi netrefil branku. Za dalších pár minut musel zasahovat Zdeněk SuperBOB Zlámal, když z velké dálky pálil Malý a poté vychytal také samostatný nájezd Hanouska. V závěrečných minutách se dočkal svého posledního startu také Radim Kučera. Pět minut před koncem vyběhl za bouřlivého aplausu domácího publika na trávník a převzal kapitánskou pásku. Závěrečné minuty změnu stavu již nepřinesly a Petr Uličný i kapitán Radim Kučera se rozloučili s kariérou vítězstvím.
SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 2:1 (1:1) Branky: 2. Varadi (as. Nepožitek), 56. Schulmeister - 11. Svatonský. Rozhodčí: Kovařík - Kocián, Zeman. ŽK: Varadi, Nepožitek - Svatonský, Vorel. Diváci: 4153 SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle (C) (16. Koutný), Vepřek – Navrátil (87. Kučera), Nepožitek, M. Pospíšil – Schulmeister, Ordoš, Varadi (77. Tomeček). Trenér Petr Uličný. Dukla: Kučera T. – Pospíšil T., Švejdík, Vorel, Božič (32. Hašek) – Marek (71. Sklenář), Gedeon (C), Hanousek – Malý, Svatonský (Engelmann), Pázler. Trenér Luboš Kozel.
Střely na: 5:4 Střely vedle: 4:6 Rohy: 3:6 Fauly: 10:10 Ofsajdy: 2:3

Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval